müslüman kadın

10 Entry Daha
islam dinine mensup olan kadındır. herkesin kendi dinini seçme özgürlüğü olacağı için doğar doğmaz yaşadığı yere göre birini bir dine mensup etmek, bir ülkenin belli bir "dini" olması kadar saçmadır bence. insana kendisi düşünüp taşınmadan iyice araştırma yetisi olmadan bir din verilmesini pek doğru bulmuyorum.

islam malesef kadın erkek eşitliğinden nasibini alamamış ve bu birçok surede açık seçik belli olan, koskoca kainatın kitabı denilen eserde bir peygamberin cinsel hayatı ve insanların kiminle nasıl seks yapacakları gibi başkalarını ilgilendirmeyen, herkesin kendi seçimine kalmış konulardan bahseden insanları kısıtlayan bir din bence ve malesef -bakın malesef diyorum- gerçek islam türkiye'de uygulanan değil -gerçi son zamanlarda değişmeye başladı- ışid'in uyguladığına yakın korkunçlukta bir din.

herkes kendi dini inancını seçmekte ve bunu yaşamakta tabiki özgürdür ancak hangi dini seçerlerse seçsinler, "ne"ye inandıklarını ve onlara bu sistemin tam olarak ne anlattığını iyice kavramadan sorgulamadan seçilmemesi gerektiğini düşünüyorum, sadece şans eseri doğulan coğrafya bir insanın dinini belirlememeli.

ek olarak müslümanlık bence de kadınları aşağılayan bir inanıştır ve inanılmaya karar veriliyorsa da bunun bilincinde olarak yapılmasının daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. yoksa tabii ki kim neye inanıyor, beni hiç alakadar etmez.
7 Entry Daha