narcos

pablo emilio escobar gaviria’nın hayat hikayesini anlatan efsane dizi:oğlu juan’ın benim babam escobar kitabında söylediğine göre dizi gerçekle örtüşmüyormuş pek ama yinede efsane
sadece pablo escobar'ın değil aynı zamanda amerikanın uyuşturucuyla mücadelesini, uyuşturucu kartelleriyleriyle mücadelesini de anlatan dizi.
her bu kelimeyi duyduğumda içimden "soy el fuego que arde tu pieeeeellll" diyerek haykırmak geliyor. muazzam dizi bu arada.
dizinin müziklerini çok seviyorum yahu!
söylenenin aksine pablo escobar öldükten sonra değil, ajan pena diziden çıktıktan sonra çöp olan-olacak dizidir. (4. sezonda olmayacakmıs sanırım)
amerikan suç draması ve aksiyon dizisidir.ilk 2 sezonu güney amerikadaki suç dünyasının en büyük uyuşturucu baronu pablo escobar ın hayatını, 3. sezon cali karteli nin olaylarını anlatır.

(bkz: pablo escobar )
netflix tarafından türkiye pazarına nusretli fragmanıyla sunulan dizi.
ilk iki sezonunu zevkle son sezonunu da üzüntüyle izlediğim pablo escobar'ı anlatan netflix dizisi..
migos'un dizi için yaptığı bir şarkıydı galiba. (diziyle alakasızda olabilir bilemiyore)
bu diziyi sevenlerin, dark touristin ilk bölümünü izlemesini şiddetle öneririm. pablo escobarı ve medellini anlatıyor.
3. sezonun gereksiz olduğunu düşündüğüm dizi. hele ikinci sezonu pör fekt
aslında malum yapının, orta amerika'yı şekillendirmek adına bölgedeki isyancıları silaha boğması, silah isteyen uyuşturucu çetelerinin"biz de hükümete karşı sizin yanınızda oluruz" teklifinin bahsettiğim derin devlet erkince kabul görmesi, palazlanan bu çetelerin, kurdukları kirli ve ikili ilişkilerle göz yumulur hale gelmesi, ellerinde biriken paranın herkesin iştahını kabartması sürecine ve bu sürecin defalarca tekrarlanmakta olduğuna dikkat çekmeyip; üçüncü sınıf gangster ve daha çok para isteyen işadamlarını robin hood gibi anlatarak çöp haline gelen, senaryo ve görüntü yönetmenliği harika dizi.