nasıl alfa olunur

masumane şekilde sorulmuş bir sorudur.
bildiğim kadarıyla alfa olmak için ilk önce omega olmak gerekiyor sonra alfa olmadığı zamanlarda betalara göz dağı vere vere alfalığa alışıyormuşsun.
sigma da var ama onun için tüm bunlar önemsiz.
oman tonrem yanlışlıkla alfa oldum , kurtarın ehehehehehe.
sözlüğümüzdeki azılı alfaların 7/24 bu başlık altında ders vermesi lazım.
soru cümlesiyle başlık açmak soru değil ise de nasıl olunması gerektiği konusunda rehber sunulması gereken başlık.

ders bir:
böyle bi başlık açmayın sigma ömega beta zarta zurta hikaye. betaya göz dağı vermelik bi dünyada yaşamıyoruz. sağda solda elaleme havlamayın, tasmanızın boyunu bilin.

ders iki:
mağarada yaşayan atanızdan uzaklaşacak kadar modernleştiyseniz adınızın önüne gelecek mesleki veya sorumluluk sıfatlarını , bey, hanım vs vs gibi gereçek dünyada karşılığı olan sıfatları siklemek yerine böyle zahiri kavramları önemseyin.

ders üç:
yeterince eğlendiysek dağılalım vizeler yaklaşıyor.
(bkz:çöp başlık)
3-5 ezik never back down,spider-man,fight club gibi eziklikten kurtulma temalı filmler izlemiş,gaza gelip alfalık diye bir şey çıkarmış.

biz kurt sürüsü değiliz,alfalık sadece eziklerin yok olan özgüvenini yerine getirmek için bir bahane. bu da #14560 gibi birilerine havlamayın deyip başlık altında havlamak şeklinde olmaz.

tanım: çok da zor olmayan soru. olaylara dışarıdan bakıp,her şeye olgunca yaklaşın yeter.
bir kaç hatuna kazık atın sonra kendinizi alfa hissedersiniz (bkz:çöp başlık)
alfa olunmaz alfa doğulur.

bekledim bekledim kimse yazmadı. ben el atayım dedim. klişe olmadan olmaz. bugün de nasiplendik çok şükür.
karaktersiz, karakteri zayıf hemcinslerimin kendilerini iyi hissetmek adına inandıkları? kendilerine söyledikleri bir yalan türü. her vasat insanın inanacak bir yalana ihtiyacı vardır. kendisine alfa diyen, alfa olduğunu düşünen insan zayıftır. burçlara inanmaktan bir farkı yoktur zira realitede tekabül ettikleri düzlem yanılsamadan ibarettir.

son yıllarda özellikle gençler arasında, teoriyi ortaya atan lucyan david mech tarafından da yanlış olduğu açıklanmasına ve kariyerine zarar vermek uğruna sırf bilime ve doğruya inandığı için yıllarını harcadığı teorisini çürütmesine rağmen bu kadar popülerliğe kavuşmasının sebebini ancak ve ancak oturmamış karakterlere ve insanın kendini özel hissetme ihtiyacı adına kendine söyleyebileceği yalanlarda yeni bir eklentiden ötesine bağlayamamaktayım.

insan denen hayvanın, milyonlarca yıllık evrime sahip bir şekilde bu kadar basit bir hiyerarşiden ibaret olduğunu sanabilecek kadar basit düşünce yapısına sahip olabilen basit fikirli, basit zekalı kişilerin kendilerine bir ayna tutmasında fayda vardır. zira uzun vadede bu derece naiflik kaçınılmaz bir son olara bu tür insanları hem profesyonel hem kişisel ilişkilerde ve bunun doğal sonucu olarak hayatta başarısızlığa sürükleyecektir. günümüzün diğer bir popüler "karakter özelliği"(kişilik bozukluğu) narsizmin diğer bir boyutudur bakıldığı zaman.

son olarak kendi tecrübe ve gözlemlerime dayanarak bu tarz davranışları her daim düşük-orta zeka kapasitesine sahip insan gruplarında görmeme rağmen, zeka seviyesi arttıkça bireyselliğin arttığına ve bu tarz basit düşünce yapılarına rastlamadığımı söyleyebilirim.

karşı argüman sunmak isteyen kişiler youtube videoları ve ne idüğü belirsiz sitelerden aldıkları "kaynaklar" ile gelmek yerine bilimsel makaleler ile gelirlerse* gerçeği göstermekten her zaman keyif almışımdır.
siz efendi olun, alfalık da zamanla gelecektir.
kendini biliyorsan, alfa olmana gerek yok. sözünün arkasında dur, eninde sonunda haklı çıkarsın.
olan bitene mantıklı ve olgun bir biçimde yaklaşmak bana göre alfalıktır.herhangi bir ortamda beyninizi diğerlerine göre daha verimli kullanmanız sizi onların gözünde alfa yapacaktır zaten.
kendin olursan alfa da olursun, kral da.
ciddi olup , alfa olacağım diye kasıntı olmamakta fayda var.
alfa olunmaz, alfa doğulur
başkalaşmamak gerek bence