nerelisin deyince ilçe ismi söyleyenler

çevremde bolca bulunan kesimdir özellikle bafra, gölcük, bandırma, hopa, lüleburgaz...
ya büyük bilindik bi ilçesi vardır.ya da tamamen memleketçiliktendir.ki bence herkes memleketçilik yapabilir.banane senin ilçenden diyenler olsun ya genel kültür efendim.öğreniyoruz böyle böyle ülkeyi.hem mezun olunca kimbilir hangi adı sanı bilinmedik bi ilçede bulacağımdır kendimi
genelde ilçenin nufusu şehir merkezinden fazladır.
il merkezinde oturmuyorsa, ilçesinde oturuyorsa söyleyebilir. il söylese içinden mi diye soracaksınız. il merkezine 45 km mesafesi olan ilçede oturuyorsam ilçe adını söylerim
yaşadığı yer daha içinde olduğu ilden daha tanınmıştır ya da havası vardır. '
bulunduğu ile göre yaşadığı ilçe çok daha gelişmiştir, illeri ile kavgalılardır vs
bir de plakaya ,5 ibaresi koyarlar.
(bkz:35,5 16,5 10,5)
asla şehir ismi değil bastıra bastıra ilçe ismi söylerler. arkadaşımın hiç balıkesirliyim dediğini duymadım. bandırmalı o, 10,5 olan.
bandırmalıdırlar
karşıyakalıdırlar
ofludurlar
keşanlıdırlar
bafralıyım gardaş
eeeelllli beşşş
karşıyakalılardır
bandırmalılardır
lüleburgazlılardır
bergamalılardır
ayvalık veya altınoluk demek varken balıkesir mi diyeyim amk? merkezden daha çok gelişmiş bölgeler ve merkeze 100 km uzakta.
bunlar bordo bereli korkucaksın bunlardan ayakta muhabbet ederken çaktırmadan iç çamaşırını çalar bunlar
işte onlar tam olarak memleketinin toprağının aşığı insanlardır
asla memleketimi sevmiyorum, laf söyleyeni açıkçası götüme bile takmıyorum yetkililere duyurulur ama nerelisin sorunca içimden onaltıbuçuuuuuuuk diye bağırıp sonra memleketimi sakince söylüyorum.
inegöl, bandırma, karşıyaka gibi ilçelerimizdir.
aslında insanlar söylemleriyle bakış açılarını ele verir dünyalarının ne kadar küçük olduğunu size kurduğu basit bir cümleyle farkında olmadan anlatabilir diye birşeyler karalamak istemiyorum patrondan çok patroncu tayfanın benzeri aynı tür bunlar çok gördük ne var yani artvin desen hopa artvin de değil mi batuma mı bağlı akşam akşam beni gerdiniz bu başlıkla:))