nikahsız birlikteliğin daha cool olması

daha medeni insanların tercih etmesi sebebiyle nikahla tescillenmiş ilişkilerden daha cool olan ilişki türü.çevremde bakıyorum da nikahsız yaşayan insanlar gerçekten daha medeni.son derece modern ve geniş görüşlüler.mesela geliri 4000 liradan daha düşük kısa kollu gömlek giyen ve bıyık bırakan 40 yaş üstü iç anadolu erkeği getirin aklınıza.böyle bi profil asla nikahsız yaşayamaz.bi de kadıköy barlar sokağında carlsberg bira içen boynuna kadar dövmeli gömlek ilikleyen aydın atatürkçü laik bi birey getirin.nikahsız yaşaması muhtemeldir.işte fark bu
coolluktan ziyade evlilikten daha eğlenceli olabileceğini düşündüğüm hede.

bir insanı seviyorsanız, o kişiyle evlenmek yerine sonsuza kadar sevgili kalın. evlilik sıkıcıdır, evlenmeden de çocuk sahibi olabilirsiniz. ama çocuk yapmadan önce doya doya gezin, yeni yerler keşfedin, hiç tatmadığınız yemekleri tadın, bambaşka kültürlerden insanlarla tanışın. en son çocuk.

tabii ki bunlar evliyken de yapılabilir ancak ne kadar severseniz sevin; ciddi bir anlaşmazlık durumunda sevgilinizden ayrılmak, eşinizden boşanmaktan çok daha kolaydır.