nostalji yapmak

güzel anları yad etmek.
annemle yapmayı en sevdiğimiz etkinlik
belki bir deniz kenarında el ele maziyi konuşacağız, benim içimde yanan ateş var sevgilim ne zaman kavuşacağız?
nostalji denildiğinde nedense aklımda hemen bir siyah beyaz plak fotoğrafı canlanır
eski bir koku veya tadi almak en saglam olanidir
nostalji yapmaktan ziyade nostalji biriktirmek dünyanın en güzel şeyi.
popüler kültürün etkisiyle hepimizin çevresinde vintage, retro butiklerden çıkmayan birileri vardır ve tekstil sektörünün vintage diyerek seri ürettikleri parçaları yüksek fiyatlara alırlar ama üzgünüm bence nostalji yapmak ve yaşamak bu değil. üretimi en aza indirmek ve anıları yeniden yaşatmak için ikinci hatta üçüncü el ürünleri daha uygun fiyatlara alıp gerekli hijyeni sağladıktan sonra giymek size pasaklılık da gelebilir zaten insanları bir başlık altında toplamayı sevmiyor muyuz?
her neyse, tabii ben, giydiğim kıyafetleri parça başına maksimum 7 liraya aldığımı, 2 liraya 70 ve 80 yıllarından kalma dergiler aldığımı, olayı abartıp çoğu zaman retrotürk radyosundan eski şarkıları dinlediğimi es geçiyorum. :)
diyeceğim şu ki; nostaljiyi eski fotoğraflarda yaşayarak sınırlandırmayı sevmeyenlere bile nostaljiyi yaşamak ucuz da olsa parayla ve teknolojiyle...istediğimiz dönemde yaşama dileğimiz paris'te gece yarısı filmi gibi saat 12'yi vurunca gerçekleşmiyor maalesef. nostalji yapmak ve onu yaşamak, yaşatmak kişisel bir tercih, mühim olan sırıtmaması, çünkü yaklaşmakta olan 2019 yılı yaşamak istediğimiz dönemden hızla uzaklaşıyor ve anıları bir bir silmek için hazırlanıyor.