öğretmenler yazın sokakları süpürsün

haklı bir istekdir. yata yata bitirilen bir dönemin ardından üç ay boyunca yatma saatlerini artırarak maaş almanın karşılığında ufak bir bedel.

edit: öğretmenlik günümüz yüzyılının en kolay kazanılacak bir bölümü, ipini koparan öğretmen olma hayalleri içinde bundadır ki bazı yazarların eleştiri şekilleri etki yapmayacaktır, daha da haklı olduğumu gösterecektir. baktığımız zaman ülkemizde çalışma saatlerine oranla en fazla maaşı alan bir meslek, o yüzden öğretmenler yazın sokakları süpürsün.
sözlüğün yarısı öğretmenken fena şekilde eksileneceğini düşünerek dostum naptın diye sormak istediğim yazarın başlığıdır.
öğretmenlere neden bukadar yükleniyor anlamıyorum onlar da zamanında bizlerin geçtiği yoldan zamanlarının şartları nedeniyle bizden daha ağır bir şekilde geçmiş insanlar oğretmen olmak içinde başarı gerekir kendini kanıtlamak gerekir sen neden ben ilerde ne yapıcam diye düşünmek yerine oğretmenleri kafana takıyorsun ki?
sevgili öğretmenlerimiz zaten yaz kış sokaktaki iti serseriyi süpürüyor, topluma yeni bireyler katıyor. neyin kafası bu sayın sözlük ?
başöğretmenimiz mustafa kemal atatürk'ün şu sözünü hatırlatmak isterim...

"öğretmen her fırsattan istifade ederek halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutur bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır."

öğretmen bunu yapmaktan gocunmaz fakat öğretmenden bunu istemek... bunu düşünelim.
zamanında çalışıp öğretmenlik kazanamamış şahsın kıskançlık çığlığıdır. çok da şaapmayın hoştt deyip geçin ;)

bkz: “dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.“ -mustafa kemal atatürk