okul öncesi öğretmenliği

okul öncesi sınıfındaki nadir erkeklerden biriyim... coolest monkey in the jungle yani
4 yılda bir an bile pişman olmadığım, bir sıkıntı çıkmazsa akademik anlamda devamını da getireceğim bölüm. sevgidir efenim.
okuyan arkadaşlarım hayli fazla buna istinaden bölüme olan sempatim artmış bulunmakta
(bkz:kutsal meslek)
mataryel tasarımından bunalan öğretmenlik grubudur.
bir insanın karakterinin şekillendiği yaşlar çocukluğudur. birçok korkusu,sevdiği ve nefret ettiği şeyler o zamandan gelir. aile eğitimi yanında okulda ve öncesinde çocuğun yanında olacak diğer insanların da oldukça dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. toplumlarım geleceği için önemli bir yer tutan meslek gruplarıdır.
okuyor olduğum bölümdür. okurken nasıl psikolojik süreçler geçirdiğimi ben biliyorum. bunun sebebi çocukları basite indiremiyorum oluşum, oldukça hassas yaklaşıyor oluşum. her an bırakabilirim bu bölümü öyle bir şüphe, öyle bir korku düşünün. onun dışında bölümle ilgili genel yorumum şöyle olacak;

5. yoruma katılmakla beraber öğretmenliğin en zorlu en çetrefilli halidir. bunun yanında ülkemizde bu bölüm değer görmesi aksine oldukça basite indirgenmiş, çocukların ellerine oyun hamuru tokuşturup "haydi oyna çocuğum" olmuştur. daha da fazla yazmak istemiyorum aslında. kısaca beden öğretmenliğine bakış ne ise okul öncesi öğretmenliğine de bakış aynı bakış.