öldükten sonra olacaklar

en çok düşündüğüm şeylerden biri. bunun benim için cevabı hiçlik sanırım. doğmadan önce nasılsa öldükten sonra da aynısının olacağını düşünüyorum. düşüncesi bile korkunç

edit:lan ananızı mı siktik ne eksiliyosunuz. şurada iki dakika felsefe yapalım dedik itoğlu itler
yanan çıksın cehennem kasıyo gibisinden ufak şakalar...
ölüp tekrar dirilerek dünyaya gelip 'abi önce boş bir mekanda bekliyoruz sonra ...' diye anlatan kimse olmadığından ölmeden bilemeyeceğimiz insan hayatında olacaklar listesinin sonunda bulunan maddedir.
mezarlıklarda genellikle selvi ağacı bulunduğundan ve mezarımızın üzerine çiçek dikileceğinden bol azotlu gübre olacağız.
kim ne derse desin en çok annenizin üzüleceği durumdur.
bayilmakla esdegerdir. olmeyi bayilmak zannetmek degil mesele.
bayildiktan bir sure sonra uyandiginizda baygin kaldiginiz anda neler olup bittigini bilmediginiz gibi oldukten sonra da o olacaktir efenim.
yok oğlum öyle bir şey, her şey karanlık. ölüyü örterler, deliğini dürterler.
"bidahaki sefere kralsın be oluuuum" (bkz:reenkarnasyon)
geride bıraktıklarımın çok üzülmeyeceği gerçeği. ben onlara çok şey katarım karşılığında beni bırakırlar veya ben bırakmış olurum ölürsem. sonuç aynı..
kadavra olarak kullanılması ihtimalini es geçersek bedenimiz çürüyecek, öyle tinsel muhabbetlerde boğulmaya gerek yok
bir derste bir hocam yaşam döngüsünü anlatırken "insanlar doğar, büyür ve yeni oluşacak canlılara organik madde kaynağı olmak için ölürler" gibisinden bir cümle kurmuştu, nedense bu kadar sade ve basit şekilde dile getirilmesi çok etkilemişti beni.

öldükten sonra sizi hatırlayan, hayatlarına dokunduğunuz birkaç insanın aklına belki bir an için belki günlerce geleceğiniz belki de bazısının bir ömür boyu aklından çıkmayacağınız duygu-tarifsiz bir iz, bir hüzün, bir umut veya bir neşe olarak içlerinde tuttukları- ve düşünceler haline geleceğiz. çok klasik ama gerçek olarak "sizi hatırlayan son insan öldüğünde hiç var olmamış olacaksınız."
"korkma sadece toprağa gideceksin, sonra toprak olacaksın sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin oradan özüne ulaşacaksın, çiçeğin özüne bir arı konacak, belki belki o arı ben olacağım"
https://www.youtube.com/watch?v=k--dl4fqons
daha önce anestezi iğnesi yediyseniz korkunçluğun farkında oluyorsunuz. umarım ölürken bunun farkında olurum. abi öldüğümü bileyim ya, tamam gözümün önünden film şeridi geçsin diye beklemiyorum ama farkında olmadan hiçliğe düşmek istemiyorum. o tadı tatmak istiyorum yahu.
yalandan dökülen göz yaşları,iyi bilirdikler
falan