orhan veli

türk edebiyatının en yenilikçi şairidir. garip akımı ile edebiyatımızda köklü etkiler yaratmıştır. rakı ile arası pek iyidir. müşfik kenter orhan veli şiirlerini çok iyi seslendirmiştir. rakı içerken orhan veli şiirlerini dinlemek dünyanın en büyük zevkidir.
google bugün, ana sayfasında edebiyatımızın unutulmaz şairi orhan veli kanık için 104. doğum gününe özel gif formatında ''doodle'' açmıştır.
 resim
şiirleri, yurdum erkeği tarafından üzgün, mutsuz, yalnız kızcağızların aklını çelme aracı olarak kullanılan bir garip şair.
garip akımının öncülerindendir. en sevdiğim şairdir. hatta kendisinin sahte isimlerle yazdığı şiirleri bile vardır. bir tane şiirini peçeteye yazmıştır ardından ona diş fırçasını koyduğu için bir kısmı silinmiştir. şiiri buraya bırakıyorum. http://www.siirleri.org/siir/1503/A%FEk+Resmi+Ge%E7idi.html
en sevdiğim şiirde budur. orhan veli - deniz
http://www.siirleri.org/siir/1904/Deniz.html
*yaptığım için pişman olacağım bir şey yapıyorum. ben bu adamı çok severim şiirini okuyup soundcloud'a koydum dinlemek isterseniz onu da aşağı bırakıyorum. teşekkür ederim :")
edebiyat hocam sayesinde çok severim kendisini ehram şiiri favori şiirimdir okumanızı tavsiye ederim lahmacunu sevmese bile sevilecek adamdır.