orta sınıf

bütün kötülüklerin, haksızlıkların ve alçaklıkların kaynağı olan toplumsal sınıftır. her daim akıllaında üst sınıfa çıkma hayali, alt sınıfa düşme korkusu vardır. bu sebepledir ki üst sınıfın kölesi alt sınıfın sahibi sanarlar kendilerini. ama kapitalizmin en sevdiği sınıftır. zira onlar sayesinde toplumsal yapı sabitlenir. çünkü onlar sahip olacaklarını kaybetme korkusuyla değişimlere ve devrimlere en çok muhalif olan sınıftır. düzenin bekçileridir. tek hayalleri bir evleri varsa ikincisini almak ya da kredi çekip aldıkları arabanın bir üst modeline sahip olmaktır. bu sınıf nesneler için yaşar. üst sınıfın tampon bölgesidirler. ve ne yazıkki bir çoğumuzun içinden geldiği ve gidecegi yerdir.
üst sınıfı devireceğiz, düzeni getireceğiz diye alt sınıfı kullanıp en sonunda devirip kendilerini üst sınıf olarak adlandıran kesimdir.
knight online'da bir eşya sınıfı da olabilir. (bkz:middle class)
kendi aralarında ikiye ayrılan sınıf.
birincisi orta sınıf olduğunu kabullenip,ayağını yorgana göre uzatan kitledir. fazla harcama yapmaz,birikim yapmaya çalışırlar.

ikincisi ise birincisinin aksine birikim yapmaz,her zaman geriden gelirler. ay başında maaş alır,o maaşı kredi kartına yatırır ve bütün ay boyunca kredi kartıyla geçinir.
günümüzde zengin olarak değerlendirilen kısımdır. tabi bu yanlıştır. orta sınıfın korkusunun sebebi ekonomik kazabcını çok büyük bir ihtimalle çalışarak elde etmiş olmasıdır. hangi devlete bakarsanız bakın en büyük iktidar desteğini bu orta sınıf sağlar. aman tadımız kaçmasın ali rıza bey okey.
werq bir ailenin çocuğu olarak anlamayacağım bir durum..