ortadoğu bataklığı

onca devletin hakimiyet altına almayı planladığı ama içinden çıkılmaz bir durum haline gelen bölge. yeraltı kaynakları bakımından çok zengin olması bunun sebebi ve yıllardır devam eden savaşın merkezi. özetle üçüncü dünya savaşının yaşandığı bölge.
bu savaş yakın bir zamanda bölgesellikten çıkıp küresel bir hale gelecek. maalesef ki savaşın merkezinde biz olacağız.
son zamanlarda yaşanan olaylara bakılarak eski rus ajanların ingiltere'de zehirlenme olayını bahane ederek büyük bir planın parçası haline getirilip avrupalı devletler rusya'ya karşı amerika önderliğinde bir cephe açmış durumda. şu an inanılmaz derecede bir istihbarat ajan savaşları söz konusu. safları sıklaştırmaya başladı devletler. açık açık savaş durumunu göze alamayacak olmalarını ortadoğu'daki rusya egemenliğine darbe vurarak göstermek isteyecekler.diğer taraftan suriye'de hayalleri boşa çıkan abd son olarak bu gün yaptığı açıklamada menbiç'ten çekilerek yerine sömürgeci fransa'nın geleceğini bu sömürgeci devletin ise türkiye ile terör örgütleri arasında arabuluculuk yapacağını söylüyor. ayrıntılar önemli bir nevi devlet gözüyle bakılan terör örgütü hakimiyetindeki bölgeleri abi küçük kardeşe vererek türkiye'yi karşısına almama durumu. abd'nin onca üsse savaş uçağına uçak gemileri ve inanılmaz ekonomiye sahipken kontrol altına alamadığı yeri, 2. dünya savaşında savaşmadan ülkesini bırakıp kaçan korkak bir ülkeyle sağlamaya çalışması komik durum. ama tehlikeli. bölgede söz sahibi olan rusya'ya karşı açık bir şekilde birleşilmiş durumda. suriye bölünerek kurulacak yeni devlet projeleri rusya'nın pençeleri arasında yok olmasıyla meydanı boş bırakmak olmaz. dile kolay amerika ortadoğu'da 7 trilyon dolar para harcamış. türkiye ekonomisinin 10 katı. böyle bir durumda ne olup biteceğini kestirmek çok zor. aynı zamanda köşede pusuda bekleyen israil.

- sözde devlet planları ve suriyeyi bölme düşünceleri türkiye rusya arası koordineli çalışma durumu belirleyecek. aksi takdirde büyük bir avrupa sömürüsü kapımızı çalmayı bekliyor. onca silahlandırılan terörist boşa gitmemesi adına ellerinden geleni yapacaktırlar. ama bu durumun sonlarını engellemeyeceğini sadece biraz uzatacağını düşünüyor.
önümüzde çok sıcak günler bizi bekliyor olacak.