otostop

her sabah işe giderken çanakkale otogarı önündeki gençlerin toplaşıp tercih ettiği ulaşım biçimi. ben pek otostopçu almam arabama, güvenemiyorum yani.

bana da biraz ters gelmiyor değil. lapseki çanakkale 10 tl ulaşım. cebinizde 10 tl den fazla para verip aldığınız sigara paketi dururken samimiyetsiz geliyor.
istanbuldan dönerken beyaz broadwayde yaşadığım korku dolu andır. tekli çıkarıp yolun kenarında mermileri dizerken; aksiyon filmlerinde izlediğim hareketleri aklımda canlandırdığım sahne geldi aklıma. ''kafasını tutup direksiyona vursam çantamla bir daha yüzüne vursam diyerek kurduğum adamın az ileride beni bırakması ve derdini kurşunlara döktürdüğü anlamlı bir tecrübeydi.
hastanın orada okula çıkmak için otobüs beklerken genellikle dolu olduğu için başvurduğum yöntemdir . bazen öyle bir zaman oluyor ki sanki uzaklara gidecegimde alt tarafı kütüphaneye kadar gideceğim almıyorlar ya boş olsa daha araba sovmeden duramıyorum .
bir felsefe cesaret azim beleşçilik dengesiz şöförler temkinli şöförler yeni insanlar tatlı insanlar yavşak insanlar kısa anlatılmaz çekilir...
dünyayı gezen adam var otostopla. çok enteresan olay.
yollarda muhteşem insanlar tanımamızı sağlayan ulaşım biçimi.
koltuklarım deri olduğu için binen kişinin arka cebinde anahtar kalem vs sivri uclu bisey olurda koltuk yırtılır diye kampüste genelde çekenleri almadığım ulaşım aktivitesi.

yok bo olom olurmu öyle şey zamanında bende çok çektim gördüğüm an alırım , tek kriterim ikoncan esra ceyda kardeşler gibi takılan kızları almam ,

moruk gel gel 4lersiniz arkayı ç3 te yaşlanmana deymez.
çanakkale içinde çektiğim otostoplarda hep güzel ve eğlenceli anılar biriktirdim. bi paket sigara hediye edeninden yolunu uzatıp gideceğim yere götürenine. çanakkale güzel insanları da.
son derece yararlı bir eylem.
bu haftasonu istanbula gidiş dönüşte kullandım. 3 günlük süreçte parmağım toplam 45dk havada kalmıştır yani baya şanslıydım. ege turu yapmışlığım bile var otostopla.
gözüme hala çok güvensiz gelen bir ulaşım biçimidir. aklıma türlü senaryolar geliyo bak yine
geçen çok eğlendiğim bir gecenin dönüşünde eski devlet hastanesinin önünden iki öğrenci hanım arkadaşı alarak parçası olduğum ulaşım biçimi.

kafaları güzel olacak ki 20dk evlerini aradık. güzel güzel muhabbet ettik evi bulana kadar. kötü niyetli görünmemek için ben teklif etmedim ama siz çağırıp bir kahve teklifinde bulunabilirdiniz. sohbetim nasıl sıkıcıysa artık ...
bigazedeler için vazgeçilmez aktivite. 4 senelik okul hayatımda okuldan dönüşüm hep otostopla geçti. tanıdığım insanın haddi yok. ne öğrendin dersen hic bi s*k. şarap parası çıkıyor
sağlıklı,harika,mükemmel bir şey olduna ev arkadaşlarımı ikna ettiğim gün; burdan izmire gitmeyi teklif edicem
#33687 ev arkadaşlarını ikna edemezsen burdayım.
#33720 varlığın türk varlığına armağan olsun. varım diyorum :))
  • /
  • 2