ped taşımaktan utanmak

maalesef toplumsal baskı yüzünden koca bir nesil kızları marketten ped almaya utana utana büyüdü. hayret edilesi şey ise hala bunun devam diyor olması.
hala çantada taşıdığımız pedi saklamaya çalışmak,yanımızda olmadığı için arkadaşımızdan alırken şekilden şekile girmek falan işte bunları hepsi toplumsal baskı.
değerli hanımefendi arkadaşlarım geçin artık şunları nolur. ne güzel kanıyorsunuz işte. bunda utanacak sıkılacak bir şey yok. saklanacak bir şey yok. değerli beylerimiz ellerinde prezervatifi balon misali şişirerek dolanırken siz niye utanıyorsunuz? yapmayın nolur.
sıradaki laflarım beylere. bir kadının elinde,çantasında ped görünce uzaylı görmüş gibi manasız bakışlardan vazgeçin. pis pis gülüp durmayın. valla bir gün birinizi alıcam aşşağı o olucak. gelişin artık. büyüyün biraz.
hadi öptüm.
bu konuyu herkesin aşması gerek artık. başımdan geçen trajik komik bir olayı paylaşmak isterim.
zamanın birinde ben ve 2 kadın arkadaşım bir bar da sabahçı olarak çalışıyorduk. bir sabah ben eksikleri almaya giderken kadın arkadaşlarımdan biri gelip regl olduğunu ve eksikleri almaya gittiğimde ona da ped alabilir miyim diye sordu. ben de doğal olarak tabi dedim. çıktım eksikleri aldım ve son olarak ped alıp dükkana dönmek kaldı. ped almak için en yakın yer olan "yarenler temizlik"e girdim ve orada çalışan kadına ben ped alacaktım dedim. bana baktı baktı abi pet bardak şurada dedi. ben şaşırdım arkadaşım ben ped istiyorum pet bardak değil dedim. kadın daha bir şaşırdı abi emin misin dedi. ben sinirlendim arkadaşım iş arkadaşım regl oldu ve ped istiyorum (ben bunu derken kendisi karşımda gülüyordu) bunun neresi komik tuhaf mı bu dedim. zor bela pedi aldım çıktım. demem o ki benim gördüğüm kadının kadına yaptığını kimse yapmıyor. henüz kadınların bu konuyu aşamamış olması gerçekten enteresan.
taşımak değil de ilk regl olduğum zamanlarda marketten ped alırken çok utanırdım, kadın kasiyer arardım, kasada sıra bitene kadar markette dolanırdım tanıdıklar görür diye. çocuk aklı, çevre baskısı falan ne hallere getiriyor insanı.
gayet normal bir olayı neden bu kadar utanılır hale getirdik ki biz? ah bu toplum.
ped kullanan kaldı mı???
tampon var tampon...
konuyla alakasız olacak ama paketini bari güzel yapın da hem verdiğimiz paraya değsin hem de sonradan da kullanabilelim ya.
#34722 o kadar haklı ki, her ay bok gibi para veriyoz bari kese gibi yapın şu ambalajları da kullanalım aq sömürücü eşekleri sizi.
bir kez bile yaşamadığım durumdur. ilk zamanlar siyah poşetten çıkardığım bile oldu. erkek aile üyelerine dev boy avantaj paketlerini de aldırmam cabası.
daha önce hiç yaşamadığım durumdur. çünkü erkeğim amk.
insanlığın başından beri hatunlar ergin çağa geldiklerinde kanıyorlar. bi kaç binyıldır yaşanmasına rağmen, toplumun neden böyle bi tepki verdiğini anlamış değilim. çoğu hatun da toplumun verdiği tepkiden çekinmektedir. ters bakanın ağzına yapıştırsak her şey düzelecek gibi