pentagram

türkiyede rock müzik yapan herkese ilham kaynağı olmuş , speed metali türkiye topraklarına getiren nadide gruptur. 30. yılını daha geçen sene doldurmuştur.
türkiye'yi dünya'da temsil etmeyi başarmış, başarılı şarkılara sahip gruptur. gitaristleri metin türkcan aynı zamanda şebnem ferah'ın da gitaristliğini yapmaktadır. 2017 çıkışlı "akustik" albümlerini çok beğendiğim gruptur. özellikle şu şarkılarına şu aralar takmış bulunmaktayım:

türkiyede başka rakibi olmayan efsane metal grup. dünyaca ünlü olmasına rağmen ülkemizde yeterince rağbet gösterilmediği kanısındayım. sorsan herkes sever iyi grup der ama bi aleyna tilki kadar bilinmez şarkıları. başlığa bile 2 entryden fazlası layık görülmemiş.

unspoken en sevdiğim parçalarından olmakla beraber şu an bunu dinlemekteyim:
türkiye'deki adamakıllı tek metal grubu.
muhtesem bir gruptur, turkiye'ye metal müziği getirdigi yetmemis cok guzel örneklerini de vermiştir.
murat ilkan ve ogün şanlısoy varken hayvan gibi kaliteli olup muratçığım bir hastalık durumundan gruptan çıkmasından sonra 2010 da gelen gökalp ergen ile de hala hayvan gibi kaliteli olan gruptur tabi olay bu iki isim üzerinden dönmüyor tabi ki ... grubun her üyesinde yirmişer kilo taşşak bulunmaktadır.