polis devleti

totaliter bir devlet ve toplum bu rejime karşı çıkan bireylerin araştırılıp peşine düşüldüğü, hapislere atıldığı, sürüldüğü, idam edildiği bir polis devletidir. rejimin ideolojik yasalarına tam bir uyum sağlamak amacıyla kişilerin sınırlandırıldığı, yeniden eğitildiği ve onlara vahşice davanıldığı toplama kampları modern totaliter devletin buluşlarından biri olmuş; genellikle akıldışı nedenlere dayanarak hitler'in uyguladığı zulüm sonucunda altı milyonun üzerinde avrupalı yahudi yok edilmiştir. bir polis devleti gücünü, modern bir totaliter devlet eliyle uygulanan zora dayalı kontrollerden almaktadır.
otoriteye karşı mı geldin ? zbam!
hakkını mı arıyorsun? zbam!
ver lan kimliğini. niye abi ? zbam!

kahvehane de tarar bu zbamcılar, lokanta sahibi de dövdüler geçen hafta, bi kaç sene önce eylem yapan yaşıtımız bir üniversite öğrencisini döverek öldürdüler, kardeşimiz yaşındaki çocuğun kafasına gaz kapsülü atıcıyle ateş ettiler onu da öldürdüler.

çünkü bu zbamcılar hiçbir zaman yargılanmaz sorgulanmaz polis devletinde. kafaları rahat. bunların en büyük dostu elinde satırlarla eylem yapan kadınların üzerine yürüyen cro magnonlar.
şu sıralar ülkemiz. polis devleti sözlük anlamından ziyade artık gençlerimizin üniversite sonrası istihdam sorunundan dolayı çareyi polis jandarma olmakta araması ile de ilgilidir. kötü bir durumdur.
başlığın çıkışında polis bekliyor..

t: yağcıların bir yere geldiği,ama devletiyle ters düşen düşüncelerini savunanların fişlenip mümkün olduğunca negatif ayrımcılığa tabii tutulduğu devlet