prezervatif kullanmak

kategorisini cinsellikten önce sağlık seçebilmeyi gerektiren, cinsel ilişkiden doğabilecek sağlık sorunlarını ve istenmeyen gebeliği engelleyecek eylem.

toplumumuz bu konuda da her zamanki gibi, gereksiz şeylere servet dökmeye bayılıp; hayati şeylere para vermiyor (bir çok özelliğine ihtiyacı olmadığı halde son çıkan iphone'u alıp, erikli suya 50 kr fazla vermemek gibi). prezervatif bir ihtiyaçtır, kullanana "abi tutamıyon mu kendini yav? zevki çıkmıyo lan." gibi angut angut cümleler kurmayınız. hem sağlıklı bir cinsel hayat sunar, hem de boşaldıktan sonra regl dönemine kadar "lan acaba?" dedirtmez. alıyorsanız da sağa sola para çar çur edene kadar gidin durex ya da okey alın.
ertesi gün hapına para bayılmak istenmiyorsa gereklidir
gereklidir lakin, seksin sehvetini azalttigi da gozle gorulur bir gercektir.
korunma açısından oldukça önemlidir ancak ten tene değsin efenim et girmeyen vücuda dert girer demişler
ten tene değecek felsefesinde olanların gereksiz gördüğü lakin iq seviyesi biraz daha yüksek olan arkadaşlarımızın buluşıcı hastalık (aids, hepatit...) durumları hesaba katarak 2 saniyelik zevktense kaliteli yaşamın önemini kavrayıp kullandıkları korunma yöntemlerinden biridir. sadece gebelik değil problem sonra vay efendim çükümde sivilce çıktı acaba aids miyim korunaydın yiğidim.
dünyanın en rahatsız edici şeylerinden biri. ben neden bir naylon kılıfa muhtacım ? bi de araba lastiği gibi kokuyor hepsi. ayrıca burdan prezervatif üreticilerine sesleniyorum, ölçüyü japonlardan mı alıyorsunuz aq serçe parmağıma mı takıcam ben bunu ?
baba olmak için çok genç olduğumu düşündüğümden sürekli uyguladığım eylem.
ben zihinsel orgazma daha yatkın bir insan olduğumdan mütevellit, karşı tarafı mutlu etmek beni de mutlu eder. o yüzden tırtıklı prezervatife evet, çoraba hayır.
ilerde zengin yakısıklı buldugumda bilerek cocuga caktirmadan yırtacagim korunma poşeti
okey ten en güzelidir. incedir ve sağlamdır. gerçekten de ten hissi verir.
iyi ve kötü yanları vardır.

iyi yanı tabii ki sağlık. biraz klişe olabilir ama bir porsche araba ya da harley davidson motosiklet satın aldığınızı hayal edin. prezervatif kullanmak bir harley davidson motosikletinizin olması ve onu allkollü kullanmamaktır, en güzelidir.

kötü yanıysa lateks kokusu. tabii ki bu sorun da aromalı prezervatiflerle önlenebilir. problem solved!
ben prezervatif kullanmam he he diye dolaşırken, partnerden gelen bir mesajla ertesi gün hapına 58 lira bayıldım. o dönemden beri kullanıyoruz mecbur
keşke babam da yapsaydı dediğim eylem
gaz maskesi kullanmak...
sağlık gibi önemli hususlar açısından alınması gereken bir onlemdir. 'ulan yoksa' deyip hamilelik testi başında beklemekten yahut hormon dengenizi tam anlamıyla fucked up edip bir de üstüne kurarsanız tekrar yutmaniz gereken ertesi gün haplarini almaktan ve hatta tanımadığınız biri ise hastalik bulaşması stresinden, en azından psikolojik açıdan daha zahmetsiz olan prezervatif kullanılmalıdır bence.
bir tür korunma şeklidir.
kadınlar açısından da korunma yolları daha çeşitlidir. ertesi gün hapı,doğum kontrol hapı,yumurtalıklara spiral taktırmak gibi gibi. illa kullanma taraftarı değilseniz karşı tarafın korunduğundan emin olun. kendimce herkes kendini korumalı işi şansa bırakmamalıdır.
ucuz yollu korunma yöntemidir. "neresi ucuz, 30-40 lira bayıyoruz! " diyenler çıkabilir. ancak tek kullanımlık bir hapa (ertesi gün hapı) 66 lira vermek esas mağduriyettir.
kötü hadiselere sebebiyet vermemek için kullanılan baloncuk.. https://goo.gl/images/bSvQPM
İletişim - Kurallar