psikoloğa güvenen insan

aklından şüphe duyulması gereken insan. ben kendime bile güvenemiyorken insanlar nasıl güveniyor tanımadığı birine hayret ediyorum.
bazıları o çerçevenin içindeki belgenin her şeyi çözeceğini sanıyor gel benimle konuş hatamı söyle dertlerimizi konuşmadan nasıl çözebiliriz ki
bazı arkadaşlar doğru düşüncelerini belli etmiş.katılıyorum da.sıfırdır ya.bitmiştir.tek çaresi psikolog olmasına rağmen yanlış düşüncedir.sorunu kesinlikle kendi zihninde çözümlemesi gerekir.yoksa kendisini daha da bataklığa düşürürek vahim sonuçlar elde eder.
psikoloğa güvenen insan bazı şeyleri tek başına yapamayacağının yada atlatamayacağının farkındadır ve toplumda dışlanacak ya da küçümsenecek bir olay değildir
bir uyuşturucu satıcısına ne kadar güvenilirse o kadar güvenilmesi gerekir, zaten aynı işi yapıyorlar.

psikoloğa görünmeyi düşünen arkadaşlarıma bi tavsiye vereyim , karşınızdaki insanın sadece size tavsiye vermekten başka birşey yapamayacağını bilin. sizi kurtaracak olan yine kendinizsiniz
hiç psikolog tanımamış, işine şahit olmamış insanlar için aptal görünen ama psikologların neler başarabildiklerini görenler için son derece mantıklı insan.
iyileşmeye, psikoloğuna güvenmeyen insandan bir adım daha yakındır.
bazen öyle yalın kalırsın ki sevgili yazarcım, hiç tanımadığın, bir daha hiç görmeyeceğin birine tüm konuşabildiklerini anlatıp, konuşamadıklarını da anlamasını beklersin. bu en yüce çaresizliktir. gerçekten psikologa ihtiyaç duyanlardan bahsediyorum.
problemlerini aşmak icin cabalayan insandir
problemleri oldugu halde kabullenemeyen insanlardan cok daha kolaydir sorunlarini cozmesi.
en dogru insandır. baska kime guveneceksiniz amina koyim
raporunuzu bir zarf içinde elinde tuttuğunda sevmezsin, ama güvenirsin.
neden güvenmesin ki? psikologlar sonuçta hastanın sağlığını yerine getirmek için çabalamakta ve bunun için ciddi eğitimler almakta hasta da bu bilinçle seansa gelmekte. zaten inanmadığı sürece tedavi ile ilgili nasıl bir umudu olabilir ki.