radiohead

1993'te 'creep' ile adlarını duyurmaya başlayan ıngiliz kökenli alternatif rock grubudur. depresyonun dipsiz kuyusuna girmis insanlar için kahraman kaçınılmaz hicligi görenler için sözcü olmuşlardır. hala dinlenilir ve sevilir, başarılı ve derin şarkıları olan gruplardandir.
"no alarms, and no surprises"
birçoğu bu efsane grubu 2016da ki, içki içiliyor gerekçesiyle taş ve sopalarla saldırılan rezil cihangir saldırısı ile hatırlayacak.
black mirror 3.sezonu shut up and dance bölümü sonunda çalan exit music adlı şarkıyı seslendiren grup şarkıları hüzün verir
bu grubu 86' senesinden beri ayakta tutan en büyük özelliği,kendilerini yenileyebilir olmasıdır. adamların çıkardığı her albüm birbirlerinden farklı ve özellikle son iki albümü * arasındaki müziksel farklılığı dinlediğiniz zaman çok net fark edersiniz.
kıd a'ya kadar olan albümlerini beğenmiyorum. o albümlerde nedense bir taklit durumu söz konusu (ritimler,vokaller vb.). ne demek istediğimi radiohead'in önceki hali olan(bkz: on a friday) birkaç şarkısını dinlediğinizde anlayacaksınız. son olarak sevdiğim bir parça bıraktım