recep tayyip erdoğan

türkiye cumhurbaşkanı aynı zamanda adalet ve kalkınma partisinin kurucu ve genel başkanı.

(bkz: ziya gökalp)
(bkz: uzun adam)
asla oy vermeyecegim gunumuzde ki cumhurbaskanidir diyen kankilerim bu entryi artiliyor
belediye başkanlığından cumhurbaşkanlığına gelmiş bir insan.
günümüzde üniversite diploman yokken yüzüne bile bakmazlarken reis-i cumhur olmayı başarabilmiş bir insan,sanırım.
bol bol bağıran bir siyasetçi.
açlıktan ağzı kokarken şimdi tüm sülalesine yetecek kadar parayı aklayan ve yetinmeyip buna devam eden benim için sıradan ama çoğu kişinin peygamber olarak adlandırdığı biri
 resim


 resim


iki üç günde yaşlanmış çökmüş gibi geldi. gerçek değil gibi görüntüler. bu ne oğlum.
biz cevabımızı 15 temmuzda verdik
bugüne kadar ülkenin başına gelmiş en trajikomik hadise
diplomanın önemini farkında olmadan çift katlayan muhterem
türkiye cumhuriyeti 12. cumhurbaşkanı ayrıca türkiye cumhuriyetinin ilk başkanı olacaktır. seni başkan yaptıracağız.
herhangi bir darbeden ya da savaştan sonra ülkenin başına gelebilecek en kötü şey. "en kötü demokrasi, darbeden iyidir" sözünün en kötü demokrasi hali... ülkeyi fetöcü piçlerin eline düşmekten kurtardı. ama aynı zamanda bu fetöcü piçlere hainlik teşebbüsü yapma fırsatı doğdu. bu güç, yetki, imkan sağlandı. darbe gerçekleşmese bile bunu deneme fırsatı buldular. kimin yönetiminde peki? cevabını herkes biliyor. belki bu kadar güç verilmeseydi, bu örgüt (benim için tüm tarikatlar örgüttür. hepsi yok edilmelidir) darbeyi hiçbir zaman yapamayacaktı.

yani direkt sonuca odaklanmak yerine, sonuca imkan veren nedene yönelik düşünmek lazım.

darbecilerin eline düşseydik açıkçası ne özgürlüğümüz kalırdı ne bağımsızlığımız... birilerinin himayesi, emri altına girerdik. anamız ağlardı. ve bunu düşününce bile demokrasinin değerini anlamamız gerekirken biz hala kendi elimizle özgürlüğümüzü teslim ediyoruz sırf %50'lik kitle istiyor diye.

velhasıl, darbe kötüdür, olmaması gereken bir şeydir. ama darbe sadece askeri olmaz. darbe sivil de olabilir. ve bu ülkeye sivil darbe yapmaya çalışanlar var... gerçekten demokrasi her şeydir. demokrasinin olmadığı her saniye insan için işkencedir. ölüm tehlikesidir. hayatını riske atmaktır. geleceğini birilerinin emrine bırakmaktır.

umuyorum ki 25 haziran sabahına mutlu uyanalım. hadi 24 haziran akşamı olmadı, 8 temmuz akşamında artık nefes alalım. rte'nin bu ülkeye kazandırdığı bir elin parmağı kadar şeyler olabilir, faydalı icraatları olabilir. ama biliyoruz ki senelerdir bu ülkeye büyük zarar verdi. hatalı yatırımlar yapıldı.

geleceğe yönelik, teknolojiye, bilime yapılması gereken yatırımlar yerine gidip betona gömüldü bütün para. ve bunun sonucunda şişen bir emlak sektörü, birkaç on yıl içine zarara uğrayacak milyonlar, milyonlarca dolar borç... ve elde ihraç edecek, satıp para kazanabilecek hiçbir şeyin kalmaması... felaket, yıkım... kriz...

bu insanların artık sandıkta cevabını vermesi gerekiyor.
baştan aşağıya proje.
İletişim - Kurallar