recep tayyip erdoğana açık mektup

başkumandanımız reis-i cumhurumuz sayın recep tayyip erdoğan'a açık mektubumdur.

kendisinden çanakkale onsekiz mart üniversitesini ziyaret etmesini istiyorum.uzun zamandır uyumadan önce bu kutlu ziyaretin hayallerini kurarak reisli rüyalara dalıyorum.

kendisinin danışmanları, okul yöneticilerimiz öğrenci toplulukları başkanları ve koskoca sözlük kurucusu olarak ben.. 20ye yakın siyah pardesülü adam reisimizle birlikte idari bir binaya girerken sürekli bir açık arayan muhalif haber kameralarına gülümsemek istiyorum artık..patlayan flaş sesleri arasında el sıkışırken kendisine olan minnetimi belirtme yükümü sırtımdan atmak istiyorum.

güzel muziplikler de düşünüyorum..hayatımın en güzel buluşması için dünden ütülediğim gömleğimin cebinden sigaramı yakalasın mesela reisimiz..
''bu ne hemen bırakıyorsun bunu yazık etme ciğerlerine gençsin''diyip buruşturup çöpe atsın mesela sigara pakedimi..kendisine feda olsun..''tamam'' diyip başımı öne eğip gülümseyerek ''merak etmeyin cumhurbaşkanım'' diye eklesem ve bu sırada çekilen video görüntüleriyle akşam haberlerine konu olsam..

girilen her binada her fakültede muhalif hocaların içten içe kudurmalarına rağmen bişey diyememelerini hafızaya atsam da aylarca içimin yağlarını eritsem.

akşam için bekar evime davet etsem reisimizi..basın mensuplarıyla birlikte bi yer sofrasında bağdaş kurup öğrenci yemekleri yerken akşam haberleri esnasında fox tvye denk geldikten sonra fatih portakal hadsizini eleştirsek..kendisine klasik argümanım olan ''chp artık atatürk'ün partisi değil geçsinler bu işleri'' beyannatimi sunsam ve o da başını sallayarak onaylasa bunu.bu sırada tatlı su solcusu ev arkadaşımı şaka yoluyla reisimize şikayet etsem '' reisim bu kifayetsiz herif ısrarla bay kemale oy veriyor laf aramızda bi taraftan alevilik de var.ne yaptıysam vazgeçiremedim. kendisinden gelecek seçimler için ak parti oyu sözü ister misiniz ? '' desem ve kameralar karşısında hep beraber kahkahalara boğulsak.danışmanları aracılığıyla aldığım ev hediyesini portresiyle süslediğim evimin baş köşesine koysam..

kanserli bi hastanın son günleri için istediği ulaşılmaz bir hayali gibi istiyorum bu bahsi geçen hadiseyi..umarım kendisi üniversitemizi ziyarete gelir.
ne kadar da ciddi mi yoksa parodi mi olduğu belli olmayan bir başlık
daha çok aşk mektubuna benziyor.

(bkz:seveni sikerler sikeni severler)

edit:
soma da ölenlerin hesabı
patlamaların hesabı, işidi niye bela aldığımızı
enflasyona uygun gelmeyen zamları
geçen sene ocak ayıyla bu ocaktaki elektrik zamı (%104)
üniversiteli işsizleri
kullanamadığımız köprülere ödeme yapmamız. kullanmak istediğimizde aşırı pahalı oluşu (tekrardan zam geldi)
iki ayyaş sözü
şehit cenazesine chpli diye ayrım yapıp insanları almayışı
şehit babasına hakaretleri
türkiye ekonomisinin bitcoin gibi çalkantısının yarattığı güvensizlik
din ticareti yapanlara göz yumması
laikliğimizin azalışı (geçen ahaber'de türkiye'yi eleştiren insanlara birisi orası laik dini zorunluluk yok diye savundu. ahaberde göğüs kabarta kabarta bunu gösterdi. madem o kadar önemli laiklik prestij için, bunu niye kaybettiriyorsunuz.
suriyelilerin durumu
eğitimin durumu (sizin kardeşiniz, liseli tanıdıklarınız yok mu? ufacık çocuklar ziyan oluyorlar)
geleceğe bağlı yatırım yapılmayışı, günü kurtararak ülke yönetilmez.
2023 hayali dendi, yakınına bile yaklaşılmadı. uzaklaşıldı hatta. petrol falan fışkırmazsa hayal olarak kalacak.
sorulması gerekenler bunlardır. yok alevi arkadaşının chpye oy vermesi falan boş işler. senin çevren kimsenin sikinde değilken bu bahsettiğim konular hepimizin geleceğini tayin edecek konulardır.

ingiliz bir politikacı der ki 'türkiyenin geleceği parlaktır ve hep öyle kalacaktır' bunun sebebi başarısız politikacılarımız.