regl olmanın abartılacak bişey olmaması

yok sancısı yok kısıtlaması yok bilmem nesi derken dengesiz kadınların abarttığı doğal biyolojik olay.
bir kadın olarak bu başlığa katılıyorum. ağrılar insandan insana değişiklik gösteriyor ama regl iken "sinirlerim bozuk bana bulaşmayın" vs tavırları çok saçma. tabi zorlukları var mı evet. koku sorunu ,kanamanın çok olması ve kıyafete çıkması,yatak kirlenmesin diye put gibi yatmak vs.
ben de kesinlikle katılıyorum. her ay düzenli oluyoruz okey, bazı gel gitler de yaşatıyor okey. temizliği desen ayrı dert. (özellikle yaz aylarında.) ama her kadın oluyo bunun havalı bir yanı da yok gizlenecek bir yanı da yok çünkü anormal bi olay yok. hayatın kadınlar için zorunlu tuttuğu bir döngü yani. ay reglim üstüme gelme, aman tatlı krizlerine giriyorum, gerginim vsvs bilmem ne aşırı ilgi budalalığından başka bir şey değil. evet ağrı eşiği kişiden kişiye değişebilir, her ay aynı şekilde ağrı olmayabilir ama artık alışın kendi vücudunuzun dilini öğrenin ve kendi kendinizi motive edin. sonuçta ilk kez bu ay olmuyorsunuz. yıllardır olan şeyde kendinizi neden güçsüzleştirirsiniz. üzgünüm ama böyle hemcinslerimden nefret ediyorum.
reglm bugün başladı ben duvar, koltuk falan silmeli temizlik yaptım. şimdi de kek yapıyorum. ağrım var mı? evet. öldüm mü? hayır. havalı mıyım? asla. biyolojimin bana verdiği bu döngüyle güçsüz, farklı ya da bir başkası değilim. bunun altına sığınarak bi beklentiye gerek yok bence.
bir diş ağrısı kadar acı veremeyecek bir ağrı. diş ağrısı çekerken kimseyi fütursuzca terslediğimi hatırlamıyorum.
kan tutan bir erkek olarak bence abartılacak bir olay ya.. ıyy, midem bulandı..
"bekara karı boşamak kolay"
ergen kızların yaptığı muhabbet.
dünya'da milyarlarca kadın bu biyolojik olayı yaşarken, sadece türk kadınları bunu menfaate ceviriyor. her yerde söyleniyor ve konuşuluyor
tamamen yanlış önerme. siz 31 çekip rahat rahat spermlerinizi boşaltırken, biz her ay bi aq yumurtası atacağız diye girmediğimiz şekil kalmıyor.
bu kadın kadına değişiklik gösteren biyolojik bir olaydır. değişiklik gösterir, günü, şiddeti, kan rengi, sancısı hatta varlığı bile kadından kadına değişir. hemcinslerimden beklemdigim yazılar var yukarıda. sizin için sadece birkaç saatte değiştirilen ped ve birazcık kan olabilir. ama bunun yaşattığı zorlukları göz ardı etmemelisiniz. öyle hastalıklar var ki -tecrübeyle konuşuyorum- her ay hastahane acillerine gitmeniz, serum yemeniz ve bu durum için minnet duymanız gerekiyor çünkü o ay regl olmuşsunuz. eğer olmamissaniz tekrar hastahaneye gidip regl olmak için uğraşıyorsunuz, ki sonra tekrar onu durdurmak için hastahaneye gitmeniz gerekeceğini söylüyor bu. kolay geliyor olabilir ama her ay bu sebepten acı çekmeniz, biyolojik bir gerçekliği bile acı bir döngüye dönüştürüyor.
sancidan aglamadigimizi, dik duramayacak kadar acıyan kaslarimizi ve bunların bize yansıttığı ruhsal çöküşü saymazsak, evet abartilan bir olay.
kesinlikle katılmadığım önerme. boşuna buraya savunma yazmaya da gerek yoktur. nasılsa ağrıyı çekmeden bilemeyeceksiniz.
ilk 2 günün ağrısını başlığı açana 2 dakika çektirebilsek keşke, o zaman ne olduğunu daha net anlar sanırım
hayatında hiç regl olmamış biri tarafından yapılan tespittir ulan annen regl olmasaydı sen olmayacaktın. kadından kadına sancı şiddeti, kanama süresi ve yoğunluğu değişiklik gösterir okey bunu biliyorsunuz zaten.kaçırdığınız olay siz bir kez sünnet olduğunuzda dünyaları yıkıp ömrünüz boyunca bu olayı unutamıyor travma haline getiriyorsanız biz de bu regl denilen biyolojik reaksiyonu istediğimiz şekilde sunarız siz de bizi paşa paşa çekmek zorundasınız belki ejderha yumurtam var 10 gün regl oluyorum nerden biliyorsunuz her ayı 3 hafta yaşayan kadınlar var, her pms döneminde yuvası yıkılan, regl ağrısından yumurtalıklarını kesip atmak isteyen soluğu acilde alan kadınlar, kadınlarımız var. ben artık regl mi olucam yoksa duygusal olarak kaldırabileceklerimden fazlasını yüklendiğim için devriliyor muyum acaba diye düşünmekten yoruldum mesela her ay belli dönemlerde kendime manik depresif tanısı koymaktan ciğerim infılak etti. duygu durum bozukluğuna yakalandım. bak yine yükseldim regl olcam herhalde.
göster kızım abilere pedini
kadınların erkekleri ötekileştirdiği etkenlerden.. ilki siz çocuk mu doğuruyorsunuz.. ikincisi regl.. üçüncüsü kadınlar sözlere erkekler şarkılara dikkat eder dördüncüsü bütün erkekler şerefsizdir beşincisi her gün makyaj yapmak gibi derdidiniz mi var sizin (bu en efsanesidir) altıncısı topuklu ayakkabı giymenin zorluğunu nereden bileceksiniz yedincisi ilk hesabı erkek ödemeli.. v.b.. bunu sıralamaya kalkacak olursak daha çok gideriz.. türk kadınlarının abarttığı yumurtlama süreci..
dipnot: çektikleri acı ektedir..
şey her zaman ayrı yazılır.
herkesin ağrısına kimse karışamaz . kimisi oyle ağrırı , kimisi böyle..
tıraş olmak gibi regl de çok underestimate edilen olaylardan. buz gibi bir havada yüze jilet sürmek de, regl gibi acı vericidir ve hafife alınmamalıdır.