reklamların yalan olması

tv izlerken aklıma gelen başlıktır.
tüy dökücü reklamları : yok daha derinden alıyormuş kıl kökleriyle alıyormuş ağda ve jiletten daha iyiymiş. yalan! jilet etkisi yaratıp kıl köklerini içerde bırakıyor ertesi güne tekrar çıkıyor zaten
ağda bandı reklamları : ağdadan daha iyi alıyormuş ve pratikmiş. 2 haftaya kadar pürüzsüz bacaklarmış. yalan! yeteri kadar ısınmadığı için ağdayla aynı yapışkanlığı göstermiyor bile.
ağda reklamları : bu da yalan işte genel olarak 2 hafta pürüzsüzlük yok asla olmuyor :d
ped reklamları : asla yokmuş hissini yaşamıyorsun bu yüzden bu da yalan. ayrıca markalaşmış olarak insanlar orkid diyor ama orkid bomboş ped naylonsu yapısı olduğu için insanı aşırı rahatsız ediyor.
deterjan reklamları : şu tül beyazlatmasıyla ünlü leke çıkartıcı ürün de kesinlikle yalan dökülen kahve lekesine çitiledim çitiledim çıkmadı. öyle suya atıp karıştırınca olmuyor yani.
dondurma reklamları : asla büyük dondurmalar yerken o çikolatanın kırılma sesi çıkmıyor. he bence dışındaki çikolata hariç içindeki dondurma tadı da vasat. eski tadı yok açıkcası.

aklıma gelenler bunlar arkadaşlar her şey yalan bir ben gerçeğim.
genelliyici bir iddaa. daha geçenlerde migrosta namet sucuğun, 1 alana 1 bedava kampanyasını gördüm, gittim hemen aldım. gayet de gerçekti yani. ha denilmek istenen çoğu reklamın göz boyaması, kandırması, ali cengiz oyunu yapması ise katıldığım olaydır tabiki... bilmem ne 99₺ değil sadece 12.99₺ diyor, gidiyorsun kasaya şaaak 99₺.. e indirim? handenfi o 250₺ uzeri alışverişlerde geçerli. e siktir yani, gidip bakıyorsun gerçekten de oyle yazıyor ama 8 puntoyla falan, büyüteçle görürsün anca...
yeni bilinçlenen arkadaşları tebrik ediyorum. entry'i okurken kahkaha attım ahaahahah