repertuvarını asla değiştirmeyen mekan/gruplar

çalınan tüm müzikleri zorla ezberleten, mekan eksikliğinden dolayı gitmek zorunda kaldığımız mekanlar. bkz: duvar, lemur...
duvar. bana mı öyle denk geldi bilmem ama her duvar’a gittiğimde sahnede ümit olgun varsa ya çamur ya ahmet kaya ya can gox ya da pilli bebek söylendiğine şahit oluyorum. başka sanatçı kalmamış gibi bunlar sürekli dönüp duruyor. garip.
tdk ya göre; repertuar ın repertuvar olarak bellendiğinden mütevellit, repertuvarını hep aynı tutan, aynı şarkıları söyleyen gruplardır.
en bilindiği için;
(bkz:sarpedon)
bir nevi dinleyiciler tarafından değiştirmemek zorunda bırakılan gruplar da olabilir.

örneğin sarpedon düşler sokağı,arsız gönül veya yıldızların altında gibi müzisyen jargonunda piyasa olarak tanımlanan şarkıları çalmayıp onların yerine kendi istedikleri tarzı yapsa(ki bu heavy metal oluyor) o hayal kahvesi cuma/cumartesi günü bile dolmaz. sonuç olarak da siz gider a grubunu b grubunu(gene piyasa yapan gruplar) dinlemeye başlarsınız ancak sarpedon kovulduğuyla kalır.

-biz tarz değiştirsin demiyoruz kiee aynı tarzda devam etsinler(piyasa) ama yeni şarkı eklesinler.

çok güzel bir nokta. bu biraz atların boynuzu olsun demiyorum ki,uçsunlar yeter gibi bir şey oldu. piyasadaki popüler rock şarkılarına baktığınızda hepsinin 3-4 yıl -hatta daha fazla bile olabilir- önce çıkmış şarkılar olduğunu görürsünüz. tekrar sarpedon örneği veriyorum,bu adamlar 1997'den beri müzik yapıyorlar. afedersiniz buradaki hepimiz yaşları kadar adamlar müzik yaptı,bütün bu şarkıları yalayıp yuttular. yok abicim,yeni bir piyasa şarkı yok.

belki farketmiyorsunuz,farketmiyoruz ama rock müzik özellikle türkiye'de can çekişiyor. bir zamanlar osmanlı devleti'ne dedikleri gibi,rock müzik artık hasta bir adam.

eğer isteyen varsa,bana direkt mesaj atabilir. ben elli şarkılık bir piyasa repertuvarı yazacağım. karşılığında da bu elli şarkının haricinde çanakkale'de yer alan yerel grupların çalabileceği ve dinleyici kitlesinin büyük çoğunluğuna hitap eden bir şarkı listesi istiyorum. buyrun,başlıktaki grubun repertuvarını siz değiştirin.

özet: arz/talep
sarpedon hala yazılmadı mı cidden

tüm playlisti sırasıyla ezberledigimden ona gore sigaraya iniyorum