roman düğünleri

bilen bilir çanakkale abanozlarını, o meşhuuurr fevzipaşa mahallesi insanlarına roman deniyor işte. ırksal bir tanım yapamayacağım.
oynamayı,patlamayı,çatlamayı çok severlerxd kısaca eğlenceyi severlerxd
bir yandan iyi bir yandan tehlikelilerdir.
ama düğün konusundaki başarılarını herkes bilir.

bende gecenize renk katacak bir düğün videosu bırakacağım :) iyi seyiler efendim:))

eğlenceli düğünlerdir. izmirin roman mahallerinden birinde katıldığım düğünde pistte döktürmüşlüğüm vardır. ek not düğünlerinin güzel olması, kızlarının güzel olduğu anlamına gelmiyor. çirkinler maalesef.
çok yakın arkadaşımın bir romana kaçması suretiyle aylar sonra yapılan düğünlerine konuk olmuştum. canım arkadaşımın kafasında gelin saçı denilen bir oluşum vardı. siyah far üzerine dökülen simler parlayıp gözümüzü aldığından yüzüne çok bakamadık. sevgili eşi de söylediklerine göre dj. kendi düğünü için bir roman havası bestelemiş, hep beraber bu eşsiz esere kulak verip göbek attık o gece. gösterişi seviyorlar bu bir gerçek. bazen özellikle açıp bakıyorum kızın hesabına , fotoğraf paylaşıp "kocamla biz patlayın siz ;);)))" yazıyor, l harfleri büyük...

bu arada roman gelinlerinin mükemmel saçları için arada bir instagramdan türkan saç tasarım hesabına bakın lütfen..
roman düğünleri deyince aklıma youtube'daki roman düğünleri paylaşan kanal geliyor. sürekli baldız damadı ayartmaya çalışırcasına oynuyor, kaynana gelininden istekli, damadın gözü eniştenin kız kardeşinde, güzel solist döktürüyor, genç kız amcayı dansıyla çıldırtıyor gibi başlıklar atıyor. bunları izlemekte bana garip bir fetiş keyfi veriyor, çingenelerin bazısı fena, esmerler çukulata gibi popolar kazandibi.
bol gürültülü olur 4 gün 4 gece sürdüğünü bilirim. eğleneli olmakla birlikte etrafta oynayan bir kaç roman görürsünüz hepsi o