sabah ezanı

başıma bir şey gelmeyecekse kanımca ürkütücü bir ezan.

garip bir şekilde küçüklüğümden beri sabah ezanından korkarım. şu an saat 05.10 ezan okunuyor. ve ben yorganın içine iyice girdim büzüldüm. ezanın bitmesini bekliyorum. hey allah ım yarabbim ya. umarım sadece bana olmuyordur böyle.
her vaktin ezanı farklı bir makamda okunur. sabah ezanının makamından dolayı ürkütücü gelir çoğu insana.
benim için ürkütücü değil gayet rahatlatıcı bir ezandır. küçüklükten beri sabah ezanı bana bir rahatlık verir, uykusuz çoğu gecede bu ezanı duymuş rahatlığa ermişliğim vardır. diğer ezanlardanda farkı vardır ruhsal olarak insanı etkiler.
nedense şahsımı da acayip ürküten ve geren ezandır. akşam ezanı her ne kadar huzurlu hissettirse, rahatlatsa da sabah ezanı ürkütür. tabi küçükken geceleri olmayan hayali varlıklardan korktuğumda ve onlardan korkmaktan geceleri uyuyamayınca sabah ezanını duyunca kurtulduğumu düşünürdüm. yani bir bakıma sabah ezanı mutluluk sebebiydi. iç rahatlatırdı... yine de bu ezandaki korku ve ürperti kendimi bildim bileli var.
çanakkale de ezan sesi neredeyse hiç durmuyorum. 3-4 ay ezan sesi duymayıp birden duyunca neye uğradığımı şaşırmıştım. ezan önemli
sabahların vazgeçilmez gerilim müziği