sakal bırakan erkeğin kendini yakışıklı sanması

yurdum erkeğinin yeni furyası, berberleri işsiz bırakan hastalık..
yüzü gözükmeyince haklı olabileceğini düşündüğüm tayfa
yakışana tam yakışıyor,yakışmayana da hiç yakışmıyor işiniz zor beyler
şimdi burda detaylı olarak anlatıcam adama benzeyin de göz zevkimize tecavüz etmeyin diye. 6 yaşımdan beri traş oluyorum bana güvenebilirsiniz.


1- seyrekse komple kes !
2- değilse okumaya devam et.
3- yanak kılı diye bişey var gidin bi yaktırın onları orangutan gibi gezmeyin , geçenlerde çok popüler bi barın afişinde gördüm sahneye çıkan elemanın fotosunu basmışlar afişe onun bile yanak kılları tel kadayıf gibi uzun uzun ve bu müzisyen kişiye hanım arkadaşlar sempati besliyo... ah çanakkalem vah çanakkalem güzel ama vizyonsuz çanakkalem...
4- gırtlakta da sakal olmaz , kafanızı yukarı kaldırın bi aynaya bakın yosun bağlamış gibi duruyo boynunuz , gıdınıza hayali bi çizgi çekip aşşağıdaki herşeyi kesin , benim gibi çene kemikleri gözükmeyen bir semender yavrusuysanız köşeli kesin şu sakalı ,bunlar hep hile ,bunları hep öğreticem size
5- burun kıllarınız bıyığınızın bi parçası değil , palmiye ağacı gibi fışkırmışlar iyice. duygusal bağ kurmadıysanız onları da yok edin (bkz: sen nasıl nefes alıyorsun ?)
6- bir trimmer edinin boyunu kısaltın haftada bir , ne padişahsınız ne de barbar , meme uçlarınıza kadar uzamasına gerek yok o sakalın, saçmalamayın.
7- ayda bir duş alıyosunuz çoğunuz biliyorum ama mümkünse şampuan ve saç kreminizi sakalınıza da uygulayın, bi de tarayın aşşağıya doğru, bi süre sonra burak özçivit'den daha güzel sakallarınızın olduğunu göreceksiniz , çünkü onda sakal yok.
8- estetik cerrah değilim sakalınızı kurtarırız ama hastayı kaybedebiliriz , siz biraz da tipinizi düzeltmeye çalışın keramet kılda olsa berbere nur yağardı. ama sakalınız güzelse benim gibi, evinize nur da yağar , melis de yağar ayşe de yağar fatma da yağar... (bkz:kötü adam gülüşü)
şimdi sakalı beğenen de var giydiren de var,lakin genelde köse olan arkadaşlarımız kendilerinde çıkmadığı için çekemiyorlar ona da yapacak bir şey yok üzgünüm gençler.. ince çizgi şurada belli oluyor ya popüler kültür kurbanısın ya da gerçekten uzatmayı seviyorsun.bir kere alıştığın zaman da sakal uzatmayı bırakamıyorsun tesbih gibi oluyor bir yerden sonra. isteyen istediği gibi uzatsın insanların kararları doğrultusunda değil kendi zevkleriniz doğrultusunda hareket edin.
her erkeğe yakışmaz sakal o doğru, bu başlığı gören köşe yazarlarda sevinçten dört dönüyordur orası kesin..
bana yakışıyor ahahahah
bakımlı olursa her şey yakışır. sakal uzatabilir tabi herkes ama saç sakal karışık papaz gibi olmamalı.
erkeklerin kadınlar gibi makyajla evrim geçirme şansı yok, tek teselli bu sıcak havalarda sakal ve gözlük.
bunun bi de bıyık bırakınca burak özçivit olduğunu sanan kısmı var
etraf oldu kanuni sultan süleyman ve paşalar divanı az sonra toplantı var köseler ve keller gelmesin.
sakalli cok yakisikli ama sakalsizken tanimak istemedigim hatta taniyamadigim biri var cok garip lan kil bu amk