sapyoseksüel

dış güzellikten ya da fiziksel görüntüden ziyade entelektüellik ve akıl, zeka gibi kriterlerinden etkilenen, hoşlantı duyan insanlar. bir başka deyişle zekayı en önemli tahrik edici unsur olarak gören kişilere verilen ad.
*özetle beyin aşkı.

-''her şeye bir isim takalım, sonuna da seksli bir şeyler ekleyip trendtopik yapalım ayağının son halkası. çirkin adamlar güzel kadınları nasıl tavlıyor sanıyorsunuz. aynı şekilde bu çirkin bir kadın için de geçerli tabi ama ne de olsa erkeklerin önceliği güzellik.''

kendim de hafif derecede sapyoseksüellik olduğunu düşünürüm hep. tamam zeki birini herkes beğenebilir, 'ulan zekaya bak be' diyebilir. ama ben resmen hayran kalıyorum!
başlığın ana sayfaya tekrar düşmesi adına
kendimi tanımlarken kullandığım kelimelerden biri. bir insanla iki çift laf edemeyeceksem dünya güzeli olsa neyleyim?
sherlock holmes karakterine aşırı yükselmemin sebebidir.
mevcut koşulların insanları klon gibi paketlemesi, aynı fiziksel görünüme ulaştırması sonucu tekrar gözde olmaya başlamış kavram. bu arada salt sapyo olunabileceğine inanmıyorum.
“birisi bana bilmediğim şeyler anlattığında azıyorum”
ülkemizde bu tiplerden oluşan kişi sayısının oldukça az olduğu durumdur, zira zekayı anlayabilmek için gerekli olan yeterlilik, kendini sapyoseksüel olarak tanımlayanlarda yok bu yüzden bulamadıklarını düşünüyorlar.
ambalajı güzel olan insanların genelde içeriğinin boş çıkması sonucu değeri anlaşılan kavram.