Duyurular

çomü sözlük kuralları

çomü sözlük'te yazarlar tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi olmaksızın ve doğrudan yazarlar tarafından yayına alınmaktadır. tarafımıza başvurulmadığı müddetçe, yayınlanan içeriğin hukuka uygunluğunu denetleme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. ancak, çomü sözlük yer sağladığı içeriğin hukuka uygunluğunu sağlamaya özen göstermekte, bu nedenle yapılan her başvuruyu dikkatle değerlendirmektedir.

bir başlıkta yer alan yazılar genelde farklı yazarlara ait olmaktadır. bu nedenle, başlıklarda yer alan her bir yazı 'şikâyet' butonu kullanılarak ayrı ayrı şikâyet edilebilmektedir.

şikâyetleriniz kişisel haberleşme niteliğinde olmayıp, şikâyetiniz ve iletişim bilgileriniz gerekli görüldüğü takdirde yayınlanabilir, üçüncü kişilerle ve/veya yasal mercilerle paylaşılabilir. bu nedenle şikâyetlerinizde ifşa edilmesini istemediğiniz beyanlarda bulunmamanızı tavsiye ederiz.

yazarlar kendi içeriklerinden sorumludurlar.

1- gireceğiniz entryler ilgili başlığa ait tanım içermeli, ilgili başlığa ait örnekler vermelidir. başlığın açıldığı ilk entry başlığı açık biçimde tanımlayıcı olmalıdır. soru şeklinde başlıklara cevap niteliğinde entry girilmemelidir.

2- entry’ler ve açılan başlıklar imla kurallarına uygun olmalıdır.

3- kişilerin ve kurumların tüm hukuki haklarını zedeleyebilecek entry’ler yazmak ve kişisel iletişimin ifşası yasaktır.

5- telif hakkını ihlal edebilecek link paylaşmak, pornografik içerik veya görsel paylaşmak ve diğer türkiye cumhuriyeti yasalarına aykırılık oluşturan paylaşımlarda bulunmak yasaktır.

6- yukarıda belirlenen kurallara uygun olmayan entry’ler admin ve moderatörler tarafından, ilgili yazara sebep belirtilerek yayından kaldırılacaktır. yayından kaldırılan entry, içerik kurallarına uygun hale gelmesi durumunda tekrar yayına alınacaktır.

7- belirtilen kurallara uygun davranmayan, uyarı almasına rağmen uygun davranmamaya devam eden yazarların üyelikleri, admin ve moderatörler tarafından geçici olarak dondurulabilir veya silinebilir.

çomü sözlük yazarlık alımı

çomü sözlükte yazar olmak için sözlüğe üye olup 10 adet entry girmeniz gerekmektedir. 10 adet entry girdikten sonra entryler tek tek incelenir ve yazarlığınız onaylanır.

girdiğiniz entryler bilgi içermelidir ve yazım kurallarına uygun olmalıdır.

çömü sözlük açıldı!

çomü sözlük olarak açıldık. eğer siz de yazar olmak istiyorsanız buradan https://goo.gl/JVPQMp kayıt olabilirsiniz.

çomü sözlük, çomü öğrencilerinin ve çomü sözlük’te yazar olmak isteyenlerin özgürce kullanabileceği bir sözlüktür.

sosyal medya hesaplarımız;
https://www.facebook.com/comusozlukorg
https://twitter.com/Comusozlukorg
https://www.instagram.com/comusozlukorg/