düşün ki o bunu okuyor

turgut uyar'ın 'göğe bakalım' şiirini haram ettin ya en çok buna üzülüyorum.

plüton

en sevdiğim gezegen olup (bakın gezegen diyorum) samanyolu'nun küçük emrah'ı gibidir. şaka bir yana bilimsel olarak bakarsak yeni tanımlayama göre bir gök cismin gezegen olarak sayılabilmesi için (a) güneş'in etrafında dönmesi, (b) küre şeklini kazandıracak kadar büyük olması ve (c) yörüngesinde büyük bir engelin bulunmaması gerekiyor. plüton bu sınıflandırmadan kalarak lig düştü ve cüce gezegen ünvanını aldı.

insanların hep seks düşünmesi

yemek, işemek ve sıçmakla aynı orantılıdır..

eküri

dilimize fransızcadan gelen bir kelime. ahırdaş demektir.

mutlu eden yiyecekler

antep fıstıklı baklava

ösemde çıkan özel moderatör menüsü

gördüğüm yazım yanlışlarını özel mesaj atarak düzelttiriyorum. acaba benim de bu menüden yararlanıp yararlanamayacağımı merak ettiğim menüdür.

ç8 mağdurları

eğitim civarından ilahiyat güzergahında çoğu zaman kullanmak zorunda kaldığım küçük, basık, kalabalık, bunaltıcı, sıkıcı hattır.

çomü sözlük

hocam finallere çomü sözlüktekiler de dahil mi

kafedeyim

nolur o zemine bi çare bulunsun gacır gucur yürüdükçe millet bakıyo 'noluyo lan nerem açık kalmış' diye insana kendini sorgulatan ama ister istemez her tayfanın mecburi buluşma noktası

fasılcıyı sözlükten uzak tutmanın yolları

daha iyi bir sözlük açılması olabilir

instagram

hikaye olayını çalarak snapchat'i bitirmiş yakında twitter gibi eski tadını bitirecek bir sosyal paylaşım sitesi. s2k facebook satın almasa iyiydi..

çomü ziraat fakültesi

lisans sonrasında, 9 yılda 2 kere atıldığım akabinde af ile tekrar geri yerleştirildiğim yüksek lisans öğrenimimi bu sefer bitireceğim azmi ile bitirme tezi materyallerini laboratuvara akşam vakti götürürken, güvenlik görevlisinin tarafıma çalışma izni sorduğu ilim irfan yuvası.

yahu zaten tüm gün iş yerinde anam ağlamış, yetmemiş gitmişim hasat edip numune almışım, üzerine akşam olmadan getireyim de başlasın analiz diye küfrederek gelmişim, sen bana suriyeli muamelesi yapıyorsun...

tarafımca neden 9 senede bir yüksek lisans programının bitmediği belli oldu. eğitime, ilime hiç saygı yok.

iz bırakan kitap cümleleri

"geçer elbet efendim.. bazısı teğet geçer, bazısı deler geçer, bazısı deşer geçer, bazısı parçalar geçer; ama mutlaka geçer."

besyo denilince akla gelenler

öğle arası evden getirdikleri lapaları yiyen, otobüs koltuğunda yanına oturursa cama yapışarak gitmek zorunda olduğun, yaz kış rambo gibi atlet giyerek altına eşofmanla yüzde yüz koktuklarından emin olduğum kıyafetlerle gezen, saçlarının bir kısmını uzatıp yukardan toplayarak yağlı olduğunda ise rapçi şapkası giyerek gezen, çoğu protein tozuyla şişmiş ve iğrenç bronzluk seviyesinde yanmış olan, kollarını bile kapatamadan kasıntı kasıntı sanki gaz çıkartacakmış gibi yürüyen godomanlar geliyor aklıma.

sevişirken söylenmemesi gereken sözler

ya sevisirken degil de sevistikten sonra yapilan “nasildi?” muhabbeti. bi sus da

sözlük yazarlarının okuduğu en iyi kitaplar

babalar ve ogullar- turgenyev

13 sayısı

kendisiyle çarpıldığında 169 , kendisiyle toplandığında 26 olur. kendisiyle toplandığında 26 olan tek sayıdır , bu yüzden özeldir.

başkasının yerine utanmak

gerçek hayatta gördüğümüz veya izlediğimiz videolarda kişilerin eylemlerinden dolayı utanma eylemi (bkz:cringe)

düşün ki o bunu okuyor

çomü obs

özellikle final dönemlerinde asla giremezsiniz. muhteşem alt yapısı sayesinde çok küçük bir yüklenmede çöker. bir de kayıt yenileme döneminde çökmesi var ki insanı çıldırtır.

instagram

samimiyetsiz olduğu kadar kişinin gelişimine katkısı olan bir ağ. öyle çok kötüleyecek değilim. isteyen istediği gibi kullanıyor zaten.

patates

suratımı benzettiğim besin. patates surat. poğaça surat.. şüşko yanaklarım var.

mülakatla sevgili alımında sorulacak sorular

mustafa sandal'ın aya benzer şarkısındaki dans kareografisini yapabiliyor musun?

sözlük yazarlarının okuduğu en iyi kitaplar

çok güzel soru seçim yapamıyorum ama felsefe ve komedi sevenlere platon birgün kolunda bir ornitorenkle bara girer öneririm ,aydınlana aydınlana gülümseten kitap.

kitaptan bir başlık:
"metafelsefe: felsefenin felsefesi...
(felsefenin felsefesinin felsefesiyle karıştırılmamalı !)"

tek başına sinemaya gitmek

kesinlikle mutlu etmez. mutluluğum insanlarla hüznüm yalnızlıkla artıyor.....
İletişim - Kurallar