şener şen

"ne demek lan şakir" lafını şakir'in yerine gidelim dediklerinde aklıma getiren türk sinema tarihinin en kaliteli oyuncusu.
şener şen, 1941 doğumlu sinema oyuncusu. 1970'li yıllarda kalabalık kadrolu yeşilçam filmlerindeki yardımcı rollerle büyük beğeni kazanan şen, 80'li yıllardan itibaren başrollerde oynamaya başladı ve türk sinemasının tartışmasız en büyük isimleri arasına adını yazdırdı.
şener şen, o zamanlar marangozluk yapan ünlü oyuncu ali şen'in oğlu olarak adana'da dünyaya gelir. sanat hayatına istanbul belediyesi şehir tiyatrolarında sahneye çıkarak başlar. babası gibi sinema sanatçısı olmak istemeyen şener şen, kendisini tiyatro oyunculuğuna adar. ancak tiyatrodan elde ettiği kazanç yetmediği için sinemaya girmek zorunda kalır. dublajdan tanıdığı yönetmenlere, “figüran olarak beni de çağırın. ama bir şartım var, yevmiyemi o gün alayım” der.
sinemaya ilk adım attığı yıllarda figüranlık dahil her işi yapar. beş yıl boyunca o kadar küçük rollerde oynar ki, bazen filmlerde sadece dans etmek veya başrol oyuncusundan dayak yemek zorunda kalır. 1975 yılında sinema kariyerinde bir dönüm noktası yaşar ve ertem eğilmez'in unutulmaz filmi hababam sınıfı'nda ‘'badi ekrem'’ tiplemesi ile büyük sükse yapar.
İletişim - Kurallar