sevgilisiz yaşayamayan insan

boş durmayan, sürekli birisiyle konuşma isteği duyan yada sürekli ilgi isteyen, ortamda konuşacak başka konu bulamayan insan. hayır, tabiki insanın sevdiği olabilir ama bunu hayatın merkezine koyması ve ayrıldıktan sonra öleyim ben diyip, ardından hemen başka birisiyle olması da samimi gelmiyor.
ilgi orospusu insandır. aynı zamanda yalan işlerinde gayet iyidirler. kendilerini zeki sanıp sevgili olduğunuz zamanlarda bir lütuf gibi sunarlar kendilerini. nerden mi biliyorum bazı şeyleri anlamamı sağlayan insanların göründüğünden faklı olduğunu anladığım bir kahpeden.
kendi hayatlarında anlam olmadığı için başkalarının hayat anlamlarından beslenen zavallılardır. ama itiraf etmek lazım fırsatım olsa ben de yapardım. bir kızı bırakıp diğeriyle başlardırm. sanırım sevgiye açız. sanırım zavallıyız.
ailesinden yeteri kadar ilgi ve sevgi almamış olan kişilerdir bence. hayatlarında hep bir eksiklik vardır ve o eksikliği doldurmaya çalışırlar ama genelde kendi ebeveynlerine benzerler ve onlarınkine benzer bir hayat yaşarlar.üzücü.
kankasız tuvalete de gidemez böyle tipler. öldürelim gitsin.
şu dönemde bir er bireyin sevgilisiz yaşayamayacağını düşünmüyorum açıkcası. serbest piyasa sonuçta adam gayet sevgili sıfatı koymadan da karşısındaki kadınla birtakım şeyler yaşayabiliyor. hatta ve hatta ''sevgili olmak'' er bireyimizin önüne konulmuş bir engel bile diyebiliriz. bir sürü kadın varken neden bir kadınla sevgili olsun ki.
ama bu sevgilisiz yaşayamayan insan bir kadın ise işler değişir; altında bir sürü neden yatıyor olabilir. özellikle benim ilk aklıma gelen oedipus kompleksi. 3-6 yaş arası fallik dönemde ortaya çıkan, kadınların ilerde erkeklere karşı yaklaşımını oldukça etkileyen bir dönem. kadın tatmin etmeyen bir düzeyde ilgi görmüş veya hiç görmemişse, istediği sevgiyi alamamışsa bu durum ortaya çıkabilir.
yalnızlıktan korkuyorum, beni hep alt edecekmiş gibi kendimi güçsüz hissediyorum. bazen yalnızlığa alışıp mücadele etsem bile sonrasında gelen ilişki beni tekrardan güçsüz kılıyor.
sevgilisiz yaşayamayan insan sevgi mahrumu olan insandır. halbuki hayat sevgiliden ibaret değil
yalnızlık ya da ölüm korkusuyla bağdaştırılması muhtemel bir durumdur.
böyleleri var mesela acınacak durumda abi kadın olsun erkek olsun sevgilizi yapılır neden yapılmasın; takıl kafana göre kasma amk ya
genelde sosyal ortamlarda kendilerini gösterememiş, dost bildiği az olan bireylerin tercihi olan durumdur sevgilisini hem arkadaş, hem sırdaş belki aileden göremediği ilgi yüzünden hem ana hem baba görür hemde haketmeyen bir boklu olmasına rağmen hayatının merkezine alır. bunun bir derece ilerisi (bkz:her sevgilisiyle yüzük takan insan)
sevgilisiz yaşayamamak değilde, biri beni sevmeden yaşayamam sanıyordum. çoooook uzun bir ilişki beni törpüledi, pürüzlerimi aldı, yıprattı, büyüttü. şimdi yanlızlık o kadar güzel geliyor ki. kendi kendini dinlemek. birşeyi yaparken sadece kendimi düşünerek yapmak. kimseye karşı sorumluluğunun olmaması o kadar güzel geliyor. artık hiç umrumda değil sevilmek. hayat çok güzel (: