sevgiliye alınacak hediyeler

kendi gömleğini vermek en güzel hediye olabilir.
eski sevgilime doğum günü gibi özel günlerinde 100 dolar veriyordum. kendi hediyesini kendi seçiyordu. ama illa alınacaksa parfüm olabilir.
kredi kartınızı verin ve geri çekilin
hobilerinden, çok sevdiği şeylerden, ilgi alanlarından yola çıkıp yapacağınız küçücük bir şey bile karşı tarafı mutlu edecektir, materyalistliği unutuyoruz arkadaşlar. işte bu kadar basit
bu tamamen sevgilinizin ilgi alanıyla, nelerden hoşlandığıyla ilgili bir durum. pahalı olmak zorunda da değil. hatta bana kalırsa hediye seçiminde hediyenin fiyatının ikinci planda olması her zaman iyidir. baktığınız zaman kitap okumayı sevmeyen bir insana dünyanın en pahalı kitabını da alsanız, beğenmeyecek. o yüzden kişisel zevklere odaklanmakta fayda var.
güzel düşünceyle, düşünülmüş görünce mutlu olacağını bildiğin her şey alınabilir ya da yapılabilir.
götümü ellemeyi çok istiyordu ben de izin verdim "hep sen elleyecek değilsin ya" dedi
sevgilinizin ilgi alanı ne olursa olsun kızlara kolye erkeklere zippo parfüm ve saat dışında ne alırsanız alın. ilgi alanına göre bir şey alın ama bunları asla almayın...
http://www.tema.org.tr vakfından fidan bağışlayıp sertifikasını hediye etmektir. ötesi yok.
doğum günü için bir kutu hazırlayıp içine çekindiğiniz fotoğraflar ve bir sürü jelibon, çikolata (bkz:mide fesadı)
kamaşullaha bir kurdele bağlayıp çıkın karşısına hem sizin de işiniz görülmüş olur.
hediye ucuz olmamalı, ihtiyaç maddesi olmamalı, üzerinde düşünülmüş olmalı; çünkü hediye, başlı başına bir lüks objesidir.

hediye denilen olgu, tek bir duyu organına hitap etmemelidir. mesela bir kadına alıyorsak parfüm veya çiçek, hafızada kokusu ile kalır; yanına ilave edilecek şarap veya çikolata tadıyla anlam ifade eder; ufak bir ipek eşarp ise, dokunma hissiyle. maliyet olarak basit bir çikolatanın, çiçeğin hesabının yapılmadığını farz ediyorum.

bir de zamanlama konusu var. ben özel günlerde, şartlanmış olarak alınan hediyenin zayıf bir etkiye sahip olduğunu düşünürüm. daha sürpriz bir zamanda, etkisi daha büyük olabilir. sonra iş, sen bana ne aldın, ben sana şunu aldım'a dönüşüyor.