si vis pacem para bellum

sık kullanılan bir latin sözü. eğer barış istiyorsan savaşa hazırlan anlamına gelmektedir.
edit: başlık altı ağlama duvarı olmuş, bundan sonra başlık açarken peçete bırakmayı unutmam söz. 1984 sen çomar çomar dolaşırken defalarca avrupaya gittim kardeşim. pasaport vize işlerine paran yetmediyse halledebilirim. üzülme. adam dilenci çıktı..
profilindeki insana kendini fazla kaptıran yazarın başlığıdır. hemen sakinleş ve o elindeki klavyeyi yere bırak dostum.
sözlükteki tek işi klavye delikanlılığı olan yazarca açılmış başlıktır.bu klavye delikanlilari "adres ver ulan"replikleriyle tanınır.bunlar sözünden dönmez dolayısıyla back space tuşunu çok fazla kullanmaz.mafya kuzeni,savcı eniştesi falan vardır.sözlükte ota boka sallar,bi donu 5 gün giyer ama sözlükte ağaoğlu triplerinde takılır aşağısı kesmez.caps lock'u açık olanları daha bir çekilmez olurlar
"abi yahhh! latince atasözü biliyorum. ne kadar da kültürlüyüm." diyen yazar başlığıdır. internetten kopyala yapıştırla olmaz yiğidim.
e: avrupa gezime sponsor olmak isteyen sevgili yazar dediğin kadar adamsan ıban numarama parayı atarsın. bıraktım buraya. atmayan ibnedir.: tr700006400000210351009831
e2: dilenci değilim birader. kimsenin parasına ihtiyacım yok. eğer sözünde duran bir adam olsaydın verdiğim iban numarasının tema'ya ait olduğunu görecektin.
sık kullanıldığına şahit olmadığım, ama anlamını çok gerçekçi bulduğum söz.
güzel ve realist bir ata sözü. başlığın altıda neden bu kadar içerlenmiş yazar toplanmış anlamadım. latinler size ne yaptı.
İletişim - Kurallar