sigara

yaklaşık 4 yıldır kullandığım fakat herhangi bir bağımlılığını görmediğim hede.
nikotin bağımlılığını tetikleyen tütün mamülü. zehirleyici etkisi olmasına rağmen iyi bir rahatlatıcıdır.

 spoiler!
ayrıca okan bayülgen ile birlikte yaptığım şarkının adı.
kendi adıma odaklanmamı ya da odaklandığım şeyden uzaklaştıran sakinleştirec keyif veren tütün mamülüdür.
artık bırakmak istediğim illet
bağımlısı olduğum meret. elektronik sigaraya geçmeyi düşünüyorum. daha rahat bırakılıyormuş diye duydum
4 senedir içtiğim ama nedenini bilmediğim keyif verici madde, tamamiyle boş bir şey başlamayın.
söz ve müziği şebnem ferah'a ait, daha sonra birçok kişi tarafından coverlanmış ve yılların eskitemediği şarkıdır
herhangi bir kafası olmayan boş yere paranın gittiğini düşündüğüm madde, üstüne üstlük yaptığı koku ve tabii ki verdiği zarar var bir de.
zararlı olduğu halde uzaklaşmayı asla düşünmediğim madde. irade sahibiyim istediğim an bırakırım, lakin kendinizi şartlamanız durumunda en kötü durumda bile sakinleştirici rahatlatıcı etkisi oluyor. he şimdi ki aklım olsa eskiden başlamazdım. ama başladık bir kere...
dünyanın en gereksiz icadı. hem sağlığa hem cebe hem zamana zarar illet. rahatlatıyormuş... bunca zarardan sonra rahatlatıyor olması pek bi anlam ifade etmiyor.
ayrıca sigara içmeyenler olarak aşırı rahatsız olduğumuz da bir gerçek. yolda giderken önünde biri sigara içtiğinde sollamak durumunda kalıyorsun. ayrıca benden temiz havamı çalan her sigara içen bireye de ayrıca bir kırgınım. yazacak çok şeyim vardı da üşendim
içenlerin övüşlerine inanıp rahatlamak için birkaç kez denediğim, hem hoşuma gitmeyen hem de bağımlıların nasıl bağımlı olduğunu anlamlandıramadığım, gereksiz bir madde.
bi boka benzemeyen başlayınca da bırakılmayan kızılderili amcaların insanlığa kazığıdır. 15 gündür temizim thx champix.
yavaş yavaş öldüren madde.
insanları önce bağımlı hale getiren daha sonra yavaş yavaş öldüren bir de üstüne paranı alan madde.
kokusuna bile tahammül edemediğim çevremdeki çoğu kişinin içtiği bir illet. hepsinin yavaş yavaş ölümünü izliyor gibiyim
hem saglik acisindan hem cuzdan acisindan asiri tuketici, icmedigim ve icilmesini istemedigim madde. tabii ki tercih meselesi ama kendinize zarar veriyonuz be
kullanmayanların boş zamanlarında, stres yapınca, mutlu olunca, üzülünce ne yaptıklarını bir anlayabilsem bırakabileceğim uyarıcı madde.
5 yıldır kullandığım, kullandığım için pişman olmadığım kafama esince bıraktığım madde. kullanmayanların ne yaptıklarını merak ediyorum asıl. ben sırf sigara içebilmek için yemek yiyorum çünkü.

(bkz:lucky strike)
aaa inanamazsın 30'uma geldim, sigaram ağzımda hala
müslüm gürses’in sigara tüketimini arttıran nacizade parçasıdır
soğuk havalarda içmesi bir eziyet
kullanmayı bırakıp ona vereceğim parayı hergün kumbaraya atarak burun estetiği olmamı sağlayan madde
içerken miğdemi bulandıran ama zamanla miğde bulantımı sevmek zorunda kalmamı sağlayan madde. 6 sene falan oluyor başlayalı.
çocukluğumdan beri çözemediğim bir nefretim olan nesnedir. içen içsin kimseye karışma hakkım yok fakat tek bir yararı bile olmayan aksine sayfalarca zararını yazabileceğim bir şeyi insanların içmesini hiçbir zaman anlayamayacağım. tamam insanlar elinden gitmedikçe sağlığı pek önemsemez ama sayın öğrenci yazarlarım ayda 200 lirayı tek yaptığı ağzını,üstünü başınızı kokutmak olan bir objeye vermek akıl karı gelmiyor. he sen o 200 liraya ne mi yapıyorsun derseniz istersem ayda 3-4 defa şarabımı ve çerezlerimi alıp keyfime bakıyorum. pasif içicilikte zirve yapmış bir yazarınız bildirdi.
ilk çekişte azrail'le tanışmama vesile olan şey
  • /
  • 2