sigarayı bırakmak

1 haftadır uyguladığım eylem.
6 yıldır her gün sigara içiyorum ve bu zamana kadar hiç sigarayı bırakma girişiminde bulunmadım. sigarayı aşırı keyifle içen, kahvaltı sonrası sigarasına tapan,günün belli saatlerinde türk kahvesi + sigara tüketip bu dakikaların geçmesini hiç istemeyen biriydim. 1 paket sigarayı net içer, alkol aldığım zamanlar tükettiğim sigara 1 paketi geçerdi.

bir keresinde facebook pdf sayfalarında gezinirken allen carr isimli bir adamın dünyaca ünlü, binlerce insana sigarayı bıraktıran kitabına rastladım, daha önce bu adamı duymamıştım. videoları falan da varmış sonradan öğrendim. önce inanmadım okudukça bir tarafım kapat şunu dedikçe bir tarafım sihirli sayfalar sayesinde sigarayı bırakacağımı söylüyordu. bu his hiç gitmedi. allen carr kitabı bitirmeden sigarayı bırakmamamızı söylüyordu zaten benim de hiç sigarayı bırakma gibi bir niyetim yoktu o yüzden kitabın sonlarına yaklaştığımda kitabı okumayı bıraktım sırf kitap bittiğinde sigarayı bırakacağımdan , ya da sihrin olmadığını fark edip sigarayı bırakamayacağımdan korktuğum için bilmiyorum. çıkmazdaydım, sonrasında düşündüm ve kendime zaman verdim sigarayı da hemen bırakmadım, bırakamadım. 2 hafta daha geçti üstünden. yavaş yavaş beynimden ve sigarayı koyduğum en değerli anlarımdan vazgeçmeye başladım. kafada bitirmek olayının ne demek olduğunu ömrüm hayatım boyunca ilk kez anladım.

sigarayı kitap sayesinde mi bıraktın derseniz cevabım hayır olacaktır çünkü bu tamamen benim isteğim doğrultusunda gerçekleşen bir olay tabi ki beni kamçılayan şeylerden biri bu kitaptı yadsınamaz bir gerçek. bu arada ilgilenenlere; sadece 1 haftada kazandıklarım,
70 tl
4 sa 30 dk zaman
gereksiz enerji
cilt parlaklığı
sivilcelerin aniden kapanması
kokusuz ağız+ saç +üst baş
en önemlisi özgüven.
kesinlikle tasvip etmediğim vasat eylem.

sigarayı bıraktığımız zaman daha fazla para biriktirmiyoruz ve ömrümüz uzamıyor arkadaşlar.içelim içirelim
hayatımda bir boşluk olacağını düşündüğüm için hiç bırakamıyorum. yaz tatilinde 2 ay içmeyip dönüş otobüsüne binince mola olunca sigara içmeyi bekliyorum resmen.
bi neden göremiyorum bırakmak için.5-10 sene fazla yaşayayım diye bir derdim de yok.rakıyı da çok çok severim.o sigarasız nasıl olur ki
tam 9yıl içmedim.geçen yıl tekrar başladım şimdilik öyle bir çabam yok ama du bakalım
kahve, çay, rakı ve bira gibi içecekleri içtiğinizde diğer elinize piç muamelesi yaparsınız.. yapmayın..