sınıf whatsapp grupları

ömrüm billah sessizde kalacak olan whatsapp grubu. çoğu zaman sıksa da yeri geldiğinde fazlasıyla işe yarar. bazı cicimler not atar falan. yine de lazım.
yöneticilerinin kim olduğunu söyle sana o grubun ne anlam ifade ettiğini söyleyeyim. :d mesela bizim bir whatsapp grubu var. sınıftan bağımsız dörtlü bir arkadaş grubu bu whatsapp grubunu yönetiyor. neden herkes yönetici değil peki? evet soru işareti... lanet olsun kapitalist sistem. :d komik.
sık sık yanlışlıkla gezme tozma fotolarını atan gerzek kızların bulunduğu ortam.
çok nadir girip bir şeyler yazıyordum.günün birinde arkadaşlarımla olan gruba yazacakken yanlışlıkla sınıf grubuna yazmıştım.buraya kadar her şey normal ama yazdığım mesajda hocaya küfrediyordum :(((
bizim sınıf grubunda ders seçme zamanı dışında kimse kimseye cevap vermiyor sanki başka zaman sorulan soruya cevap verince cevap vereni bulup türlü türlü işkence ediyorlar. birşey sorduk cevap verin işte sanki insan yiyoruz amk.
bizim grupta bazen kaos çıkıyor, kurallarımız falan var, laf yetiştirenler var vs. genellikle işe yarıyor. mesela o kaosları izlemek varken netflix'e üyelik almak saçma geliyor.
hiç bir işe yaramaz, çıkmak da istemezsin belki ders falan iptal olur bi şey olur, öyle sessizde mezun olana kadar etliye sütlüye karışmadan grupta kalırsın. :d
verimli paylaşımların yanı sıra boş konuşmaların da bulunduğu olsa olur, olmasa da olur
galerime bir ders notu düşüyorsa sınıf whatsapp grubundan bilirim bir de pornocu capsi. bu ikisini aynı gruba atacak kafayı yaşamayı istemezdim. bir de atılan ders notlarına hiç güvenmiyorum.
mezun olduktan altı ay sonra üyelerin 2/3'nün sessiz sedasız gruptan çıktığını fark edersiniz. grubun tek amacının iptal olan ve güncellenen derslerin duyurulması olduğunu anlarsınız. (not paylaşımı falan diyorsanız, hocaların verdiği notlar dışında kimsenin kendi notunu paylaştığına şahit olmadım.) sınav haftaları dışında günlerce konuşmanın geçmediğini henüz öğrenci iken fark etmişsinizdir zaten. vs vs durumlar 30 saniye içinde sizinde aklınızdan geçer ve o an sizde gruptan çıkarsınız.
birinci sınıfta gereksiz muhabbetlerin döndüğü herkesin birbirine yürüdüğü, ikide sadece belli kişilerin konuştuğu yok sınavdı dersti nottu hemen her şeyi bilen tiplerin haber verdiği, üçte soru soranların ama cevap almayanların olduğu, dörtte sadece başkanın haberleri vermek için kullanıldığı gruptur. kısacası mezun olunur olunmaz çıkılması gereken ilk gruptur,
  • /
  • 2
İletişim - Kurallar