sınıftaki hırs küpü arkadaşlar

tek felsefeleri vardır üniversitede kalmak. en yaratıcı insan tipi olması gereken kişiler (ki bence üniversitede kalmak için bu gereklidir) en sığ en yeteneksiz en ezberci insan tipi olarak karşımıza çıkarlar. hocaların peşinden ayrılmazlar. not istesen sana böbreğini istemiş gibi bakarlar.
ortalama kasmak için yapmadıkları kalmaz. hocalara yaranırlar, sınav vakti arkadaşlarına sırt dönerler. kanımca mezun olunca da bir bok olamazlar.
en kötüsü de karşı cins hocalara yavşayanlardır. mide bulantılarına sebep olabilir.
neyine hırs yapıyorsun dedirtirler. hayır yani çomü'de okumasak anlayacağım. (istedikleri notu alamadıklarında, ki aldıkları not yine de yüksektir, yüzlerindeki hüzünle mutlu oluyorum)
ilginç kişiliklerdir. klinik deneye tabii tutulabilirler belkide.
hırsın yöneldiği alana göre görüşümün değişeceği insandır. notum yüksek olsun hocanın her dediğine bir cevap vereyim çok konuşayım düşüncesinde olan ama en arkada uyuyan arkadaşından bile daha sığ olan insansa sevmediğim insan tipidir. şayet hedefi ve hayali gerçekçiyse ve kendisini bu yönde geliştirmekten vazgeçmiyorsa, boş kalmıyorsa boş konuşmuyorsa okuyor geziyor kaliteli zaman geçiriyor ve hedefi yönünde yüksek dozda hırs barındırıyorsa takdir edeceğim kişidir.
not için götünü satan tipler var
entrylerin çoğuna katılamadığım başlık. zeki olup çalışan ve ideallerinin peşinde koşanlar da mevcuttur. herkes yavşak değildir kısacası.
ders çalışmayıp,ders çalışırken snap atarlar ve genelde sınıfda büte kalanlar onlardır
meslek hayatında iletişim problemi yaşayan ve sahada çalışmanın zorluğuna katlanamayacak tiplerdir.anca üniversitede teorik alanda kalırlar.özellikle sosyal bilimler alanları içinde mesleki başarısızlık gösterirler.her şey not değildir olmamalıdır da.
derse erkenden gelip en önde oturmak için çırpınan gruptur.

bizim sınıf küçük, tam yetiyor sıralar ve bir ara dersi iyi dinleyebilmek için bunu yapanlar vardı. buradan hepinize uyuz olduğumu duyurmak istiyorum. sevimsizsiniz.
çan yok ama sen yine de bize not verme, 3.98 ortalamayla mezun ol bacım. tamam tamam sen birincisin,en birincisin,yüüüs puan
bu çok da az olsa benim ama not saklama gibi bir durum yok . hatta direkt soruyorum nota ihtiyacı olan var mı diye :) (not vermeyenler alt tarafı daha düzenli yazıyorsunuz. uzaydan bilgi getirmiyorsunuz .)
not davasına herkesi satma potansiyeli olan , gereksiz bir tür
ileride iş yerlerinde hırs küpü olmaya aday arkadaşlardır.
maalesef derslerden başka birşeyde başarılı olamayacak arkadaşlardır.
anlam veremedigim insan tipi. hocalar değişiyor ama bunlar hiç değişmiyor ya hepsine farklı poh pohlamalar yapıyorlar. verilen not 40 sayfa bunun yaptığı 100 sayfa filan.98 aldığında üzülen ağlayan tip
dersleriniz o kadar kolaydır ki,uzun uzun çalışmaya tenezzül etmezsiniz. sınavdan bir kaç saat önce arkadaş grubunuzla buluşur sınıf grubuna yazar,bu hırs küpü arkadaştan not istersiniz. mesajı görür,ama cevap vermez. notları da sınavdan sonra atar.
tanım: bazıları dövülesi olan arkadaşlar.
birçok yazara katılmadığım insan tipi.
bir amacı vardır elinden ne geliyorsa yapıyordur. haklıdır.
notları yüksek değildir. arkadaşlık ilişkileride çıkar ilişkisi üstüne kurulmuştur. sınıfın mide bulandırıcı, hırsın robotlaştırdığı insan tipidir.
yavaş yavaş hırsları çekilecek arkadaşlardır, evlendiklerinde hanım köylü ve pısırık olmaya adaydır. sebebi de o kadar çalışmalarına rağmen aldıkları sonuçlar karşısında sinirlerini herkesten çıkaramayacak olmalarıdır. insan ilişkileri de ezberci eğitim sayesinde gelişemeyeceği için değişik bir tip haline bürünürler.. istediğiniz kadar çalışkan olun türkiye de işler torpille yürüyor yavrum.. çok kasmayın o yüzden..
gıda mühendisliğin de 72 kişilik sınıflar da ortalama 60+ kız oluyor. kızlar arasında ki rekabet beni öldürüyor. sınıfta kalkıp biri doğru bişe söyleyince bile en az 10 kız kuduruyor. sınav haftaları not verirken elleri titreyenler vs. berbat bir sınıf herkes hırslı (bi ben değilim). kim birinci olacak merak ediyorum.

daha beteri var. hırsına başarılı olup fakülte birinciliği ile yüksek lisansa başlayan öğretmen görünümlü öğrenci.