siparişi sevgilisine verdiren erkek

oturduğu mekanlarda siparişi kendi yerine, yanında olan kız arkadaşına verdiren erkektir. bizim gelenek göreneklerimizde garsona işaret edilir, yanında olan hanımefendinin ne istediği sorulur ve garsona sipariş verilir. unutulan geleneklerimizden.
bence gayet normal olandır. siparişi erkek verir. kadın garsonla muhattap olmaz.
bir gelenek değildir. kadın susar erkek konuşur saçmalığının bir parçasıdır. ağzı, dili, biraz da aklı olan her kadın kendi siparişini verebilir.
yine shevchenko, yine shevchenko! (bkz: çöp başlık)
ilk entry'de yazar geleneğimiz falan demiş. kardeş ben yıllardır türk kültürü çalışıyorum. böyle bir gelenek görmedim. acaba bu nerenin geleneği orta afrika cumhuriyeti falan mı? yoksa bizim böyle bir geleneğimiz yok. cehaletinizi kendinize saklayın lütfen.
sevgilimleyken çoğu zaman onun müdahil olmasını ve iletişime geçmesini amaçlıyorum. kadının pasif bırakılmasının geleneklerle bir ilgisi yoktur. bunun bir tık üstü kadını zincire vurmaktır. erkeklik bu değildir, karşınızdakine onun da bir birey olduğunu hissettirmelisiniz. yaraq qüreq qonuşmayın
ben arkadaş ortamında herkesin ne istediğini sorar garsona tek ağızdan bunu iletirim. hem garsonun kafası karışmamış olur hem de hızlıca halletmiş oluruz. pratikliği geleneğe ve erkek egemenliğine bağlamış yazarın başlığıdır.
siparişi kadın ya da erkek söyler diye bir kural yoktur. tam tersinin iddia edilmesi ve siparişin erkeğin tarafından verilmesi gerektiğini savunanlar ‘erkeklik’ denilen şeyin altına saklanıp ve gereksiz kıskançlık duygularını gün yüzüne çıkartıp bu eylemi yaparak sonucunda kendini yücelmiş hisseder. boooooomboş bi olay yani.
ne yazık ki bu durumdan hoşlanan hemcinslerim de var.
açılması bile çok da mantıklı bulunmayan basliktir. ne demek ki şimdi bu dedirtir
kadına ikinci cins muamelesi yapmanın bir başka şeklidir. zira herkesin kendi ağzı vardır.
abicim hadi bi s*ktirin şurdan hadi