soğanlı menemen

nimete "öğ pis kaka" denmez ama berbat ötesi bişeydir. menemeni soğanlı seven insan net bir şekilde şeytan tohumudur. potansiyel sapık, hırsız ve katildir.

ilk soğanlı menemen hikayesi şöyledir:

kainat yaratılırken yüce tanrı çok çalışıp yorulan meleklere mutlu olsunlar diye menemen verirmiş, melekler yere gazete kağıdı serer üstüne bağdaş kurup ekmek banarlarmış menemene. o gün en çok yorulan melek ise tavanın dibini sıyırmaya hak kazanırmış. fakat şeytan öylesine oburmuş ki tavayı sıyıran melekleri çok kıskanırmış. bir gün yine menemen sofrası kurulacakken şeytan "ay kızlar siz çok yoruldunuz azcık dinlenin menemeni ben yaparım" demiş. saf nurdan ve iyilikten var edilmiş melekler ise şeytanın bu ince düşüncesine çok sevinip kabul etmişler.

fakat şeytanın aklında hain bir plan varmış. diğer melekler beğenmeyip yiyemesin diye menemene soğan katmış. tüm melekler gazete kağıtlarının üstüne bağdaş kurup şeytanın yaptığı menemene yumulmuşlar. fakat bir lokma yiyen hayattan soğuyormuş. yutkunmakta bile zorlanıyorlarmış. şeytan meleklerin menemeni yemediğini görünce kahkaha atmış, "nihaha hepsini ben yiycem .d.d.d" deyip arkasına gizlediği bir somun ekmeği çıkartıp menemene gömülmüş. hal böyle olunca tüm melekler aç kalmış.

bunu gören tanrı öyle sinirlenmiş ki şeytanı ebediyen huzurundan kovmuş ve böylece şeytan ile birlikte soğanlı menemen de lanetlenmiş.

o yüzden sevgili sözlük şunu bilmelisiniz ki soğanlı menemen seven bir insanda zerre kadar iyilik, merhamet ve zeka yoktur.

menemen ile ilgili bu ayrım hiç şüphesiz iyiyle kötünün ayrımı kadar nettir.
olsa da yesek dedirtir. ulan tam da sabahlamışken bir acıktım bir acıktım ki sormayın. sevgili tuli, öğrenciyiz. sabah sabah ne bu başlıklar canım çekti.
ben menemene menemen demem menemen soğanlı olmayınca.
dünya kadar seçeneğim varken, sadece menemenle kahvaltı yaptığım günler oluyor. yaşasın çay+menemen!
soğanlı menemen nedir ya insanlar ne midesiz ulan yumurta ve soğan ne alaka off off midem bulandı çok saçma lütfen soğanlı menemen yemeyi bırakın ;(
kabul edelim ki biberli menemen, menemenleri atasıdır.