solcuların toplum içinde öpüşme merakı

günümüzde solculuğun uzun sakal, dövme, renkli şaçlarla özleştiği günlerde taşradan şehre inen ve kabul görme aşkıyla yanıp tutuşan sözde bu birliğin öpüşmeyi bir sonraki kategoriye yükselme amacı olarak görmesi durumudur. otobüste, metroda insanların yoğun olduğu bölgelerde etik açıdan uygun olmayan bu davranışı sergilemelerinde amaç ne olabilir merak ediyorum. hadi bir kaç defa taşralığına verip ilk defa dudak gördün öp ama bunu alışkanlık haline getirip parlayan piercing'inle milletin gözüne sokmak nedir?
bunu özgürlük sanıp, övünmelerine kızıyorum en çok. yahu git evine, otel odana ne yapıyorsan yap bizene? ıy hele şu yaz günlerinde midem bııılaandı.
avrupadaki ülkelerde bile halka açık yerde yiyişmek yasaktır. bizimkiler bakın çok medeniyiz demek için sokakta yiyişiyorlar.
“size ne” demekten biktiran basliklardan sadece bir tanesidir.
öncelikle avrupa'da bir çok ülke gezdim, ortalık yerde öpüşemezsin diye bir yasak yok sevgili sözlük yazarları. sonra, aramızda insandan farklı bir tür göremiyorum arkadaşlar, sen de ben de öpüşüyoruz. öpüşemeyip kıskanıyorsan bu bizi alakadar etmez. böyle bir başlık üzerinden hiç bir solcu zedelenmez, çünkü zaten durumun normalliğini farkındadır. kuytu köşede öpüşmekle sokakta öpüşmek arasında bir fark görmüyorum. bu gösterdiğiniz hassasiyeti sokak ortasında şiddete maruz kalan bir kadın gördüğünüzde gösterirseniz çok daha yaşanılır bir toplum olabiliriz ne dersiniz? ya da, aladağ'da "ortalık yerde öpüşüyor" dediğiniz kadınlar, cemaat yurtlarında yandığı zaman, ya da ensar vakfında tecavüze uğradıkları zaman, ya da cinsiyetçi ve nefret dolu "dinimiz de çok büyük günah, aman milli şuurumuz elden gidiyor" diye lgbt bireylerine saldıran, hande kaderleri katledenlere karşı gösterirseniz bu nacizane duyarınızı cidden nasıl yaşanılır bir toplum olduğumuzu göreceksiniz.
bu işin solcusu sağcısı yok herkes yapabiliyor her türlü insana saygı duymalıyız bırakın yaptığının veya yaptıklarının kötü veya saygısızca olduğunu kendileri idrak etsin sizin tek yapmanız gereken kafanızı başka yöne çevirmek herşey sizin elinizde
toplum solcudan geçilmiyor aman allakım