sosyal medya kullanmayan insan

dedemdir. hiçbir sosyal medya mecrasına kayıt olmamış. mis gibi yaşamı var. kahveye gider, çayını içer, sohbetini eder geri döner.

şaka bi yana herhangi bir sosyal mecraya kayıt olmamış insan sayısı giderek azalıyor. kullanmayan insan çok az. acaba vaktini nasıl değerlendiriyor diye düşündüğüm insandır kendisi.
gözlemlerime göre genellikle popüler kültürden ve toplumsal olaylardan bihaber insandır. hayatı çok ciddiye alıp benim oralarda harcayacak vaktim yok insanıdır. bunun yerine 1 kitap daha fazla okumayı yeğler ve bu insanlarla boş muhabbet yapmak bir miktar zordur.
telefonunun şarjı bitmez, dersleri muhtemelen iyidir ama ot gibi yaşar
eğer araştırmacı bir kişiliği ve gündemden kopmayan bir insansa candır aksi halde hiçbir boktan haberi olmayan espriden gündemden olaylardan uzak kalan malın tekidir
sosyal medya hesaplarımı kapatalı o kadar çok zaman oldu ki.ne zaman kapattığımj dahi hatırlamıyorum.daha minimalist bi hayat sürüyorum,daha dingin bi hayat.kimsenin hayatını zerre umursamayıp anı yaşamaya bakıyorum.odamda oturup fesleğenimi sulamak yahut kedimle oyun oynamak çok daha cazip geliyor bana.o süreçte okuduğun şeylerin haddi hesabı yok bi kere.yalnızca kendi hayatıma adapte olup kendi hayatımı yaşıyorum.daha güzeli var mı ki?
üzgünüm ki teknoloji çağında böyle şeyler mümkün değildir. denersiniz, uğraşırsınız ama yapamazsınız. bizim sınıfta da vardı böyle bir kaç tip yok twitter instagram snapchat swarm kullanmam onlar ne diye söylenip havalı oluğunu falan sanıyordu. son sınıflara yaklaştıkça kullanmadığı sosyal medya hesabı kalmadı. yolda artık durdurup fotoğraf çektiriyor öyle bir şey.
bence şovdur ve gerek de yoktur. arkadaşlar hangi çağdayız? kendinize gelin ne salak sulak hareketler bunlar beyaa
benimdir. hepsini kapattım. ara ara kapatırdım zaten ama kısmetse bu defa tümden kapattım.
world wide web'ten ayrı bir world varmış diyen insandır.
kendisini pazarlamak istemiyor olabilir. şahsen gerçek kimliğiyle sosyal medyada aktif olmayı kendi reklamını yapmaya benzetiyorum. kendi reklamımı yapmakla ilgilenmediğim gibi başka reklamlara maruz kalmak da istemiyorum. hem asosyalim ben.
ya ne yapacaktık, ota boka hashtag girip "ben ne kadar iyi yaşıyorum bakın, geberin kıskanın" mesajı üzerine kurulu platformlarda sabah akşam story mi izleyecektik?

anı yaşamayı bilen insandır.