sözlük nedir sözlükte nasıl yazılmalıdır

önemli not: kurallara uymayan entry lerini düzeltmelerini için siz sevgili yazarlara uyarı mesajı atan biz moderasyon ekibi, artık bu tip bilgilendirme veya uyarı mesajlarını atmama kararı almış bulunmaktayız. gerekli düzeltmeleri birinci elden bizzat yapacağız, haberiniz olmaz ise noluyo lan?! demeyin.

bir ilan başlığıdır.
hatta bir isyan.
örneğin;

bir başlık açılırken ilk entry tanım içermelidir. biz bunları huni ile anlattık, biz bunları el süpürgesi ile anlattık, biz bunları leğen ile anlattık. hatta duyurular da belirttik.

http://comusozluk.org/duyuru/comu-sozluk-kurallari.html

adı üzerinde sözlük ve sözlük demek ilgili kelime-cümle nin anlamını belirtir bir tanım demek.

imla kuralları ve tanım olmazsa olmazımızdır. lütfen özen gösterelim, göstermeyenlere göstermeyi öğretelim.

ayrıca siz değerli çomü sözlük yazarları, bizlerin yetişemediği noktalarda sizler varsınız. şu fotoğrafta görüldüğü üzere *, uygunsuz entry leri bizlere yazarın yanındaki ... da bulunan şikayet etme yolu ile bildirebilirsiniz.

 resim


sonrasında ise her şey güllük gülistanlık.
şu dağın ardı münih.
dibine kadar haklı isyan başlığı.

uplanması adına her gün yazacağım bu başlığa. dikkate alalım sayın yazarlar.
sonunda başlık sabitlettiniz. gerek var mıydı bilmiyorum ama 18 yaşını doldurmuş bir birey bu kurallara uyamıyorsa gitsin mağarada yaşasın arkadaşım. imla kurallarını %100 doğru yazmasına da gerek yok bence hepimiz türkçe öğretmeni değiliz sonuçta. ama sözlüğün iyi bir seviyeye gelmesi için şart oldu bu başlığı sabitlemek. umarım iyi yerlere geliriz.

bu arada ünlü oldum el sallayım bari.
esefle kınanan (bkz:türkçe yazım hatalarını abartan yazarlar) rezil listesi adı altında yeni soluk getirecek bir başlık ve sabitleme konunun ilgili yazarlara aktarılması durumunu ele alarak gayet yerinde atış. bence afişe edip kınayalım.
kurallara uyalım, uymayanları uyaralım.. dedi bir moderatör.