sözlük zirvelerinde sizi bekleyen tehlikeler

internet üzerinden tanımadığınız insanlarla buluşma sonucunda başınıza gelebilecek türlü olaylardır.yılın son 3 ayında internet üzerinden tanışılan insanlarla buluşma sonucu adli makamlara yansıyan vaka sayısı türkiyede 2500 ün üzerinde.bunların yüzde 40 ını taciz ve tecavüz suçları oluşturuyor.

öncelikle zirvelere katılmadan önce en yakın arkadaşınıza gittiğiniz yere dair konum atın ve 15 er dakika arayla durum kontrolü yapması için aramasını isteyin.

olası bi alkol sipariş durumunda içkinizin tamamen kapalı geldiğine emin olun ve ilk açan kişi siz olun.

alkolün verdiği etkiyle ayıldığınız zaman pişman olacağınız şeyleri yapmaktan kaçının,içkiyle birlikte yenilen yemek mideyi astarlayacağı için alkolün kana geçiş hızını yavaşlatır.bu da oto kontrolünüzü erken yitirmemenizi sağlar aklınızda bulunsun.

uyuşturucu vb keyif verici maddeleri tam olarak güvenmediğiniz insanların yanında kullanmayın.


şahsen ben 2011 yılında binbir hevesle katıldığım bi inci sözlük zirvesinde gelişen olaylar sonucu iffetime zarar getirttim ve ailemin yüzüne bakamaz oldum.
bildiğiniz üzere ilk zirvede kızlar üzerine yoğun ilgi olacaktır. sevgili hemcinslerim bu değindiğim konuya fazlaca dikkat etmenizi isterim. bi kısım o bu demeden doğruca yürüyecekken, diğer kısım yürüme amacı gütmediğine dair tavırlar sergilemeye çalışacak. onlara sakın kanmayın. hepsinin içten içe nasıl koşmak istediğini bilirim ben. siz de birkaç zirveden sonra anlayacaksınızdır mutlaka. fakat şimdiden bunları bilmenizde fayda var.

sevgili erkekler, cüzdanınız cebinizden çıkmasın. ilk günün vermiş olduğu o erkeklik gururu ile hesap ödemeye falan kalkmayın. sonradan pişman olursunuz. demedi demeyin, öğrenci olduğunuzu hatırlayın.

söyleyeceklerim bu kadar. zirveye katılacaklara şimdiden bol şans.
o zirve sonrasında bayağı yazar bu toprakları terk etmiştir.. sonra (bkz:ragnar) geldi tabi..