tinder

bir akıllı telefon uygulaması.
belli bir çevredeki-uzaklıktaki insanların fotoğraflarını, profilini gösteren, beğendiğinde sağa beğenmediğinde sola atmak* sureti ile eşleşme yakalayabilme özelliğini sağlar. eşleştiğin kişi ile mesajlaşma imkanı sunar.

avrupada son 2 yılda yaygın olarak kullanılan ülkemizde son 1 senede büyük şehirlerde yaygınlaşmış bir uygulamadır.
aslında seks partneri aramak için olan ama ülkemizde adeta izdivaç programı gibi kullanılan uygulama.
“hadi ama ikimizinde amacı belli ne uzatıyoruz” mantığı ile yapılan bir uygulama
rehbere kaydedilen kişilerinin adının sonuna tin yazmak adettir ezgitin, selentin, muhittin gibi
avrupa'da "selam, sevişelim" olan, türkiye'de ise "selam, naber, okuyo musun" diye başlayıp 1 ay uzayan muhabbet sonunda şanslıysanız güneşi görebilirsiniz.
türkiye de asla karşılık bulacağına inanmadığım zira genç kızlarımızın sevgili aramakla uğraştığı naçizane uygulama.
kazanır kazanmaz indirmeyen kaldı mı?
şortinin dediği gibi 'her zaman soldan git çünkü sağ duyu hep yanılır.'
yıkık hayatlı uygulaması.
seks partneri bulma amacı güdülen bir uygulama olduğu su götürmez bir gerçek. erkekler önüne geleni beğeniyor zaten hangisi düşerse diye. kızlar da ay o beğenmiş o süperlikelamış bu da beğenmiş diye diye ortalıkta geziyor. kısaca bomboş ve bir o kadar da amsalak olan uygulama. önermiyoruz.
seks amaçlı olup türkiye’de amacından sapan uygulama. kızlar ego tatmini erkekler ise belki düşer umuduyla kullanır
kült toplumumuzun kekoları tinder ı ele geçirdigi için yine ayni oranda kızlarımızın götleri arş a dogru yol almaktadır.
bu ve benzeri uygulamalar tamamen can sıkıntısı için kullanılacak ve ilerde belkide canını daha çok sıkacak saçmalıklardır.
birşeyi zamanından önce istemek
zamanından önce kaybetmek demektir.
şimdi entryler doğru konu belli ama türkiyede işlemiyor falan filan niye işlemiyor bir kendinize sorsaydınız ya bacılarım şu seksi ilah görmekten vazgeçip su içmek gibi ihtiyac olduğunu isteyenin tek eşli isteyenin çok eşli olabileceğini ama çok eşlilerin korunması gerektiğini (malunumuz hastalığı var istemeyen gebeliği var) ve tüm bunların gayet doğal olduğunu kabullensek bence mis uygulama yani tabi önüne geleni beğenip buluşmada mırın kırın yapan baba yiğitlerimiz de var meme meme diye sallamayaydın telefonu az seçiçi olun
yurt dışında daha kullanışlı olan uygulama. türkiye'deki gibi masanın üstündeki marlboro'yı, araba anahtarlğını, cüzdanı ve bacak bacak üstüne atılmış bir skinny fit pantolonun kısa paçasından fırlamış kıllı bir bacağı dislikelamaktan ziyade; bu uygulamayı avrupa'da kullanırsanız, size gittiğiniz yeri tanıtıp gezdirebilecek daha kültürlü ve zeki insanlar tanıyabilirsiniz.
ilk zamanlar playboylar vardı lakin şimdi hırbolar ele geçirmiş uygulamayı. canım sıkıldıkça erkek, kadın hesabı açıp eğlenirdim. bazen de ego tatmini için kullanırdım. ahh nerede o eski tinder beyefendileri....
dünya da bilmem ama türkiye de kesinlikle işe yaramayan uygulama. bugüne kadar 1 kişiyle dahi eşleşmedim ya da benim cenabetliğimden dolayı böyle oldu
amacınızın ne olduğuna göre şekil değiştiren mucizevi uygulama. keko sayısı çok olduğu gibi kafa insanlarla tanışmak da bir o kadar mümkün. 5 aydır kullanıyorum henüz saçma sapan tekliflerle yaklaşanına hiç denk gelmedim. aksine çok sevdiğim 2 insanı kazandırdı bana.
bedavaya sevgili bulmak isteyenlerin kullandığı uygulama (bkz:düşüyor mu böyle?)
izmire gittiğim zaman beni hatunsuz bırakmayan başarılı bir telefon uygulaması.
tinder aranan insan işidir. bir de namuslu takılanlar var. “ay ben kimler var diye bakmak için açtım” he amk kamili bi sen akıllısın...
çanakkale bölgesinde 10 tane hanımın kullandığı uygulama. hatun yoksa bende yokum.
  • /
  • 2