trt

türkiye radyo televizyon kurumu
1 mayıs 1964 yılında kuruldu. devlet adına radyo ve televizyon yayını yapan ilk ve tek kuruluş.

bugün 14 kanalı bulunmakta.

trt1
trt world ingilizce yayın yapan ululararası kanalı
trt haber
trt spor
trt avaz türk dünyasının ortak kanalı
trt çocuk
trt belgesel
trt müzik
trt arabic
trt türk
trt kürdi
trt diyanet
trt okul
trt 4k
burada kurgucu ya da programcı olarak işe başlamak için her gece aralıksız bütün tanrılara sektirmeden dua ettiğim,devlete ait tek televizyon kanalı.
devlet adına yayın yapan kanaldır. yakın zamanda trt2 yeniden yayın hayatına başladı. sizlere biraz ondan bahsetmek isterim.
şubat ayında açılışını yapan kanal eskiden de bildiğiniz üzere kültür sanat kanalı. sinema, müzik, resim, tarih, edebiyat konularında film, belgesel, program gibi içerikler üretiyorlar. bir klasik olarak sabah 05.30'da istiklal marşı ile açılışını yapan kanal gün içerisinde hülya koçyiğit, anjelika akbar, fuat güner gibi isimlerin programlarını ve birçok konu üzerine yapılan belgesellerini yayınlıyor. bonus olarak her akşam saat 21.00'de türk ve dünya sinemasından birçok iyi yönetmenin filmini (geçen hafta bergman filmi bu hafta ethan-joel cohen filmi star film olabilir) altyazılı olarak yayınlıyor. (bkz:türkçe dublajlı film izleyemeyen insan) hatta haftasonuna doğru çocukluğumuzun ressamı bob ross'un programıyla da bize çocukluğumuzu yaşatıyor.

yeniden televizyon izlememe sebep olan bu kültür sanat kanalı tasarımıyla da kendine hayran bıraktırıyor. sıcak yaz akşamlarında evde oturuyorsam sebebi trt2'dir.