üniversite girişindeki 6 minareli cami

yanından her geçişimde etrafında hiçbir ev ya da fakültenin bulunmaması sebebi ile gerekliliğini sorguladığım, inşaatı bitirilemeyen cami.
eğitim veren her hoca maaşının bir kısmını bağışlasa bitirilecek olan cami
neden yapıldığını halatam olarak anlamış değilim ama tahminimce gösteriş için. yoksa günlük olarak ortalama 20-30 kişiye ibadet alanı sağlayacak bir yerin bu kadar büyük ve gösterişli olmasının başka bir nedeni yoktur.
duvarına kocaman bir afişle iban numarası asılan herkesin bitmesini beklediği bittiğinde de etrafında yerleşim olmadığı için fazla kişinin gitmeyeceği bir cami
boğazdan gecen yabancı gemilerden görünmesi icin bu mimaride olduğu da konusulan terzioğlunun ikinci comünün ücüncü camisi.
üniversiteye geleli üç sene olmasına rağmen gördüğüm ilk halinden ne bir ilerleme ne bir gerileme olmayan yapı
temeli 2014 te atılıp hala bitmek bilmeyen cami
biteceğine inanmadığım cami
eski rektör sedat laçiner’in yapımına başladığı ve daha sonrasında rektörlüğü elinden alınmasının akabinde fetö terör örgütünden içeri alınmasıyla inşaatın devamıda son bulmuştur.
yapımında ateistlerin çalıştığı cami
yanından her geçişimde bu üniversitede bu camiyi dolduracak kadar namaz kılan var mı ki diye sorguladigim cami
her gördüğümde ulan camii yapılıyor da sinagog niye yapılmıyor biz niye tapınamıyoruz diye sorguladığım camii.
adım başı cami varken gereksiz olan bir yapıdır. ona harcanan para yerine bir hukuk fakültesi, dişcilik fakültesi açılsa ve üniversite daha da gelişse daha güzel olmaz mıydı diye merak ediyorum. bu hayatta ilerlemek istiyorsak pusulamız bilim olmalıdır.
6 minare.. altı minare?!
 spoiler!
http://www.mynet.com/cevaplar/sultanahmet-camiinde-ki-6-minare-neyi-ifade-eder/6502602
rektör kendini padişah ilan edecek
gerekli miydi bu kadar devasal cami bilemem ama israf olduğu aşikar. ayrıca bu ülkede çoğunlukla müslümanlar yaşıyor olabilir ama hoşgörü açısından diğer dinlere ait ıbadet yerleri de inşa edilse daha iyi olurdu. ayrıca caminin sadece gösteriş için inşa edildiği çok ortada. önemli olan cemaatinin olup olmaması. cemaati olmayacaksa yine israf yine israf... yerine daha güzel şeyler yapılabilirdi...
cami sedat laçiner döneminde, erdoğan'ın boğazdan geçerken "yav bu kadar tarihi efsane dolu bir boğazdan gözüken camimiz nasıl olmaz" demesi üzerine başlamıştır. erdoğan'ın sözünü emir bilenler gelin görün ki hemen caminin yapımına başlamıştır. ancak fetö soruşturmasından sedat laçiner görevden alınmıştır... şimdi cami bitse sedat laçiner'in camisi olacak, bitmese cami yarım bırakıldı olacak, yıksalar cami yıktılar olacak... her ucu boklu değnek.
ibadet etmek için temiz ortamın yeterli olduğunu varsayarsak, israf kategorisine alabiliriz.
zaten kampüste mescid olmasına rağmen yapılan ayrıca bu kadar büyük olmasına gerek olmayan ve bir türlü bitmeyen yapı. bunun yerine daha gerekli ulaşamadığımız alanlar olabilir. koşu pisti, havuz vs. aktivite gerektiren şeyler.
1. sınıfların acaba yıkım halinde mi yoksa inşaat halinde mi sorusunu kesinlikle sorduğu camidir
çömez arkadaşlara anlaşılan anlatılmamış. o caminin yapımına, üniversite fetö'nün hakimiyetinde iken başlanmış ve anlaşılan parayı akıtan da örgüttü, malum girişim olunca rektör değiştirildi tıpkı diğer örgüt üyeliğiyle suçlanan profesörler, doçentler vs. gibi , ve şimdi üniversitenin kasasında caminin giderlerini, şantiye masraflarını karşılayacak para yok, bağışlarla ara ara orasına burasına yama yapar gibi inşasına minik adımlarla yani para geldikçe devam ediliyor. içimden keşke geçtiğimiz yıl minareler eklenmeseydi ve kubbe olarak kalsaydı, belki böylece o yapıyı koca bir sanat atölyesine çevirebilirdik diye düşledim, ama zaten bu söylediğim benim fantezim. çomü'de öyle bir şey olacak ta biz de göreceğiz, peh! neyse burada söylediklerim kampüste konuşulanlardır, rektörlükte tutulan resmi kayıtları görmedim sonuçta.
efsane gereksiz bir yapı zaten ösem'in orada bi tane camii var. etrafında ev falan da yok orada oturanlar gidecek diye o kadar büyük yapıldığını varsayabilelim. hadi tamamlandı diyelim, kim dolduracak orayı? oraya para vereceğinize daha güzel şeyler yapsaydınız bizler için. bomboş ve asla inşaatı bitmeyen cami
  • /
  • 2
İletişim - Kurallar