unutulmayan garibanlık anıları

sevgilimle buluşacaktım ve lisedeyiz o zamanlar ve haliyle paramız yok ve adamlık sevgiliye para ödetmemeyi gerektirir ya o zaman ki kafaya göre. ilk gün için zar zor bir şeyler yapıp ucu ucuna yetecek para bulduk. ama ödüm kopuyor para yetmeyecek diye. bırakın o günü bütün ay için harcamam gereken parayı gözden çıkarmıştım ama o kadar az param vardı ki bildiğin işkenceydi. neyse ki öyle ya da böyle günü atlatmıştık. tam vedalaşırken "yarın da buluşalım mı?" sözü yankılandı kulaklarımda. ve doğal olarak hayır da diyemedim. sağolsun dayım cebindeki tüm parasını bana vermişti 2. günü de geçirmiştik. şimdi durumları toparladık ettik, iş güç sahibiyiz fena sayılmayacak da kazanıyoruz. işte o yaşanılan zamanlar şimdi kazanılan paranın ve yaşanılan günlerin değerini belirliyormuş onu çok iyi anladım.
neredeyse her hafta sonu buluşup yemek yediğimiz bir arkadaş grubumuz vardı. bi hafta sonu tam tamına sıfır liram kalmıştı. evde arama tarama yaptım ve bütün 25 kuruşları topladım. en pahalı yere gideceğimiz tuttu. arkadaş ısmarladı. cebimde 2.5 lira ile eve döndüm. o günü unutamıyorum
arkadaş grubu olarak diğer arkadaşlara uyup sınav haftasının ortası bütün paramızla bir daha mı gelcez dünyaya deyip deyip içmişiz bir dansöz oynatmadığımız falan kalmış sanırsın hangover filmini yeniden çekiyoruz. öff ne sınavı abi ya nidaları yükseliyo masadan öyle leş haldeyiz. 1 kişinin inadı yüzünden sınava da gidilcek o kafayla sorulara bakcakmışız diyemiyosun ki sen önce kusmuğunu temizle falan. kusa kusa sınav saatini bekleyip evde kimseden 1 lira bile oynamayınca sınava otostopla gitmek zorunda kalmıştık.
10 yaşımdayken dönüş parası bulamayınca ailecek samandıra'dan ortadağ'a yürüdüğümüz zaman. kardeşlerimin hepsi küçüktü ama kimse gıkını çıkarıp niye otobüse binmiyoruz dememişti. o zamanlardan her şeyin farkındaydık demek ki.
okula girmek için kırtasiyeden öğrenci belgesi yazdıramamıştım çünkü cebimde 10 kuruş yoktu. hard but good times
garibanlık değil de, çılgınlık isterseniz;

(bkz:bursa'dan yalova'ya yürümek)
İletişim - Kurallar