abiya mazo

Durum: 89 - 0 - 0 - 0 - 30.12.2018 23:02

Puan: 959 -

1 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 4

illegal bahis

ıdda hariç hile döndüğünden emin olduğum siteler. ben dahil dört kişi bulaştık, hepimiz başta ufak paralarla girip 1000 ile 2000 arası para kazandık, sonra binlerce lira zarara girene dek bir daha kazanamadık. nasıl işliyor bilmiyorum ama önce kazandırıp alıştırıyorlar, sonra kaybediyorsun.

benden yola çıkıp bin lira kazanır çıkarım diye hesap açmayı düşünen varsa sorumluluk kabul etmem.

çomünün 50 gün ara tatil vermesi

arkadaş arasında ağız alışkanlığından 15 tatil dendiğinde gülümsetir. büte kalmayanlar için baya baya yaz tatilinin yarısıdır.

abartıldığı kadar güzel olmayan şeyler

sevgili.
biliyorum, aşıksanız sevgilinizi dünyanın en güzel kadını, en yakışıklı erkeği olarak görüyorsunuz, ama değil. çünkü en güzel kadın benim sevgilim, en yakışıklı erkek de benim, o öyle diyor, o diyorsa doğrudur.
(sevgilin var da, onu o kadar seviyon da gecenin bu saati ne yazıyon buraya derseniz eğer, sevgilim yok ama espri hoşuma gitti. maksat laf olsun torba dolsun.)

insanları dinlediği müzikten dolayı yargılamak

bunu yapan insanlar genellikle kendi müzik listesini arkadaş çevresinin zevklerine göre dizmiş olur. hangi müziği dinlediğini göstererek onlardan takdir ve onay almayı bekler. gel gör ki çevresinde birisinin umarsızca ibrahim tatlıses dinlediğini görünce buna inanamaz ve aynı zamanda kendi itibarını korumak için tepki vermesi gerektiğinin düşünür. yoksa o kişinin metallica yerine ibrahim tatlıses dinleyerek neler kaybettiğinin düşünmez. aynı mantık kıyafet için de geçerlidir. her gün özene bezene hazırlanan birisi, kendisiyle aynı ortama pijama vari bir kıyafet ile giren birini gördüğünde buna tepki veriyorsa... bunlar hep kendini pazarlama biçimleri.

kadınların haksız olmadığı durumlar

genelde tatlı bulsam da bazen gerçekten bıktıran bir tutumdur. benim haklı olmak gibi bir derdim olmasa da kendimi hararetli bir tartışmanın ortasında bulmama sebep olurdu. tartışma ortamı kirli yüzümü ortaya çıkardığı için genelde hep burdan kaybettim. halbuki tartışma çıkarmasanız çok tatlı insanımdır...

türk erkeği genel özellikleri

içerisinde türk kadınına ait en temel genel özelliği taşımakta olan entry. (bkz:dırdır)

hayatınızı özetleyen cümle

tanrı seni hayatta tutmak için önüne zorluklar çıkarır, sen de zorlukları aşmak için yaşarsın; çünkü sen de biliyorsun ki birileri seni dürtmedikçe yerinden kalkmayacak kadar tembel, ve korku seni gütmedikçe savaşmayacak kadar rahatına düşkünsün.

yazarlara whatsapp'tan gelen son mesaj

beniiii kaç kere siktiler

kürtlerin en iyi olduğu konu

aramızdaki ırkçıları gösteren başlıktır. aynı zamanda iğnelemenin faydalı bir şey olduğunu sandıkları fikrine beni gark eder. kimse ciddiyetle entry girmemiş, ben gireyim madem.

mesela kürtler sabretmekte çok iyilerdir. bu ülkenin ırkçıları malesef sizden ibaret değil ve sizin gibilerin hakaretlerine sabredebiliyorlar.

mesela kürtler, türkler kadar kolay korkmazlar, cesurlardır. bir arkadaşı tehdit altındaysa sonucunu düşünmeden yardımına giderler. ha bir de az okumuş ve birçok konuda cahil kalmış, kolay kandırılabildikleri için yanlış kişilerle saf tutmuş olabilirler ama sadıklardır. türkler mesela öte yandan, osmanlı döneminde milletini satmış yöneticiler, atatürk zamanında daha o ölmeden kuyusunu kazmaya başlamış siyasetçiler (inönü) görmüştür. hepsini geçtim kürtler vatanı bildikleri bu toprakları için en az türkler kadar kan dökmüştür de türkler onları cüzzamlı gibi itip kaktıklarında kardeş bildiklerine uzun süre sırtını dönmemiştir.

hoşgörülüdürler, bilgisi olmadan onları yaftalayanlara sadece "bilmiyorlar, bilselerdi böyle demezlerdi" derler.

beni boşver sözlük, ben kürtlerden de türklerden de nefret ediyorum. sevdiklerim ise bir avuç insan hepi topu. ama keşke dağdaki evinin duvarında asılı duran atatürk resmine saatlerce bakarken dedemi görseydiniz de azıcık utansaydınız buradaki "eşşek sikiyolar" muhabbetini okuduğunuzda.

sizinkisi sadece ego. kıskandığınız ve özlem duyduğunuz batı dünyasının gerisinde bir türkiye ve türk milleti görüyorsunuz ve elinizden gelen sadece aksanı kılığı kıyafeti farklı kardeşinize küfretmek. sizden aşağıda bir ırk yaratmak ki o kadar da kötü olmadığınızı düşünebilesiniz.

sonra da gel sev bu memleketi, memleketimin insanını.

gerçek hayatı boşverip anime izlemek

4 5 yıl önce ygs sınavından lys sınavına kadar yapmış olduğum aktivite. uyumak, yemek yemek ve tuvalete gitmek dışında herhangi bir aktivitede bulunmamayı gerektirir. böylece beyni kısa süreliğine de olsa farklı bir dünyada olduğumuza inandırırız. bundan ve uzun kitap serileri okumaktan daha güzel bir kaçma eylemi düşünemiyorum.

ingilizce öğretmenliği

efsanevi milan kadrosunu tek seferde sayamayan erkek

hayret verici olsa da aynı durum bizde de vardı. (biz bağcılarlılar) demek ki gerçekten böyle bir şey var. yine de yedeklere costacurta eklenmeli ve crespo yerine mutlaka inzaghi gelmeli. başka türlü kurtarmaz.

kendinizi boşlukta hissettiğiniz anlar

bence yanlış anlaşılmış durum. kendini boşlukta hissetmek değersiz hissetmek değildir. bir dertten kaynaklanmaz, iyi ya da kötü bir duygu değildir. kendini boşlukta hissetmek kişinin gözünde her şeyin değersizleşmesidir. her şeyin bir süreliğine amaçsızlaşmasıdır. eğer bu duygu çok sık tekrar ederse kalıcılaşmaya başlayabilir. bkz. nihilizm

yazarların swinger seks deneyimleri

vay amk, trolldü, şakaydı, şuydu buydu derken sözlük cidden boka batmış ya la.

'madem boka batmış ne arıyon burda sayın amınakodumun' dediğini duyar gibiyim. kendimden parçalar arıyorum sevgili fasılcı. nasıl ki sen bu yazdıklarınla aslında kendini arıyorsun, benimki de öyle. eğer senin psikolojin hakkında bir tahmin yürütmem gerekseydi kimlik bunalımı derdim. herkes biraz çift kişiliklidir, bahsettiğim şey yalnızca bu değil. eğlenceli, umursamaz, kaygısız, ve alaycı görünen kişiler takdir edersin ki genelde göründüğünün tam tersi çıkar. sen, bununla birlikte, kendinden nefret ediyorsun. seni eleştirmeye çalışacak herhangi birinden çok daha acımasız bir şekilde kendini eleştiriyorsun. muhtemelen bu sana acı veriyor ve hissettiğin acı seni teselli ediyor. bu tıpkı uyuşturucu bağımlılarının ayık anlarında verdikleri tepkiye benziyor. verdikleri o tepki bir sonraki uyuşturucu alımına onları ikna ediyor. bir tahminde bulunmam gerekirse, sık sık ağladığını söylerdim ama ağladığından kimsenin haberi olmasa gerek. daha önce dürüst olduğun bir veya en fazla iki kişi vardır. onlar da hali hazırda hayatının bir parçası değildir eminim. çünkü bunu kaldırabileceğini düşünmüyorum.

şimdi asıl önemli kısma geliyorum. sözlükte yüz yüze tanıştığın arkadaşların vardır eminim. yazdıklarımı okuduğunuzda düşüneceğiniz ilk şeyi biliyorum. "ne boş yapmış..." sözlerimde doğruluk payı bulamayacaksınız. telefonun başında amaçsız takılan bir çok bilmişin boş lafları olarak göreceksiniz. ama peki ya haklıysam? ya fasılcı benim savunduğum gibi geceleri yastığına sarılıp ağlıyorsa? kendinden nefret ediyorsa, zaman zaman da intiharı düşünüyorsa. fasılcıyı önemsiyor musunuz? benim haklı olduğumu düşünseydiniz ona yardımınız dokunabilir miydi? daha önemlisi yardım etmeye çalışır mıydınız? peki fasılcı, sen bu iddialarım karşısında nasıl bir strateji izleyeceksin? arkadaşlarının senin ağzını aradağı yanılgısına düşecek misin? yoksa gerçekten bana inanıp senin için endişelenmeye mi başladılar?

'madem burası boka batmış, ne arıyorsun burda sayın amınakodumun', demiştiniz, hatırladınız mı? uykum gelmiyor sevgili fasılcı. şimdi sherlock misali çok büyük bir zeka olduğum fikrini kafamda evirip çevirip bir film senaryosu yazacağım, ve bu filmi izlerken uyuya kalacağım. sonuçta herkes boş yapıyor bu sözlükte anladığım kadarıyla. benim yaptığım boşun da benden başkasına zararı dokunmaz zaten. dokunmaz değil mi, sevgili fasılcı.

ahmet kuralın sılayı darp etmesi

kadına şiddeti hiçbir koşulda kabul edilebilir görmüyorum ama kadınlar da en az erkekler kadar "iflah olmaz yaratıklar". çevremde sevgilisi olan veya evli erkeklerin çoğuna sevgilileri tarafından psikolojik şiddet uygulandığına şahit oluyorum. bu hem kolayca saptanabilir olmadığından fark edilemiyor, hem de erkeklerin hatalı tavır ve söylemlerinden dolayı kadınların bir hakkı gibi mazur görülüyor. neyden bahsettiğimi anlamayanlar genelde trip atmak diyip geçtikleri şeyin bıraktığı etkiyi düşünebilir. "erkeğini terbiye etmek" diyenini de gördüm. fiziksel bir yumruğun psikolojik bir yumruktan hiçbir farkı yok. ikisini de yemiş birisi olarak böyle bir iddiada bulunabilirim sanırım.

ahmet kural meselesine gelirsek, adam oyuncu, elbette kamera karşısında rol yapacaktır. gerçekte neye benzediği ancak kendisini yeterince büyük bir bok olduğuna inandırdığında belli olur. haberin doğruluk payını bilmesem de neredeyse bütün oyunculara bu gözle bakıyorum.

rahatsız edici gerçekler

insan bünyesinde bok taşır.

ekim ayı açlık sınırı

aç kaldığımı gösteren açıklama. madem böyle bir sınır koyuyorsunuz, altında kalanlara destek çıksanız ya.

annem babama nasıl verdi acaba neler hissetti

yazarının günümüzde çok bilinen bir senarist olduğu konusunda spekülasyonlar vardır.

terk edilmek

acısı edebiyata dayanır. "abi deli gibi seviyodum, bittim ben, ölsem de kurtulsam" diye ağlayan hemen herkes aslında öğretilmiş bir rolü oynuyor. leyla ile mecnun gibi hikayeleri bilen ve daha önce çevresinden de aşka dair edindiği tecrübeleri düşünen birisi, önce kendini sevgilisini mecnun un leylayı sevdiği gibi sevdiğine inandırıyor. çünkü daha azıyla yetinemiyor. sonra ayrılık anı geldiğinde bu ilizyona devam ediyor. mecnun kadar büyük bir acı yaşamaya çalışıyor. nedense kimse yaşadığı kadarından memnun kalıp ayrılmadan önce sevgilisine teşekkür edemiyor. uzaklaşırken gülümseyemiyor. bunun yerine yaşanılan bütün güzel şeyleri bir bir acı veren birer anıya dönüştürüyor.

cinsellik içermeyen bir başlık

cinsellik içeren bir başlıktır. şaka bir yana, katılıyorum.

yeni kordonda 101 batak vs oynayacak yer olmaması

doğru olmayan önerme. zira biz oynuyoruz.

cehalet

hayatın eksilmez bir parçasıdır. gelişim var olduğu sürece cehalet de var olacaktır. her yeni çağın, bilginin, teknolojinin öncüleri olacaktır. topluca gelişim söz konusu olmadığından geriden gelenler de cehaletle mücadele edecek.

sizce mutluluk nedir?

meşgul olmaktır. bir şey ile meşgul olmadığım zamanlar mutsuz hissediyorum. uğraştığım şeye ne kadar hevesliysem o kadar mutlu oluyorum.

eğer bir şair olsaydım

eğer bir şair olsaydım
ellerim ceplerimde,
dağınık saçlarımla,
eski bir resmim olurdu.

sivri kalemimin ucu
kim bilir kaç göz çıkarmış,
tatlı yalanlarım
kaç kadının gönlünü çalmış olurdu.

eğer bir şair olsaydım
kim bilir kaç defa hapse düşmüş,
kim bilir kaç küfür,
kaç tekme yemiş olurdum.
kim bilir,
eğer bir şair olsaydım,
belki çoktan ölmüş olurdum.

çomü übys rezaleti

zamanla oturur sistem. çok da şeetmemek lazım. obs den de şikayetçiydik, düzeltmeye çalıştılar. tek seferde bütün sorunlar da çözülemez haliyle. zaman tanıyınız
  • /
  • 4

efsanevi milan kadrosunu tek seferde sayamayan erkek

annesinin elbiselerini denemekten hoşlanması hayli yüksek olan içinde kadınsı eğilimler bulunan erkek çeşidi. emin olun ve koşun hemen şuan deneyin. bir erkek arkadaşınıza milan 2005... diye başlayan bir cümle kurduğunuzda sözünüzü kesip dida cafu nesta stam maldini pirlo seedorf gattuso kaka crespo shevchenko diyemiyorsa; gizli bir eş cinseldir. en olmadı çükü kalkmayan bir iktidarsızdır.

bizim kuşak için erkekliğin ölçüldüğü yegane konu başlığı budur. kafası hariç on yedi muhabbetleri, çıkarmadan beş ütopyaları fasa fisodur. ne kadar erkek olduğumu anlamanız için yazıyorum, yedekten de oyuna serginho, rui costa ve ancelotti oyunu tutmak istediğinde kaladze girerdi.

çanakkalede şarap içilcek en iyi yerler

eyy bacchus gör bak neler yaptırdığını insanlara.

yazin saat 2’den, kışın 12’den sonra yeni kordon.

fef deyince akla gelen ilk şey

kantin. benim aklıma ilk kantin geliyor, hemen bir sigara içeyim diye balkon kısmında yer var mıdır acaba diye düşünüyorum. yukarda yazan işsiz ordusu, genelev, boş insanlar gibi tabirler gerçekten çok ayıp ve yanlış. kampüsteki diğer tüm fakültelerin amına koyabilecek bir kalitededir fef. buraya özellikle ziraatten gelip olumsuz entry girenler siktir olup gitsinler bitkilerle uğraşsınlar puhahaha.

yüzüklerin efendisi

tolkien'in bir diğer mükemmel eseridir. epik/fantastik tarzda olan bu kitap serisinin film serisi de çıkmıştır. ayrıca bir çok ödül almıştır. içerisinde tolkien'in çocukluğundan beri kendi hayatında yer almış bazı yerlerin ve insanların tasvirleri vardır. örneğin iki kule, tolkien'in bulunduğu bölgede iki gökdelen olmasından dolayıymış.
ayrıca dizisi çıkacak olan yüzüklerin efendisi degil simarillion'dur. guc yuzuklerinin cikmasindan cok oncesine dayanan, dunyanin ve irklarin yaratilisina dair bir hikaye... bi nevi tolkein'in ortadunya mitolojisi...

unutulmayan yabancı futbolcular

sex after cigarette

1.si cinsel seks yoktur ya cinsel ilişki vardır ya da seks vardır.
2.si eğer kastedilen müzik grubuysa "cigarette after sex"dir "sex after cigarette" değil.
3.su sigaradan sonraki seksi bilmem de seksten sonraki sigara bir kaç dakikalığına dünyanın kralıymış gibi hissettirir.
ayrıca grup da güzel müzik yapıyor bütün şarkıları birbirinin aynısıymış gibi.

Toplam entry sayısı: 89

sanat para içindir

bir elinize yüzüklerin efendisini alın, diğerine grinin elli tonu. sanat için yapılan sanat ve para için yapılan sanat arasındaki fark böyle anlaşılabilir.

yine de çoğunlukla doğru olan önerme. kendini sanatçı olarak gören kişi sayısı inanılmaz bir hızda arttı, sanatçı adının bir zamanlar sahip olduğu görkem söndü gitti. artık çoğu sanat dalı ya para için icra ediliyor ya da boş vakitleri öldürecek amatör uğraşlar olarak. belki bu yüzdendir yeni sanat arayışları mevcut. bedeniyle boya yapmak gibi daha önce hiç duyulmamış şeyler popüler oluyor ve aynı hızda sönüyor. çünkü başarılı olan şey popüler oluyor, popüler olan şey ise değerini yitirmeye başlıyor.

korkarım çoğu sanat dalının yakın gelecekte ticaretten farkı kalmayacak. en başta da yazarlık geliyor. resim gibi, heykelcilik gibi öğrenilmesi zaman ve emek isteyen şeyler şimdilik daha güvenli ama makineleşme ve yapay zeka arttıkça insan gücüne ihtiyaç azalacak ve kaçınılmaz olarak sanata yöneleceğiz. sanatın bir zamanlar sahip olduğu görkemi tamamen kaybolacak ve yerine düzenli bir alışkanlık gelecek.

sanat ilk zamanlarda sanat için yapılırdı, ya da bazen insanlar için. şimdi daha çok para için ve uzak gelecekte sanat delirmemek için icra edilecek.

kürtlerin en iyi olduğu konu

aramızdaki ırkçıları gösteren başlıktır. aynı zamanda iğnelemenin faydalı bir şey olduğunu sandıkları fikrine beni gark eder. kimse ciddiyetle entry girmemiş, ben gireyim madem.

mesela kürtler sabretmekte çok iyilerdir. bu ülkenin ırkçıları malesef sizden ibaret değil ve sizin gibilerin hakaretlerine sabredebiliyorlar.

mesela kürtler, türkler kadar kolay korkmazlar, cesurlardır. bir arkadaşı tehdit altındaysa sonucunu düşünmeden yardımına giderler. ha bir de az okumuş ve birçok konuda cahil kalmış, kolay kandırılabildikleri için yanlış kişilerle saf tutmuş olabilirler ama sadıklardır. türkler mesela öte yandan, osmanlı döneminde milletini satmış yöneticiler, atatürk zamanında daha o ölmeden kuyusunu kazmaya başlamış siyasetçiler (inönü) görmüştür. hepsini geçtim kürtler vatanı bildikleri bu toprakları için en az türkler kadar kan dökmüştür de türkler onları cüzzamlı gibi itip kaktıklarında kardeş bildiklerine uzun süre sırtını dönmemiştir.

hoşgörülüdürler, bilgisi olmadan onları yaftalayanlara sadece "bilmiyorlar, bilselerdi böyle demezlerdi" derler.

beni boşver sözlük, ben kürtlerden de türklerden de nefret ediyorum. sevdiklerim ise bir avuç insan hepi topu. ama keşke dağdaki evinin duvarında asılı duran atatürk resmine saatlerce bakarken dedemi görseydiniz de azıcık utansaydınız buradaki "eşşek sikiyolar" muhabbetini okuduğunuzda.

sizinkisi sadece ego. kıskandığınız ve özlem duyduğunuz batı dünyasının gerisinde bir türkiye ve türk milleti görüyorsunuz ve elinizden gelen sadece aksanı kılığı kıyafeti farklı kardeşinize küfretmek. sizden aşağıda bir ırk yaratmak ki o kadar da kötü olmadığınızı düşünebilesiniz.

sonra da gel sev bu memleketi, memleketimin insanını.

üstteki yazarın bölümünü tahmin etmek

psikoloğa güvenen insan

hiç psikolog tanımamış, işine şahit olmamış insanlar için aptal görünen ama psikologların neler başarabildiklerini görenler için son derece mantıklı insan.

söylediğiniz en büyük yalan

baştan sona sallama bir cv ile kaliteli bir pentest firmasında staja girmiştim. en büyük yalanım değildir muhtemelen ama hatırlamayı en çok sevdiğim yalanımdır

türk erkeği genel özellikleri

içerisinde türk kadınına ait en temel genel özelliği taşımakta olan entry. (bkz:dırdır)

biz neden varız

yaşamak için yanınakoyim, bu kadar karamsar olmayın. (üç gün sonra intihar etti)

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

sen sevildigin için güzelsin bu kadar
ben sevilmedigimden böyle çirkinim

sex after cigarette

sex after cigarette de güzelmiş, her sigaradan sonra sex... baya aktif...

sözlükten erkek düşürmek

kadın: düş!
erkek: tamam.

kürtlerin en iyi olduğu konu

aramızdaki ırkçıları gösteren başlıktır. aynı zamanda iğnelemenin faydalı bir şey olduğunu sandıkları fikrine beni gark eder. kimse ciddiyetle entry girmemiş, ben gireyim madem.

mesela kürtler sabretmekte çok iyilerdir. bu ülkenin ırkçıları malesef sizden ibaret değil ve sizin gibilerin hakaretlerine sabredebiliyorlar.

mesela kürtler, türkler kadar kolay korkmazlar, cesurlardır. bir arkadaşı tehdit altındaysa sonucunu düşünmeden yardımına giderler. ha bir de az okumuş ve birçok konuda cahil kalmış, kolay kandırılabildikleri için yanlış kişilerle saf tutmuş olabilirler ama sadıklardır. türkler mesela öte yandan, osmanlı döneminde milletini satmış yöneticiler, atatürk zamanında daha o ölmeden kuyusunu kazmaya başlamış siyasetçiler (inönü) görmüştür. hepsini geçtim kürtler vatanı bildikleri bu toprakları için en az türkler kadar kan dökmüştür de türkler onları cüzzamlı gibi itip kaktıklarında kardeş bildiklerine uzun süre sırtını dönmemiştir.

hoşgörülüdürler, bilgisi olmadan onları yaftalayanlara sadece "bilmiyorlar, bilselerdi böyle demezlerdi" derler.

beni boşver sözlük, ben kürtlerden de türklerden de nefret ediyorum. sevdiklerim ise bir avuç insan hepi topu. ama keşke dağdaki evinin duvarında asılı duran atatürk resmine saatlerce bakarken dedemi görseydiniz de azıcık utansaydınız buradaki "eşşek sikiyolar" muhabbetini okuduğunuzda.

sizinkisi sadece ego. kıskandığınız ve özlem duyduğunuz batı dünyasının gerisinde bir türkiye ve türk milleti görüyorsunuz ve elinizden gelen sadece aksanı kılığı kıyafeti farklı kardeşinize küfretmek. sizden aşağıda bir ırk yaratmak ki o kadar da kötü olmadığınızı düşünebilesiniz.

sonra da gel sev bu memleketi, memleketimin insanını.

türk erkeği genel özellikleri

içerisinde türk kadınına ait en temel genel özelliği taşımakta olan entry. (bkz:dırdır)

yazarların swinger seks deneyimleri

vay amk, trolldü, şakaydı, şuydu buydu derken sözlük cidden boka batmış ya la.

'madem boka batmış ne arıyon burda sayın amınakodumun' dediğini duyar gibiyim. kendimden parçalar arıyorum sevgili fasılcı. nasıl ki sen bu yazdıklarınla aslında kendini arıyorsun, benimki de öyle. eğer senin psikolojin hakkında bir tahmin yürütmem gerekseydi kimlik bunalımı derdim. herkes biraz çift kişiliklidir, bahsettiğim şey yalnızca bu değil. eğlenceli, umursamaz, kaygısız, ve alaycı görünen kişiler takdir edersin ki genelde göründüğünün tam tersi çıkar. sen, bununla birlikte, kendinden nefret ediyorsun. seni eleştirmeye çalışacak herhangi birinden çok daha acımasız bir şekilde kendini eleştiriyorsun. muhtemelen bu sana acı veriyor ve hissettiğin acı seni teselli ediyor. bu tıpkı uyuşturucu bağımlılarının ayık anlarında verdikleri tepkiye benziyor. verdikleri o tepki bir sonraki uyuşturucu alımına onları ikna ediyor. bir tahminde bulunmam gerekirse, sık sık ağladığını söylerdim ama ağladığından kimsenin haberi olmasa gerek. daha önce dürüst olduğun bir veya en fazla iki kişi vardır. onlar da hali hazırda hayatının bir parçası değildir eminim. çünkü bunu kaldırabileceğini düşünmüyorum.

şimdi asıl önemli kısma geliyorum. sözlükte yüz yüze tanıştığın arkadaşların vardır eminim. yazdıklarımı okuduğunuzda düşüneceğiniz ilk şeyi biliyorum. "ne boş yapmış..." sözlerimde doğruluk payı bulamayacaksınız. telefonun başında amaçsız takılan bir çok bilmişin boş lafları olarak göreceksiniz. ama peki ya haklıysam? ya fasılcı benim savunduğum gibi geceleri yastığına sarılıp ağlıyorsa? kendinden nefret ediyorsa, zaman zaman da intiharı düşünüyorsa. fasılcıyı önemsiyor musunuz? benim haklı olduğumu düşünseydiniz ona yardımınız dokunabilir miydi? daha önemlisi yardım etmeye çalışır mıydınız? peki fasılcı, sen bu iddialarım karşısında nasıl bir strateji izleyeceksin? arkadaşlarının senin ağzını aradağı yanılgısına düşecek misin? yoksa gerçekten bana inanıp senin için endişelenmeye mi başladılar?

'madem burası boka batmış, ne arıyorsun burda sayın amınakodumun', demiştiniz, hatırladınız mı? uykum gelmiyor sevgili fasılcı. şimdi sherlock misali çok büyük bir zeka olduğum fikrini kafamda evirip çevirip bir film senaryosu yazacağım, ve bu filmi izlerken uyuya kalacağım. sonuçta herkes boş yapıyor bu sözlükte anladığım kadarıyla. benim yaptığım boşun da benden başkasına zararı dokunmaz zaten. dokunmaz değil mi, sevgili fasılcı.
İletişim - Kurallar