abiya mazo

Durum: 103 - 0 - 0 - 0 - 10.07.2019 13:03

Puan: 1064 -

2 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 5

para

fakir insanları kontrol altında tutma stratejisinin bel kemiği. umut.

ortalıkta el değiştiren bu kadar para var diye herkes günün birinde, bir şekilde parayı bulacağına inandırılır ama paranın değeri gereği bu imkansızdır. çoğunluk fakir olmadan azınlık lüks hayat yaşayamaz. ne olursa olsun insanların büyük bir kısmı fakir olarak kalacak. "ben hariç, ben mutlaka kesin galiba parayı bulacağım" deme güzel kardeşim, bulamayacaksın çünkü. gerçekleri olduğu gibi kabul etmek lazım.

ölmeden önceki son söz

dedim dedim inanmadınız bak noldu şimdi?

utangaçlığı yenmenin yolu

yanlış yöntemler izlendiğinde daha büyük sıkıntılara yol açabilir. utangaçlıktan kaçmanın en yaygın yolu umursamamaktır. ilk başta umursamıyor gibi yapmaktır hatta, ki bu kişiyi rol yapmak konusunda geliştirir ama konumuz bu değil. diyelim ki ahmet utangaç bir arkadaşımız ve fadime'den hoşlanıyor. gidip onunla konuşmayı geçtim yüzüne bile bakamıyor, utanıp sıkılıyor, çekingenliği ağır basıyor. ahmet'in aklına bir fikir geliyor, "nolcak ki" diyor, "çok da önemli sanki, sikimde değil, olsa da olur olmasa da olur" ve gidip cool olmaya çalışarak konuşuyor, ama fadime onun kendine güvensizliğini sezip yüz vermiyor. ahmet planının ne kadar harika olduğunu düşünüp gülümseyerek uzaklaşıyor, nasıl olsa umrumda değildi diye. hayat devam ediyor, ahmet dışardan bakıldığında artık daha özgüvenli duruyor. hatta bikaç kişiyle çıkmış. "eee, sorun ne, işte ne güzel düzeldi" diyorsunuz değil mi? demeyin. ahmet fadime'den gerçekten hoşlanmıştı ve bunun önemsiz bir şey olduğuna, umursanacak bir şey olmadığına kendisini inandırmıştı. ahmet artık sevginin önemli bir şey olduğunu düşünmüyordu. üstelik önemsiz gördüğü tek şey sevgi değildi. ailesiyle sorun yaşadığında da çözümü umursamamakta bulmuştu. üniversite sınavına girerken de korkusunu umursamayarak yenmişti. karşısına ne zaman korkulacak bir şey çıksa bunun o kadar da önemli bir şey olmadığına kendisini inandırmıştı ve artık hayatında önemli hiçbir şey kalmamıştı. arkadaşlıklarının içi boş, ailesinden kopuk, işini sevmiyor, ve hiçkimseyi hayatını paylaşacak kadar çok sevemiyor, katlanamıyordu. ahmet artık ağır bir depresyondaydı. depresyon onu üzüp ağlattıkça ahmet bundan kurtulmak isteyecektir. tahmin edin nasıl bir çözüm bulacaktır. tahmin edebildiniz mi? evet, hayatın da önemsiz olduğuna kendisini inandıracak ve nihayetinde intiharı düşünmeye başlayacak. üstelik onu bu fikrinden caydıracak kimsesi de olmayacak. etrafında kimse olmadığından değil, kimseye sözünü dinleyecek kadar itibar etmediği için. oysa ahmet sadece korkularını yenmenin bir yolunu bulmak istemişti ama onun bilmediği, kimsenin de ona söylemediği bir şey vardı. acılar ve korkular hayatın bir parçasıydı ve bir insandan bunları alırsanız onu insan yapan dengeyi de bozmuş olursunuz. sonuçta acı olmadan mutluluk, mutluluk olmadan acı olmaz. bu yüzden ahmet gibi birilerini tanıyorsanız ve ona tavsiyede bulunacaksanız ona sevginin/çalışmanın/okumanın, her neyin peşindeyse, ne kadar güzel bir şey olduğunu ve bir kere yaşadığı bu hayatta korkularının bu güzel şeyleri yaşamasına engel olmaması gerektiğini söyleyin. onu cesaretlendirin ama istediği şeyin önemsiz olduğuna ikna etmeyin. sevdiği birinden ayrılmış birisini tanıyorsanız bırakın acısını yaşasın. onu acıdan kaçırmayın. ne kadar ağlarsa o kadar gülecektir çünkü. asıl düşmanı acıyı hissetmek değil, hiçbir şey hissetmemektir çünkü.

bir dost.

imkansız olup başarabildiklerimiz

game of thrones u spoiler yemeden takip etmek.

şaka şaka yedim spoiler..

her ortamda boş yapan insan

herkes her zaman her yerde boş yapıyor zaten, kasmamak lazım. doğru olanı yapan bireydir. tabii farklı farklı boş yapma çeşitleri farklı zamanlara uygun gidiyor. ben mesela boş yaptım mı ciddi gibi görünmeyi severim. öyle kahkaha atarak boş yapmak kolay ama profesör edasıyla boş yapmak daha zor.

ek: sürekli boş yapan kişinin psikolojisi bozuk olabilir.

zamanın çok çabuk geçmesi

yoktur öyle bir şey. klişedir. aslında olan hatırlamaya değer eylemlerimizin azlığından dolayı meydana gelen bir boşluk hissidir. mesela bir yaz tatili boyunca evde aynı oyunu oynamış bir insan evladı daha ileri bir tarihte geçmişini düşündüğü zaman bahsi geçen yaz tatili aklına bile gelmeyecek yahut sadece oyun oynadığını hatırlayacaktır. buna karşın aynı yaz tatilinde avrupa turuna çıkmış birisi için hatırlanacak binlerce şey vardır.

hatırlanmaya değer anılar yaratmak üzere olduğunuzda bunun farkına varabiliyorsanız zamanın kontrolünü elinizde tutabilirsiniz.

ha bir de tabii yaş ilerledikçe çok eskide kalan anlar düşünüldüğünde "vay be zaman amma çabuk geçmiş" dedirten durumlar vardır ki bunlar tamamen farklı bir kategoride değerlendirilmeli. beynimiz carpe diem mottosuna göre çalışır. yaşadığımız an normal bir insanın beyni için en önemli andır. bu yüzden uzak geçmiş beynimizden silinir ve daha önce izlediğimiz bir film gibi gelmeye başlar. bazen gerçekten yaşanıp yaşanmadığını bile sorgulatabilir.

(bugün de kendi çapımda çok bilmişlik tasladım çok şükür) (gidip pubg mobile oynayayım da zaman çabuk geçmiş gibi olsun)

sikeyim böyle hayatı

"amına kodumun hayatı" şeklinde de ifade edilir. biranın geçici çözüm sağlayabileceği bir hastalıktır. daha kalıcı bir iyileşme için hayatı düzene sokacak önlemler alınabilir.

sosyal medya kullanmayan insan

kendisini pazarlamak istemiyor olabilir. şahsen gerçek kimliğiyle sosyal medyada aktif olmayı kendi reklamını yapmaya benzetiyorum. kendi reklamımı yapmakla ilgilenmediğim gibi başka reklamlara maruz kalmak da istemiyorum. hem asosyalim ben.

kanser olmak isteyenlere tavsiyeler

fasılcı mühendisin diğer entrilerini anlamakta çok faydalı olacak bir entry içeren başlık.

ne şaka olarak algılanabilir bu entry ne de gerçekten kanser olsun insanlar diye tavsiye vereceği düşünülebilir.

sigara içen, tatlının bokunu çıkaran, bağışıklık sistemi zayıf ve bir yıldır meyve yemeyen birisi olarak okurken gerçekten rahatsız oldum. osho der ki bir insanı değiştirmek istiyorsan onu rahatsız et. dememiş de olabilir tabii ama ben dedi diye hatırlıyorum. fasılcı mühendisin olayı budur. insanları rahatsız eder. bu başlıkta izlediği mantığı daha net bir şekilde açık etmiş ama normalde bu kadar kolayca anlaşılabilir olmuyor dili. yazdığı konularda kendi bilinçaltından izlere rastlayanları derin düşüncelere gark eder.

ateizm

üç büyük dine inanmayan herkestir. din düşmanıdır. kedi keser. şeytana tapar. rock müzik dinler.

çoğunluk bunlara inanırken ne deseniz boş. yeni nesiller elbette farkındalığı daha yüksek olarak yetişecek ama şimdilik birileri "bunlar ateist" dediği zaman yukarıda yazdıklarım anlaşılacak. o yüzden ateizmin tanımı geçici olarak budur. ortamına göre gerçek tanımı ya da geçici tanımı göz önünde bulundurulmalı, hayat kurtarır.

bir ilişkideki en önemli şey

bence öyle bir şey yoktur. saygı yoksa ilişki muhtemelen biter doğrudur ama saygının tek başına varlığı da ilişkiyi kurtarmaz. sevgi de tek başına kurtarmaz başka bir şey de. o yüzden en güzeli çok da kasmamak. güzel olduğu sürece devam eder, tadı kaçınca biter. sorun doğru zamanda bitirme becerisini gösterememek.

imkânsız

olmayandır. ımpossible is nothing. şaka şaka vardır.

üstteki iki yazarın duygusal entrilerine ithafen "sen imkansızsın" atardım ancak dersteyim. siz attım varsayın.

depremin zina yuvası çanakkale’yi vurması

bence burada verilmek istenilen mesaj farklı. zira depremler yıkıcı güçte değildi ve tehlikenin farkına varılmasını sağladılar. bence allah çanakkale'yi seviyor ve diyor ki bak kendini güvene al, yakında marmara depremi gelecek, istanbul falan oralar yıkılsın sana bişey olmasın. ben kendimi allah tarafından kayırılmış hissediyorum şahsen. mesela artık deprem çantam var. thanks to allah.

neden sözlük aktif değil

gereksiz bir çabayı ifade eden ve içerik üretimi az olan hemen her platformda nesnesi değiştirilerek gündeme gelmesi olası bir soru cümlesi.

çünkü neden olsun? toplulukla yürüyen işlerde aktif olunsun diye kasmak başarı getirmez. en azından benim tecrübe ettiğim hiçbir platform bu çabayla canlanmadı. internet üzerindeki platformlar için, ne zaman ki benzer bir yalnızlık seviyesine, ortak bir zemine ve yeterli bir samimiyete sahip insanlar bir araya gelir, o platform canlanır. yoksa sözlükte gladyatör kapıştırsan yine tutmaz. oluruna bırakmak lazım bazen.

illegal bahis

ıdda hariç hile döndüğünden emin olduğum siteler. ben dahil dört kişi bulaştık, hepimiz başta ufak paralarla girip 1000 ile 2000 arası para kazandık, sonra binlerce lira zarara girene dek bir daha kazanamadık. nasıl işliyor bilmiyorum ama önce kazandırıp alıştırıyorlar, sonra kaybediyorsun.

benden yola çıkıp bin lira kazanır çıkarım diye hesap açmayı düşünen varsa sorumluluk kabul etmem.

çomünün 50 gün ara tatil vermesi

arkadaş arasında ağız alışkanlığından 15 tatil dendiğinde gülümsetir. büte kalmayanlar için baya baya yaz tatilinin yarısıdır.

abartıldığı kadar güzel olmayan şeyler

sevgili.
biliyorum, aşıksanız sevgilinizi dünyanın en güzel kadını, en yakışıklı erkeği olarak görüyorsunuz, ama değil. çünkü en güzel kadın benim sevgilim, en yakışıklı erkek de benim, o öyle diyor, o diyorsa doğrudur.
(sevgilin var da, onu o kadar seviyon da gecenin bu saati ne yazıyon buraya derseniz eğer, sevgilim yok ama espri hoşuma gitti. maksat laf olsun torba dolsun.)

insanları dinlediği müzikten dolayı yargılamak

bunu yapan insanlar genellikle kendi müzik listesini arkadaş çevresinin zevklerine göre dizmiş olur. hangi müziği dinlediğini göstererek onlardan takdir ve onay almayı bekler. gel gör ki çevresinde birisinin umarsızca ibrahim tatlıses dinlediğini görünce buna inanamaz ve aynı zamanda kendi itibarını korumak için tepki vermesi gerektiğinin düşünür. yoksa o kişinin metallica yerine ibrahim tatlıses dinleyerek neler kaybettiğinin düşünmez. aynı mantık kıyafet için de geçerlidir. her gün özene bezene hazırlanan birisi, kendisiyle aynı ortama pijama vari bir kıyafet ile giren birini gördüğünde buna tepki veriyorsa... bunlar hep kendini pazarlama biçimleri.

kadınların haksız olmadığı durumlar

genelde tatlı bulsam da bazen gerçekten bıktıran bir tutumdur. benim haklı olmak gibi bir derdim olmasa da kendimi hararetli bir tartışmanın ortasında bulmama sebep olurdu. tartışma ortamı kirli yüzümü ortaya çıkardığı için genelde hep burdan kaybettim. halbuki tartışma çıkarmasanız çok tatlı insanımdır...

türk erkeği genel özellikleri

içerisinde türk kadınına ait en temel genel özelliği taşımakta olan entry. (bkz:dırdır)

hayatınızı özetleyen cümle

tanrı seni hayatta tutmak için önüne zorluklar çıkarır, sen de zorlukları aşmak için yaşarsın; çünkü sen de biliyorsun ki birileri seni dürtmedikçe yerinden kalkmayacak kadar tembel, ve korku seni gütmedikçe savaşmayacak kadar rahatına düşkünsün.

yazarlara whatsapp'tan gelen son mesaj

beniiii kaç kere siktiler

kürtlerin en iyi olduğu konu

aramızdaki ırkçıları gösteren başlıktır. aynı zamanda iğnelemenin faydalı bir şey olduğunu sandıkları fikrine beni gark eder. kimse ciddiyetle entry girmemiş, ben gireyim madem.

mesela kürtler sabretmekte çok iyilerdir. bu ülkenin ırkçıları malesef sizden ibaret değil ve sizin gibilerin hakaretlerine sabredebiliyorlar.

mesela kürtler, türkler kadar kolay korkmazlar, cesurlardır. bir arkadaşı tehdit altındaysa sonucunu düşünmeden yardımına giderler. ha bir de az okumuş ve birçok konuda cahil kalmış, kolay kandırılabildikleri için yanlış kişilerle saf tutmuş olabilirler ama sadıklardır. türkler mesela öte yandan, osmanlı döneminde milletini satmış yöneticiler, atatürk zamanında daha o ölmeden kuyusunu kazmaya başlamış siyasetçiler (inönü) görmüştür. hepsini geçtim kürtler vatanı bildikleri bu toprakları için en az türkler kadar kan dökmüştür de türkler onları cüzzamlı gibi itip kaktıklarında kardeş bildiklerine uzun süre sırtını dönmemiştir.

hoşgörülüdürler, bilgisi olmadan onları yaftalayanlara sadece "bilmiyorlar, bilselerdi böyle demezlerdi" derler.

beni boşver sözlük, ben kürtlerden de türklerden de nefret ediyorum. sevdiklerim ise bir avuç insan hepi topu. ama keşke dağdaki evinin duvarında asılı duran atatürk resmine saatlerce bakarken dedemi görseydiniz de azıcık utansaydınız buradaki "eşşek sikiyolar" muhabbetini okuduğunuzda.

sizinkisi sadece ego. kıskandığınız ve özlem duyduğunuz batı dünyasının gerisinde bir türkiye ve türk milleti görüyorsunuz ve elinizden gelen sadece aksanı kılığı kıyafeti farklı kardeşinize küfretmek. sizden aşağıda bir ırk yaratmak ki o kadar da kötü olmadığınızı düşünebilesiniz.

sonra da gel sev bu memleketi, memleketimin insanını.

gerçek hayatı boşverip anime izlemek

4 5 yıl önce ygs sınavından lys sınavına kadar yapmış olduğum aktivite. uyumak, yemek yemek ve tuvalete gitmek dışında herhangi bir aktivitede bulunmamayı gerektirir. böylece beyni kısa süreliğine de olsa farklı bir dünyada olduğumuza inandırırız. bundan ve uzun kitap serileri okumaktan daha güzel bir kaçma eylemi düşünemiyorum.

ingilizce öğretmenliği

  • /
  • 5

efsanevi milan kadrosunu tek seferde sayamayan erkek

annesinin elbiselerini denemekten hoşlanması hayli yüksek olan içinde kadınsı eğilimler bulunan erkek çeşidi. emin olun ve koşun hemen şuan deneyin. bir erkek arkadaşınıza milan 2005... diye başlayan bir cümle kurduğunuzda sözünüzü kesip dida cafu nesta stam maldini pirlo seedorf gattuso kaka crespo shevchenko diyemiyorsa; gizli bir eş cinseldir. en olmadı çükü kalkmayan bir iktidarsızdır.

bizim kuşak için erkekliğin ölçüldüğü yegane konu başlığı budur. kafası hariç on yedi muhabbetleri, çıkarmadan beş ütopyaları fasa fisodur. ne kadar erkek olduğumu anlamanız için yazıyorum, yedekten de oyuna serginho, rui costa ve ancelotti oyunu tutmak istediğinde kaladze girerdi.

çanakkalede şarap içilcek en iyi yerler

eyy bacchus gör bak neler yaptırdığını insanlara.

yazin saat 2’den, kışın 12’den sonra yeni kordon.

fef deyince akla gelen ilk şey

kantin. benim aklıma ilk kantin geliyor, hemen bir sigara içeyim diye balkon kısmında yer var mıdır acaba diye düşünüyorum. yukarda yazan işsiz ordusu, genelev, boş insanlar gibi tabirler gerçekten çok ayıp ve yanlış. kampüsteki diğer tüm fakültelerin amına koyabilecek bir kalitededir fef. buraya özellikle ziraatten gelip olumsuz entry girenler siktir olup gitsinler bitkilerle uğraşsınlar puhahaha.

yüzüklerin efendisi

tolkien'in bir diğer mükemmel eseridir. epik/fantastik tarzda olan bu kitap serisinin film serisi de çıkmıştır. ayrıca bir çok ödül almıştır. içerisinde tolkien'in çocukluğundan beri kendi hayatında yer almış bazı yerlerin ve insanların tasvirleri vardır. örneğin iki kule, tolkien'in bulunduğu bölgede iki gökdelen olmasından dolayıymış.
ayrıca dizisi çıkacak olan yüzüklerin efendisi degil simarillion'dur. guc yuzuklerinin cikmasindan cok oncesine dayanan, dunyanin ve irklarin yaratilisina dair bir hikaye... bi nevi tolkein'in ortadunya mitolojisi...

unutulmayan yabancı futbolcular

sex after cigarette

1.si cinsel seks yoktur ya cinsel ilişki vardır ya da seks vardır.
2.si eğer kastedilen müzik grubuysa "cigarette after sex"dir "sex after cigarette" değil.
3.su sigaradan sonraki seksi bilmem de seksten sonraki sigara bir kaç dakikalığına dünyanın kralıymış gibi hissettirir.
ayrıca grup da güzel müzik yapıyor bütün şarkıları birbirinin aynısıymış gibi.

Toplam entry sayısı: 103

sanat para içindir

bir elinize yüzüklerin efendisini alın, diğerine grinin elli tonu. sanat için yapılan sanat ve para için yapılan sanat arasındaki fark böyle anlaşılabilir.

yine de çoğunlukla doğru olan önerme. kendini sanatçı olarak gören kişi sayısı inanılmaz bir hızda arttı, sanatçı adının bir zamanlar sahip olduğu görkem söndü gitti. artık çoğu sanat dalı ya para için icra ediliyor ya da boş vakitleri öldürecek amatör uğraşlar olarak. belki bu yüzdendir yeni sanat arayışları mevcut. bedeniyle boya yapmak gibi daha önce hiç duyulmamış şeyler popüler oluyor ve aynı hızda sönüyor. çünkü başarılı olan şey popüler oluyor, popüler olan şey ise değerini yitirmeye başlıyor.

korkarım çoğu sanat dalının yakın gelecekte ticaretten farkı kalmayacak. en başta da yazarlık geliyor. resim gibi, heykelcilik gibi öğrenilmesi zaman ve emek isteyen şeyler şimdilik daha güvenli ama makineleşme ve yapay zeka arttıkça insan gücüne ihtiyaç azalacak ve kaçınılmaz olarak sanata yöneleceğiz. sanatın bir zamanlar sahip olduğu görkemi tamamen kaybolacak ve yerine düzenli bir alışkanlık gelecek.

sanat ilk zamanlarda sanat için yapılırdı, ya da bazen insanlar için. şimdi daha çok para için ve uzak gelecekte sanat delirmemek için icra edilecek.

kürtlerin en iyi olduğu konu

aramızdaki ırkçıları gösteren başlıktır. aynı zamanda iğnelemenin faydalı bir şey olduğunu sandıkları fikrine beni gark eder. kimse ciddiyetle entry girmemiş, ben gireyim madem.

mesela kürtler sabretmekte çok iyilerdir. bu ülkenin ırkçıları malesef sizden ibaret değil ve sizin gibilerin hakaretlerine sabredebiliyorlar.

mesela kürtler, türkler kadar kolay korkmazlar, cesurlardır. bir arkadaşı tehdit altındaysa sonucunu düşünmeden yardımına giderler. ha bir de az okumuş ve birçok konuda cahil kalmış, kolay kandırılabildikleri için yanlış kişilerle saf tutmuş olabilirler ama sadıklardır. türkler mesela öte yandan, osmanlı döneminde milletini satmış yöneticiler, atatürk zamanında daha o ölmeden kuyusunu kazmaya başlamış siyasetçiler (inönü) görmüştür. hepsini geçtim kürtler vatanı bildikleri bu toprakları için en az türkler kadar kan dökmüştür de türkler onları cüzzamlı gibi itip kaktıklarında kardeş bildiklerine uzun süre sırtını dönmemiştir.

hoşgörülüdürler, bilgisi olmadan onları yaftalayanlara sadece "bilmiyorlar, bilselerdi böyle demezlerdi" derler.

beni boşver sözlük, ben kürtlerden de türklerden de nefret ediyorum. sevdiklerim ise bir avuç insan hepi topu. ama keşke dağdaki evinin duvarında asılı duran atatürk resmine saatlerce bakarken dedemi görseydiniz de azıcık utansaydınız buradaki "eşşek sikiyolar" muhabbetini okuduğunuzda.

sizinkisi sadece ego. kıskandığınız ve özlem duyduğunuz batı dünyasının gerisinde bir türkiye ve türk milleti görüyorsunuz ve elinizden gelen sadece aksanı kılığı kıyafeti farklı kardeşinize küfretmek. sizden aşağıda bir ırk yaratmak ki o kadar da kötü olmadığınızı düşünebilesiniz.

sonra da gel sev bu memleketi, memleketimin insanını.

üstteki yazarın bölümünü tahmin etmek

psikoloğa güvenen insan

hiç psikolog tanımamış, işine şahit olmamış insanlar için aptal görünen ama psikologların neler başarabildiklerini görenler için son derece mantıklı insan.

söylediğiniz en büyük yalan

baştan sona sallama bir cv ile kaliteli bir pentest firmasında staja girmiştim. en büyük yalanım değildir muhtemelen ama hatırlamayı en çok sevdiğim yalanımdır

türk erkeği genel özellikleri

içerisinde türk kadınına ait en temel genel özelliği taşımakta olan entry. (bkz:dırdır)

biz neden varız

yaşamak için yanınakoyim, bu kadar karamsar olmayın. (üç gün sonra intihar etti)

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

sen sevildigin için güzelsin bu kadar
ben sevilmedigimden böyle çirkinim

sex after cigarette

sex after cigarette de güzelmiş, her sigaradan sonra sex... baya aktif...

sözlükten erkek düşürmek

kadın: düş!
erkek: tamam.

kürtlerin en iyi olduğu konu

aramızdaki ırkçıları gösteren başlıktır. aynı zamanda iğnelemenin faydalı bir şey olduğunu sandıkları fikrine beni gark eder. kimse ciddiyetle entry girmemiş, ben gireyim madem.

mesela kürtler sabretmekte çok iyilerdir. bu ülkenin ırkçıları malesef sizden ibaret değil ve sizin gibilerin hakaretlerine sabredebiliyorlar.

mesela kürtler, türkler kadar kolay korkmazlar, cesurlardır. bir arkadaşı tehdit altındaysa sonucunu düşünmeden yardımına giderler. ha bir de az okumuş ve birçok konuda cahil kalmış, kolay kandırılabildikleri için yanlış kişilerle saf tutmuş olabilirler ama sadıklardır. türkler mesela öte yandan, osmanlı döneminde milletini satmış yöneticiler, atatürk zamanında daha o ölmeden kuyusunu kazmaya başlamış siyasetçiler (inönü) görmüştür. hepsini geçtim kürtler vatanı bildikleri bu toprakları için en az türkler kadar kan dökmüştür de türkler onları cüzzamlı gibi itip kaktıklarında kardeş bildiklerine uzun süre sırtını dönmemiştir.

hoşgörülüdürler, bilgisi olmadan onları yaftalayanlara sadece "bilmiyorlar, bilselerdi böyle demezlerdi" derler.

beni boşver sözlük, ben kürtlerden de türklerden de nefret ediyorum. sevdiklerim ise bir avuç insan hepi topu. ama keşke dağdaki evinin duvarında asılı duran atatürk resmine saatlerce bakarken dedemi görseydiniz de azıcık utansaydınız buradaki "eşşek sikiyolar" muhabbetini okuduğunuzda.

sizinkisi sadece ego. kıskandığınız ve özlem duyduğunuz batı dünyasının gerisinde bir türkiye ve türk milleti görüyorsunuz ve elinizden gelen sadece aksanı kılığı kıyafeti farklı kardeşinize küfretmek. sizden aşağıda bir ırk yaratmak ki o kadar da kötü olmadığınızı düşünebilesiniz.

sonra da gel sev bu memleketi, memleketimin insanını.

türk erkeği genel özellikleri

içerisinde türk kadınına ait en temel genel özelliği taşımakta olan entry. (bkz:dırdır)

yazarların swinger seks deneyimleri

vay amk, trolldü, şakaydı, şuydu buydu derken sözlük cidden boka batmış ya la.

'madem boka batmış ne arıyon burda sayın amınakodumun' dediğini duyar gibiyim. kendimden parçalar arıyorum sevgili fasılcı. nasıl ki sen bu yazdıklarınla aslında kendini arıyorsun, benimki de öyle. eğer senin psikolojin hakkında bir tahmin yürütmem gerekseydi kimlik bunalımı derdim. herkes biraz çift kişiliklidir, bahsettiğim şey yalnızca bu değil. eğlenceli, umursamaz, kaygısız, ve alaycı görünen kişiler takdir edersin ki genelde göründüğünün tam tersi çıkar. sen, bununla birlikte, kendinden nefret ediyorsun. seni eleştirmeye çalışacak herhangi birinden çok daha acımasız bir şekilde kendini eleştiriyorsun. muhtemelen bu sana acı veriyor ve hissettiğin acı seni teselli ediyor. bu tıpkı uyuşturucu bağımlılarının ayık anlarında verdikleri tepkiye benziyor. verdikleri o tepki bir sonraki uyuşturucu alımına onları ikna ediyor. bir tahminde bulunmam gerekirse, sık sık ağladığını söylerdim ama ağladığından kimsenin haberi olmasa gerek. daha önce dürüst olduğun bir veya en fazla iki kişi vardır. onlar da hali hazırda hayatının bir parçası değildir eminim. çünkü bunu kaldırabileceğini düşünmüyorum.

şimdi asıl önemli kısma geliyorum. sözlükte yüz yüze tanıştığın arkadaşların vardır eminim. yazdıklarımı okuduğunuzda düşüneceğiniz ilk şeyi biliyorum. "ne boş yapmış..." sözlerimde doğruluk payı bulamayacaksınız. telefonun başında amaçsız takılan bir çok bilmişin boş lafları olarak göreceksiniz. ama peki ya haklıysam? ya fasılcı benim savunduğum gibi geceleri yastığına sarılıp ağlıyorsa? kendinden nefret ediyorsa, zaman zaman da intiharı düşünüyorsa. fasılcıyı önemsiyor musunuz? benim haklı olduğumu düşünseydiniz ona yardımınız dokunabilir miydi? daha önemlisi yardım etmeye çalışır mıydınız? peki fasılcı, sen bu iddialarım karşısında nasıl bir strateji izleyeceksin? arkadaşlarının senin ağzını aradağı yanılgısına düşecek misin? yoksa gerçekten bana inanıp senin için endişelenmeye mi başladılar?

'madem burası boka batmış, ne arıyorsun burda sayın amınakodumun', demiştiniz, hatırladınız mı? uykum gelmiyor sevgili fasılcı. şimdi sherlock misali çok büyük bir zeka olduğum fikrini kafamda evirip çevirip bir film senaryosu yazacağım, ve bu filmi izlerken uyuya kalacağım. sonuçta herkes boş yapıyor bu sözlükte anladığım kadarıyla. benim yaptığım boşun da benden başkasına zararı dokunmaz zaten. dokunmaz değil mi, sevgili fasılcı.
İletişim - Kurallar