arthos

Durum: 78 - 27 - 2 - 1 - 16.12.2018 22:04

Puan: 723 -

11 ay önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 4

sözlüğün büyük bir hızla büyüyor olması

bekaretini bir altın misali saklayan kızlar

giriş çıkış trafiğinden yalama yapmış vajina sahipleri anlayamaz bunu, içten içe kıskanırlar bu bakire kızları ve çaktırmamaya çalışırlar ama mutlaka bilen birileri olur. (bkz:svihs)

zümrüdü anka

simurg veya bir diğer ismiyle zümrüdü anka efsanevi bir kuştur. pers mitolojisi kaynaklı olsa da zamanla diğer doğu mitoloji ve efsanelerinde de yer edinmiştir.

rivayet olunur ki, kuşların hükümdarı olan simurg anka, bilgi ağacı'nın dallarında yaşar ve her şeyi bilirmiş.

kuşlar simurg'a inanır ve onun kendilerini kurtaracağını düşünürmüş. kuşlar dünyasında her şey ters gittikçe onlar da simurg'u bekler dururlarmış. ne var ki, simurg ortada görünmedikçe kuşkulanır olmuşlar ve sonunda umudu kesmişler.

derken bir gün uzak bir ülkede bir kuş sürüsü simurg'un kanadından bir tüy bulmuş. simurg'un var olduğunu anlayan dünyadaki tüm kuşlar toplanmışlar ve hep birlikte simurg'un huzuruna gidip yardım istemeye karar vermişler.

ancak simurg'un yuvası, etekleri bulutların üzerinde olan kaf dağı'nın tepesindeymiş. oraya varmak için yedi dipsiz vadiyi aşmak gerekirmiş. kuşlar, hep birlikte göğe doğru uçmaya başlamışlar. yorulanlar ve düşenler olmuş.

önce bülbül geri dönmüş, güle olan aşkını hatırlayıp;

papağan o güzelim tüylerini bahane etmiş(oysa tüyleri yüzünden kafese kapatılırmış);

kartal; yükseklerdeki krallığını bırakamamış;

baykuş yıkıntılarını özlemiş,

balıkçıl kuşu bataklığını.

yedi vadi üzerinden uçtukça sayıları gittikçe azalmış.

ve nihayet beş vadiden geçtikten sonra gelen altıncı vadi "şaşkınlık" ve sonuncusu yedinci vadi "yok oluş"ta bütün kuşlar umutlarını yitirmiş... kaf dağı'na vardıklarında geriye otuz kuş kalmış.

simurg'un yuvasını bulunca öğrenmişler ki;

"simurg anka - otuz kuş" demekmiş.

onların hepsi simurg'muş. her biri de simurg'muş. simurg anka'yı beklemekten vazgeçerek, şaşkınlık ve yok oluşu da yaşadıktan sonra bile uçmayı sürdürerek, kendi küllerimiz üzerinden yeniden doğabilmek için kendimizi yakmadıkça, her birimiz birer simurg olmayı göze almadıkça bataklığımızda, tüneklerimizde ve kafeslerimizde yaşamaktan kurtulamayacağız.

aşk

sanırım en güzel tanımını mrs. cavalleri yapmıştır; "no, love means never having to say you're sorry". daha fazla söylenecek bir şey yok.

overrated

alman kızı vs rus kızı vs türk kızı

üç ırktaki bakirelerin karşılaştırılması hedesi. şaka şaka sadece bakireleri değil çemkirmeyin hemen.

almanyada erasmus süresinde bir hayli gözlemledim alman kızlarını onlardan başlayım. bu kızlar öyle söylendiği gibi soğuk vs değillerdir kesinlikle sadece yurdum çomarı insanları orada da rahatsız ettiği için onlarda pek muhatap olmaz bunlarla.

evet gayet disiplinlidirler. kariyerleri ve sosyal hayatları bizdekiler gibi etek boylarıyla ters orantılı değildir. eğlence anlayışları çok üst düzeydedir nitekim zaman yönetimini en iyi bilen milletlerden biridir bunlar. hafta içi işinde gücünde olan bu kızlarımız perşembeden itibaren cuma cumartesi ve pazar aksamına kadar eğlenirler ki eğlence anlayışları bizim kezbanlar gibi cafe-bar, starbucks, instagram gibi bir kısır döngüde değildir. birde gece iki gibi heryere kusarak sızmazlar tam tersi sabah 5- 6 sularında başlayıp öbür sabaha kadar devam eden eğlenceler düzenledikleri bilinir.

temizlik konusuna hiç değinmiyorum bile mehmet akif zamanında almanyadan dönünce izlenimlerini soranlara şunu söylemiştir; "dinleri yaşayışımız gibi, yaşayışları dinimiz gibi." evet geçen 80-90 yılda pek bir şey değişmemiş hala çok temizler.

ayrıca bunlar kezbanlık nedir trip nedir bilmezler. unuttuğunuz x şey için türk kızından yaklaşık 3 gün trip yersiniz. alman kızı ise bunu o an unutur siz dumur olursunuz gerçekten kızmadığına trip atmadığına inanmakta baya zorluk yaşarsınız. acaba ne zaman kızacak diye beklersiniz ama onlar çoktan unutmuştur bunu.
inanılmaz sempatiktirler evet rus kızlarından bile daha sempatik ve tatlıdır bir çoğu.

şimdi gelelim rus kızına, rusyada yaşamadım ancak uzun yıllar antalyada otellerde bunlarla kontağım oldu. bunlar çok çalışmayı sevmezler. kariyer vs genel anlamda çok umurlarında olmayan rahat insanlardır. temizdirler, trip nedir bunlarda pek bilmez ve komik bulurlar. bunların en belirgin özelliği güzelliklerine verdikleri önemdir.. potansiyellerinin farkındadırlar bir çoğu spor yapar. bizimkiler gibi bütün kışı kıllı bacaklarla çikolota yiyip göt göbek salarak geçirmezler. haliyle yaz ayları yaklaşırken rejime başlıyorum lafını pek duymazsınız bunlardan, zaten doğuştan şanslıdırlar üstüne bir de sporu yaşam tarzı haline getirdiklerinden nirvanaya ulaşırlar seksilik ve erkeği her anlamda etkileme konusunda.

evettt şimdi gelelim türk kızına... öncelikle belirteyim ki hiçbir türk kızından kazık yemedim. büyük bir kötülüğe uğramadım. yani bir yaram yok sadece dost acı söyleyecek.

türk kızları bu versusta güzellik olarak zaten son sıradadır ki bir şey demiyorum yapacak bir şey yok o konuya ama sanki en güzel ırkın kızlarıymış havaları vardır bunlarda pettersburg sokaklarında dolaştıracaksın bunları o kızlardan diz çöküp tövbe isteyecekler işte. neyse birde ellerinde olan konularda da vasattır birçokları. şöyle ki temiz olanına az rastlarsınız o tiki şekillerde dışarda gördükleriniz o halde dışarı çıkana kadar evi pazar yerine çevirip üzerine çöp dökmüş olabilir. sonra trip atar bunlar ki ortadoğu kadınlarına özgü bir şey bu trip atmak anladığım kadarıyla.. çalışmak iş güç konusunda ruslardan nispeten iyi olabilirler ama gene bir çoğu zengin koca avcısıdır yiyip içip gezme yıllarının sonuna doğru. alman kızlarını bu konuya katmıyorum bile ne türk ne de rus kızı disiplinlerini izlemeye bile dayanamaz.

sonuç olarak diyorum ki rus kızı ne kadar çekici olsa da her şey cinsellik değildir, alman kızı ezer geçer. türk kızınınsa kat etmesi gereken çok yol var malesef.

black mirror

teknolojinin ne kadar da boktan olduğunu gözümüze gene teknolojiyle sokarak ironinin dibine vuran ingiliz dizisi.

bir de ısrarla netflix dizisi demişsiniz ama netflix dizisi değildir sadece 2016 yılından bu yana channel 4 ile birlikte netflixte de yayınlanmaktadır.

vagina fart

evet o dışardan güzel gördüğünüz kızların içinde ne foseptikler var sevgili canlar. bakmayın o çok güzelim pembe sıçıyorum havalarına üstüne birçoğu da mantarlıdır bunların iç çamaşırı foseptik kapağı görevi üstlenir kurcalamamanız burun ve ruh sağlığınız için sizin faydanızadır.

regl yerine regli denmesi

çanakkale'de yemek

ne kadar boş beleş yer varsa sayılmışta bir kişi de çıkıp bu olsa olsa şirvan döner olur dememiş. neyse amme hizmeti olsun hadi size gençler, atatürk caddesinde demircioğluna dönmeden stadyuma doğru gidince yaklaşık 50 metre kadar sonra solunuzda bulunur bu şirvan döner. öğlen 12 ile 14 arasında yemek bulursunuz sonrasında kalmaz. çanakkalede bir yemeği gerçekten çok iyi yapabilen tek yerdir.

ırkçılık

kürtlerin en iyi olduğu konu

ırkçı turnusolu olurlar bazen işleri zor. 40 yıllık mhpli bir babanın oğlu olarak milliyetçilik böyle ergenlerin elinde oyuncak oluyor sözlük. dünya sınırları kaldırıp etnik ya da baska türlü bütün ayrıştırmalardan uzaklaşırken insanlar marsa hergün araç indirirken bizimkiler bu kafadadır. bir de buradaki bazı davarlara ve varoş dilberlere sorsam barlardan çıkmayan eğlence anlayışlarıyla kendilerini medeni, zarif ve farklı görürler. hangovera, süngere ya da starbucksa gitmekle çamur altın olmuyor maalesef. o güzel sandığınız yüzlerinizin altında cehalet özünde iyi sandığınız kalplerinizin içinde irin var bunu kabullenerek başlayabilirsiniz tedavinize.

hippilerin boş olması

bir tespit. acaba bana mı öyle geliyor? bakıyorsun herif kendini marjinal sanıyor öyle yaşıyor ama akvaryumun dışından bakınca çok komik duruyorlar. işin ilginci takıldıkları insanlarda neden böyle komik hareketlere girişiyorsun bebeğim hele bir otur soluklan yeğenim demiyor ve ayıp ediyorlar.

kafedeyim

ırkçılık

biyolojik farklılıkların insan ırkları arasında üstünlük sebebi olduğuna dair sahip olunan inanç ya da bu değerleri kabul eden doktrindir.

ırkçılar radikallerdir. radikal insanlar ise anti tezlere dolayısıyla gelişime kapalıdırlar. radikalleşmiş bir insana bir şey anlatılamaz. bir neo naziye bir şey anlatamazsınız mesela ona göre ari alman ırkı vardır falan fistan. oysa bu neo nazi vatandaş türkiyede doğsa türk ırkçısı, ermenistanda doğsa sırf ideolojisi için ermeni katliamı edebiyatı yapan biri olurdu. ya da 19. yy amerikasında yaşayan bir beyaz olsaydı afroamerican düşmanı olacak kadar boş bir kafaya sahip olacaktı. sırf siyahi olduğu için insanları otobüslere almayan, ayrı çeşmelerden su içiren onlara hayvan muamelesi yapan gelişimini tamamlayamamış biri olacaktı kısaca.

ırkını sevmek başkadır, kendini sırf doğduğun coğrafyadan ve genetik ailenden ötürü üstün tutmak başkadır sevgili sözlük sapla samanı karıştırmamak kısa geçen ömrümüzü dünyayı geliştirecek şeylere adayabilmek dileğiyle diyor kamu spotuyla bu entryi noktalıyorum.

özlenen diziler

oz ve six feet under biraz da lost lanet olsun içimdeki robinsona.

konulu vs konusuz

zevk meselesidir.
t. bir karşılaştırma.

sözlükteki ipneleri ifşa başlığı

duvar bar

burada kendilerine güvenlikçi diyen ergenlerin serengeti düzlüklerinde dişisini etkilemeye çalışan şempanze misali yaptıkları hareketleri ben de biliyorum. dışardan nasıl gözüktüklerini hala kimse söylemedi heralde bunlara.

neyse bu pikaçulara prim vermemek lazım hangover, akava on basar buraya ve buradakilere.

duvar bar

çanakkale'deki en vasat mekanlardan biri. akava bu çakma hippilerin olduğu şehire bile fazla bence. hak etmiyorlar efenim haksız mıyım?

mode xl

ağır abaza dolaşan ama evlenmeye de bakire kız arayan apaçi.

yalakizim

cafe- bar bilmem nelerde garsonluk yapan sonra da bunu aşağılık komleksi yapıp kendini hasta eden ergence bir kadın.

bir de kendisine saldırarak kapı açabileceğini sanan özgüvensiz dallamalara ve dahi açık açık yürüyen hödüklere burdan laf sokmaya çalışarak o hödüklerin seviyesine inmese daha iyi olur.

les-rivieres-pourpres

türkçeye kızıl nehirler ismiyle çevrilmiş olan jean cristophe grange romanı.

kan

coğrafya

klimatoloji, jeoloji, nüfus coğrafyası gibi bir çok ders ile yaşadığınız dünyayı size daha iyi anlatacak, ufkunuzu katlayacak olan zarif bir bilim dalıçesidir kendileri.

ancak türkiye'de değeri bilinmez gün geçtikçe daha geriye gider ülkemizde bu bölüm. ilk başta olduğu fakülteden komple söküp almak gerekir alman mevkidaşların yıllar önce yaptığı gibi. celal hoca coğrafya için "cemiyet hayatında olması lazım" dedi. ancak bu kadar güzel anlatılırdı heralde. sürekli coğrafyayı kurcalayıp kanallar, havalimanları, barajlar ve santraller yapmaya uğraşırken bunları coğrafyadan kopuk şekilde yapmaya çalışmak maça yenik başlamaktır efenim.
  • /
  • 4

interrail türkiye

her ne kadar güzel bir grup olsa da son 1 senedir kendilerinin beyan ettikleri ilkelerinden uzaklaştılar.
-cinsiyet ayrımcılığı had safhaya geldi(erkeğe yardım edilmezken ihtiyacı olmayan şımarık bir kıza bütün grup seferber olabiliyor).
-yaptıkları etkinliklerde sözde ceplerine para girmediklerini beyan etseler de bu tarz ücretli kamp, gezi etkinliklerinde paraları güzelcene cepliyorlar.
-facebook sayfasında parası olan sürekli gezdiği yerlerin fotoğrafını atıyor ve bir de altına utanmadan ben yaptım siz de yapabilirsiniz.ulan sanki çalışma azmiyle olan bir şeymiş de siz de yapabilirsiniz diyor. yani kısaca libido kasıyor bazıları.
son söz olarak grubun ilk açıldığı vakitlerden beri takip eden birisi olarak bu tarz gruplar çok da sağlıklı değil.grup samimiyetten uzaklaşıp erkeklerin avcılık yaptığı gruba dönüştü.tatil yapacaksanız da yurt içi yurt dışı gitmiş birini bulun ona danışın daha iyi.

Toplam entry sayısı: 78

çomü sözlük yazarlarının hobileri

hicbir sey yapmamak. nihilizm, bosvermislik, sigara, çay ve sanırım mazoşistce olsa da uykusuzluk.

yalnızlık

bazen güzel bazen rahatsız edicidi olandır.

en tehlikeli yönü ise sanırım bağımlılık yapmasıdır. zaten yalnız yasarken arada sosyal bir hayvan oldugunu hatırlayıp dısarı cıkarsın, en bos mekanları ararsın, telefonunda ailen dısındaki kayıtlı kisi sayısı iki elin parmaklarını gecmez, biriyle konusmaktan bile imtina edersin mümkün olduğunca az diyalog kurarsın. yeni insanlar, esyalar hatta düsünceler bile yalnızlığını böldüğü düsüncesiyle rahatsız eder.

öyle üzerine anlamlar yüklenecek bir sey değil yalnızlık. insan doğasına aykırı ama bir noktadan sonra vazgecmekte bir hayli zor.

mode xl

ağır abaza dolaşan ama evlenmeye de bakire kız arayan apaçi.

duvar bar

burada kendilerine güvenlikçi diyen ergenlerin serengeti düzlüklerinde dişisini etkilemeye çalışan şempanze misali yaptıkları hareketleri ben de biliyorum. dışardan nasıl gözüktüklerini hala kimse söylemedi heralde bunlara.

neyse bu pikaçulara prim vermemek lazım hangover, akava on basar buraya ve buradakilere.

çomü sözlük dertleşecek insan veritabanı

kendime bile hayrım yok ama belki anlatmak size iyi gelirse diye söylüyorum yeşillendirebilirsiniz efenim.

duvar bar

burada kendilerine güvenlikçi diyen ergenlerin serengeti düzlüklerinde dişisini etkilemeye çalışan şempanze misali yaptıkları hareketleri ben de biliyorum. dışardan nasıl gözüktüklerini hala kimse söylemedi heralde bunlara.

neyse bu pikaçulara prim vermemek lazım hangover, akava on basar buraya ve buradakilere.

çomü sözlük yazarlarının hobileri

hicbir sey yapmamak. nihilizm, bosvermislik, sigara, çay ve sanırım mazoşistce olsa da uykusuzluk.

duvar bar

çanakkale'deki en vasat mekanlardan biri. akava bu çakma hippilerin olduğu şehire bile fazla bence. hak etmiyorlar efenim haksız mıyım?

17 burda avm

sabancı grubuna ait olan burda zincirinin canakkale halkası.

insanların nasıl bu kadar istekle doğadan kopup kendilerini buralara hapsettiklerini dahası cevresindekilerden pahalı seyler tüketerek ve bunu baya baya prodüksiyonla sosyal medyada göstermelerini sanırım asla anlayamayacagım.

hangover

aksamdan kalma anlamında kullanılan kavram.

ayrıca çanakkale'de bir cafe-bar. hamburger ekmekleri kafam kadardır.

kadınlar ne ister

interrail türkiye

bunlar gittikleri yerleri pislik icinde bırakmakla da meshurdurlar. 5 parasız gezip dunyanın her yerinde hem kendilerini hem memleketi rezil edenleri de görmüstür bu gözler. mesele parasız gezmek degil ben de binlerce km otostop tecrübesine sahibim ama kural tanımayarak tatil, eglence vb. yapmak cehaletten ötesi değildir.

çomü sözlük yazarlarının hobileri

hicbir sey yapmamak. nihilizm, bosvermislik, sigara, çay ve sanırım mazoşistce olsa da uykusuzluk.

kyk ve ardes yurdun orada gece öten gizemli kuş

sedat laçiner

eski comü rektörü. gencler bilmez belki ama tabiri caizse terzioğlu kampüsünü kampüs yapan rektördür kendisi. kütüphane, o yesil atmosfer, cevre düzenlemeleri ve daha bir cok sey onun döneminde tam anlamıyla kimlik kazanmıstır.

siyasi kimligini bilemem ancak bir rektör olarak gayet basarılıydı bana göre.
Henüz takip ettiği biri yok.
İletişim - Kurallar