arthos

Durum: 91 - 8 - 2 - 0 - 18.02.2019 00:00

Puan: 803 -

1 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 4

neden sözlük aktif değil

öncelikle hayırlı forumlar. sözlüğün aktif olmamasının en önemli sebebi reklam eksikliğidir. zamanında söyledik önceki çomüsözlük yönetimine broşür bastıralım kantinlere, duraklara bırakalım, kokonalardan kurtulalım festival gibi kızlar gelsin, hoşgeldiniz diyelim diye dinlemediler.

gelmiş geçmiş en iyi türk dizisi

daha önce de yazılmış.
(bkz:masum)

survivordaki çomülü

vasatlara inat yunanlara kök söktürmektedir.

askerlik

toplanın lan torunlar anlatıyorum, çay getirin.

tanım; yok tanım manım.

her şey askerlik şubesine giderek minik bir rambo edasıyla, bak eda dedim gene aklıma geldi iki gözümün çiçeği öhöm neyse, evet minik bir ramboymuşçasına vakur duruşunuzla askere gitmek istediğinizi belirtmenizle başlıyor her şey. muayene oluyorsunuz tekrar geldiğinizde size komando olmak istiyor musunuz diye soracaklar. evet evet helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştirip bonba gibi bir şey atacaksınız hepiniz bence de evet deyin tabi. (bkz:svihs)

artık işlemleri yaptınız ve o gün geldi, acemi birliğinin kapısından içeri giriyorsunuz. dışarıyı unutmanız gereken kısım burası oluyor ya da unutmayın nitekim onlar unutturur. burada hemen köpükleri ve buzlu bademleri alıp kamuflaj giymek üzere soyunuyoruz topluca, hiç noluyor lan askerlik falan demeyin artık farklı bir dünyadasınız. sadece bir saat sürecek yemin töreni için 15 ile 40 gün arasında uygun adım yürüyorsunuz, yürüyorsunuz yolunuz bitmiyor. tabi yürümekten de büyük bir sorun var ki içtima. bu içtima denen şey askerlik hayatınızı zehir edebilir, sizi depresyona sokabilir, yaşlanabilirsiniz ancak biraz sonra size vereceğim taktikleri uygulayarak askerliğinizin neredeyse tamamında bu dertten kurtulabilirsiniz. acemi birliğinizi tıpkı bir minnoş gibi adımlamayı öğrenerek bitirdiniz ve ruh-beden sağlığınız uygunsa usta birliklerinize gönderilmek üzere katılım belgeniz duruma göre hudut geçiş belgelerinizle beraber yollara düşüyorsunuz.

evett hoşgeldiniz beyler ustalık başlıyor! (bkz:svihs) gerçek askerliğinizin başladığı yer işte burasıdır orayı sevin orası tabiki tuvalet ve banyo. (bkz:sıracılık) her sabah, akşam duruma göre öğlen ve üst devrelerle tersleşirseniz sonsuza uzayacak şekilde (bkz:devrecilik) her gün tuvalet banyo başta olmak üzere her yeri temizliyorsunuz, tabi ki bundan kurtulmanın da bir yolu var. hadi yine iyisiniz köftehorlar. usta birliğinde bütün temizlik, içtima vb. angaryalardan kurtulmanın yegane yolu kendinizi karargaha yazıcı, santralci, haberci, ve askerliğinizi yurtdışında yapıyorsanız tercüman olarak atmaktan geçer. ben yeteneksizim bunları yapamam ama aynı zaman da minik bir berkecanım ben evimde bile temizlik yapmadım diyorsanız sizin için de bir çözüm var şurdan (bkz:pembe tezkere).

usta birliğinde üzerinize zimmetleyerek size bir adet silah verecekler. o silahı sevin, okşayın bakımını yapın soğuktan sıcaktan koruyun evet tıpkı bir bebek gibi. zira silahın başına bir şey gelirse sadece siz değil birliğinizdeki sıralı komutanlar da dahil hayatınızın hatasını yaptınız demektir. merak edenler netten caydırıcı bedeline bakabilirler tabi bu maddi kısmı bir de silahlı kuvvetlerin malına zarar vermekten belki hırsızlıktan duruma göre vatan hainliğinden yargılanacaksınız. silah ve asker kaybının bilgisi genelkurmaya kadar gider ve bedelini orada bulunanlardan birileri biri demiyorum bakın mutlaka öder. geri kalan her şeyin telafisi vardır ancak silah ve asker kaybının telafisi çok zordur.

usta birliğinde günleriniz bu şekilde geçip giderken bir söylenti çıkar ortaya, bir kelime dolanır ama ne olduğunu asker kökenli bir aileden değilseniz hemen anlayamayabilirsiniz nedir o kelime, denetleme.

denetleme normal erlerin askerlik hayatlarında belki de hiç göremeyeceği albay, yarbay gibi rütbelilerden oluşan bir heyetin birliğinizi pratik ve teorik eğitiminiz konusunda teftiş etmesidir.

denetlemelerde şınav, barfiks, bomba koşusu gibi konularda birliğin durumuna bakılır, aylarca hazırlandığınız spor denetlemesinden geçemezseniz 2-3 ay sonrasına tekrar denetleme günü verilir ve gene her gün sabah 5te kalkıp denetlemeye hazırlanmakla uğraşırsınız. tek seferde geçmek en iyisidir.

bütün bunların dışında özellikle sorunlu coğrafyalarda nato müttefiki olarak bulunmamız sebebiyle askerlik yapıyorsanız (bkz: afganistan) (bkz:doğu afrika) insani dramları ve insan vücudunu hayal edemeyeceğiniz şekillerde görmeye alışın. koltuğumuzda izlediğimiz gibi olmuyor ama alışıyorsunuz. her şey biterken geride biraz teorik bilgi, bir kaç iyi insan bırakarak geldiğiniz gibi tıpış tıpış evinize dönersiniz çokta şey etmeyin kendinize.

starbucks

kordondaki şube bugün öğle saatlerinde buram buram varoş kokuyordu, dayanamadım kaçtım.

tanım. amerikan menşeili, franchise vermeyen kahveci.

survivordaki çomülü

ahhahah kokona kıskançlar hemen pis demişler uzanamadıkları cağnım insana. merak etmeyin canlarım, kız baya sağlam öyle varoş dilberlere ve dahii loser marjinallere benzemez. haliyle üst segment insan burada tanınmaması normal.

hangover

bu gece burdayım genşler. özelden birbirinize çaktırmadan yazmayı bırakın canlarım, merak eden gardaşlarıma ve dahii bacılarıma sesleniyorum; gelin tanış olalım.

an itibariyle yazarların nerede olup ne yaptığı

siz diyin bosnada ben diyim afganistanda vatana selam nöbete devam güsel kıslar eqleyebilir.

la casa de papel

sonradan başa gelen düzeltme: bu giri eser derecede spoiler içerir.

popüler olmasının sebebi sokaktaki insana hitap etmesidir. çok zengin insan yoktur dizide en azından başladığında. bir çoğumuzun içten içe bildiği, küfrettiği ama hiçbirimizin darbe vurmaya gücünün yetmeyeceği ekonomik sisteme karşı atılmış bir yumruktur la casa de papel.

ne aksiyon ne müzikler ne oyunculuklardır insanlara la casa de papeli sevdiren şey. çoğu kişi bu saydıklarımdan dolayı sevdiğini söylese de asıl sebep bilinçaltımızda yatan sisteme karşı geliştirdiğimiz ama törpülemek zorunda kaldığımız isyan duygusu ve bunu halkın içinden birilerinin başarabilmiş olmasıdır.

orospu çocuğu olmak için gerekli özellikler

buse vs eda vs sena

tanım; bir vs.
eda hepsinin eline verir bence. elf gibi iki gözümün çiçeği.

her şeyi bırakıp gitmek

her şeyi bırakıp gitmekten kasıt eşya ve memeliler grubu ise boşuna olandır. dünyanın öbür ucuna da gitseniz geçmişiniz, saplantılarınız, beyniniz ve kalbiniz olduğu gibi sizinle gelecek. çok uzaklara gidince mutlu olacağını düşünmek bir yanılsamadan ibarettir.

gerçek mutluluğu ancak kendi içinizde çok uzaklara giderek bulabilirsiniz. nitekim mutluluk beyinde başlayıp beyinde biten bir hormondan ibarettir. (bkz:endorfin)

abazanlığın çeneye vurması

sürekli cinsellikle ilgili başlık açtırır.

ignorance is bliss

bilmemek mutluluktur, cehalet erdemdir şeklinde çevrilebilecek güzide bir ingilizce hedesi.

herhangi bir kalıba girmeyi reddetmek

ufukların ötesini görebilmektir, arşa çıkmaktır, kimlikler üstü olmaktır son olarak da mutsuz olmaktır.

(bkz:ignorance is bliss)

sözlüğün büyük bir hızla büyüyor olması

bekaretini bir altın misali saklayan kızlar

giriş çıkış trafiğinden yalama yapmış vajina sahipleri anlayamaz bunu, içten içe kıskanırlar bu bakire kızları ve çaktırmamaya çalışırlar ama mutlaka bilen birileri olur. (bkz:svihs)

zümrüdü anka

simurg veya bir diğer ismiyle zümrüdü anka efsanevi bir kuştur. pers mitolojisi kaynaklı olsa da zamanla diğer doğu mitoloji ve efsanelerinde de yer edinmiştir.

rivayet olunur ki, kuşların hükümdarı olan simurg anka, bilgi ağacı'nın dallarında yaşar ve her şeyi bilirmiş.

kuşlar simurg'a inanır ve onun kendilerini kurtaracağını düşünürmüş. kuşlar dünyasında her şey ters gittikçe onlar da simurg'u bekler dururlarmış. ne var ki, simurg ortada görünmedikçe kuşkulanır olmuşlar ve sonunda umudu kesmişler.

derken bir gün uzak bir ülkede bir kuş sürüsü simurg'un kanadından bir tüy bulmuş. simurg'un var olduğunu anlayan dünyadaki tüm kuşlar toplanmışlar ve hep birlikte simurg'un huzuruna gidip yardım istemeye karar vermişler.

ancak simurg'un yuvası, etekleri bulutların üzerinde olan kaf dağı'nın tepesindeymiş. oraya varmak için yedi dipsiz vadiyi aşmak gerekirmiş. kuşlar, hep birlikte göğe doğru uçmaya başlamışlar. yorulanlar ve düşenler olmuş.

önce bülbül geri dönmüş, güle olan aşkını hatırlayıp;

papağan o güzelim tüylerini bahane etmiş(oysa tüyleri yüzünden kafese kapatılırmış);

kartal; yükseklerdeki krallığını bırakamamış;

baykuş yıkıntılarını özlemiş,

balıkçıl kuşu bataklığını.

yedi vadi üzerinden uçtukça sayıları gittikçe azalmış.

ve nihayet beş vadiden geçtikten sonra gelen altıncı vadi "şaşkınlık" ve sonuncusu yedinci vadi "yok oluş"ta bütün kuşlar umutlarını yitirmiş... kaf dağı'na vardıklarında geriye otuz kuş kalmış.

simurg'un yuvasını bulunca öğrenmişler ki;

"simurg anka - otuz kuş" demekmiş.

onların hepsi simurg'muş. her biri de simurg'muş. simurg anka'yı beklemekten vazgeçerek, şaşkınlık ve yok oluşu da yaşadıktan sonra bile uçmayı sürdürerek, kendi küllerimiz üzerinden yeniden doğabilmek için kendimizi yakmadıkça, her birimiz birer simurg olmayı göze almadıkça bataklığımızda, tüneklerimizde ve kafeslerimizde yaşamaktan kurtulamayacağız.

aşk

sanırım en güzel tanımını mrs. cavalleri yapmıştır; "no, love means never having to say you're sorry". daha fazla söylenecek bir şey yok.

overrated

alman kızı vs rus kızı vs türk kızı

üç ırktaki bakirelerin karşılaştırılması hedesi. şaka şaka sadece bakireleri değil çemkirmeyin hemen.

almanyada erasmus süresinde bir hayli gözlemledim alman kızlarını onlardan başlayım. bu kızlar öyle söylendiği gibi soğuk vs değillerdir kesinlikle sadece yurdum çomarı insanları orada da rahatsız ettiği için onlarda pek muhatap olmaz bunlarla.

evet gayet disiplinlidirler. kariyerleri ve sosyal hayatları bizdekiler gibi etek boylarıyla ters orantılı değildir. eğlence anlayışları çok üst düzeydedir nitekim zaman yönetimini en iyi bilen milletlerden biridir bunlar. hafta içi işinde gücünde olan bu kızlarımız perşembeden itibaren cuma cumartesi ve pazar aksamına kadar eğlenirler ki eğlence anlayışları bizim kezbanlar gibi cafe-bar, starbucks, instagram gibi bir kısır döngüde değildir. birde gece iki gibi heryere kusarak sızmazlar tam tersi sabah 5- 6 sularında başlayıp öbür sabaha kadar devam eden eğlenceler düzenledikleri bilinir.

temizlik konusuna hiç değinmiyorum bile mehmet akif zamanında almanyadan dönünce izlenimlerini soranlara şunu söylemiştir; "dinleri yaşayışımız gibi, yaşayışları dinimiz gibi." evet geçen 80-90 yılda pek bir şey değişmemiş hala çok temizler.

ayrıca bunlar kezbanlık nedir trip nedir bilmezler. unuttuğunuz x şey için türk kızından yaklaşık 3 gün trip yersiniz. alman kızı ise bunu o an unutur siz dumur olursunuz gerçekten kızmadığına trip atmadığına inanmakta baya zorluk yaşarsınız. acaba ne zaman kızacak diye beklersiniz ama onlar çoktan unutmuştur bunu.
inanılmaz sempatiktirler evet rus kızlarından bile daha sempatik ve tatlıdır bir çoğu.

şimdi gelelim rus kızına, rusyada yaşamadım ancak uzun yıllar antalyada otellerde bunlarla kontağım oldu. bunlar çok çalışmayı sevmezler. kariyer vs genel anlamda çok umurlarında olmayan rahat insanlardır. temizdirler, trip nedir bunlarda pek bilmez ve komik bulurlar. bunların en belirgin özelliği güzelliklerine verdikleri önemdir.. potansiyellerinin farkındadırlar bir çoğu spor yapar. bizimkiler gibi bütün kışı kıllı bacaklarla çikolota yiyip göt göbek salarak geçirmezler. haliyle yaz ayları yaklaşırken rejime başlıyorum lafını pek duymazsınız bunlardan, zaten doğuştan şanslıdırlar üstüne bir de sporu yaşam tarzı haline getirdiklerinden nirvanaya ulaşırlar seksilik ve erkeği her anlamda etkileme konusunda.

evettt şimdi gelelim türk kızına... öncelikle belirteyim ki hiçbir türk kızından kazık yemedim. büyük bir kötülüğe uğramadım. yani bir yaram yok sadece dost acı söyleyecek.

türk kızları bu versusta güzellik olarak zaten son sıradadır ki bir şey demiyorum yapacak bir şey yok o konuya ama sanki en güzel ırkın kızlarıymış havaları vardır bunlarda pettersburg sokaklarında dolaştıracaksın bunları o kızlardan diz çöküp tövbe isteyecekler işte. neyse birde ellerinde olan konularda da vasattır birçokları. şöyle ki temiz olanına az rastlarsınız o tiki şekillerde dışarda gördükleriniz o halde dışarı çıkana kadar evi pazar yerine çevirip üzerine çöp dökmüş olabilir. sonra trip atar bunlar ki ortadoğu kadınlarına özgü bir şey bu trip atmak anladığım kadarıyla.. çalışmak iş güç konusunda ruslardan nispeten iyi olabilirler ama gene bir çoğu zengin koca avcısıdır yiyip içip gezme yıllarının sonuna doğru. alman kızlarını bu konuya katmıyorum bile ne türk ne de rus kızı disiplinlerini izlemeye bile dayanamaz.

sonuç olarak diyorum ki rus kızı ne kadar çekici olsa da her şey cinsellik değildir, alman kızı ezer geçer. türk kızınınsa kat etmesi gereken çok yol var malesef.

black mirror

teknolojinin ne kadar da boktan olduğunu gözümüze gene teknolojiyle sokarak ironinin dibine vuran ingiliz dizisi.

bir de ısrarla netflix dizisi demişsiniz ama netflix dizisi değildir sadece 2016 yılından bu yana channel 4 ile birlikte netflixte de yayınlanmaktadır.

regl yerine regli denmesi

çanakkale'de yemek

ne kadar boş beleş yer varsa sayılmışta bir kişi de çıkıp bu olsa olsa şirvan döner olur dememiş. neyse amme hizmeti olsun hadi size gençler, atatürk caddesinde demircioğluna dönmeden stadyuma doğru gidince yaklaşık 50 metre kadar sonra solunuzda bulunur bu şirvan döner. öğlen 12 ile 14 arasında yemek bulursunuz sonrasında kalmaz. çanakkalede bir yemeği gerçekten çok iyi yapabilen tek yerdir.

ırkçılık

  • /
  • 4

starbucks

sadece samimiyetsiz orospu çocuklarının düzenli olarak ziyaret ettiği vasat kahveci.

eş dost görür diye saddam gibi saklanıyorum buraya girdiğim zaman.

interrail türkiye

her ne kadar güzel bir grup olsa da son 1 senedir kendilerinin beyan ettikleri ilkelerinden uzaklaştılar.
-cinsiyet ayrımcılığı had safhaya geldi(erkeğe yardım edilmezken ihtiyacı olmayan şımarık bir kıza bütün grup seferber olabiliyor).
-yaptıkları etkinliklerde sözde ceplerine para girmediklerini beyan etseler de bu tarz ücretli kamp, gezi etkinliklerinde paraları güzelcene cepliyorlar.
-facebook sayfasında parası olan sürekli gezdiği yerlerin fotoğrafını atıyor ve bir de altına utanmadan ben yaptım siz de yapabilirsiniz.ulan sanki çalışma azmiyle olan bir şeymiş de siz de yapabilirsiniz diyor. yani kısaca libido kasıyor bazıları.
son söz olarak grubun ilk açıldığı vakitlerden beri takip eden birisi olarak bu tarz gruplar çok da sağlıklı değil.grup samimiyetten uzaklaşıp erkeklerin avcılık yaptığı gruba dönüştü.tatil yapacaksanız da yurt içi yurt dışı gitmiş birini bulun ona danışın daha iyi.

Toplam entry sayısı: 91

çomü sözlük yazarlarının hobileri

hicbir sey yapmamak. nihilizm, bosvermislik, sigara, çay ve sanırım mazoşistce olsa da uykusuzluk.

yalnızlık

bazen güzel bazen rahatsız edicidi olandır.

en tehlikeli yönü ise sanırım bağımlılık yapmasıdır. zaten yalnız yasarken arada sosyal bir hayvan oldugunu hatırlayıp dısarı cıkarsın, en bos mekanları ararsın, telefonunda ailen dısındaki kayıtlı kisi sayısı iki elin parmaklarını gecmez, biriyle konusmaktan bile imtina edersin mümkün olduğunca az diyalog kurarsın. yeni insanlar, esyalar hatta düsünceler bile yalnızlığını böldüğü düsüncesiyle rahatsız eder.

öyle üzerine anlamlar yüklenecek bir sey değil yalnızlık. insan doğasına aykırı ama bir noktadan sonra vazgecmekte bir hayli zor.

mode xl

ağır abaza dolaşan ama evlenmeye de bakire kız arayan apaçi.

duvar bar

burada kendilerine güvenlikçi diyen ergenlerin serengeti düzlüklerinde dişisini etkilemeye çalışan şempanze misali yaptıkları hareketleri ben de biliyorum. dışardan nasıl gözüktüklerini hala kimse söylemedi heralde bunlara.

neyse bu pikaçulara prim vermemek lazım hangover, akava on basar buraya ve buradakilere.

kürtlerin en iyi olduğu konu

ırkçı turnusolu olurlar bazen işleri zor. 40 yıllık mhpli bir babanın oğlu olarak milliyetçilik böyle ergenlerin elinde oyuncak oluyor sözlük. dünya sınırları kaldırıp etnik ya da baska türlü bütün ayrıştırmalardan uzaklaşırken insanlar marsa hergün araç indirirken bizimkiler bu kafadadır. bir de buradaki bazı davarlara ve varoş dilberlere sorsam barlardan çıkmayan eğlence anlayışlarıyla kendilerini medeni, zarif ve farklı görürler. hangovera, süngere ya da starbucksa gitmekle çamur altın olmuyor maalesef. o güzel sandığınız yüzlerinizin altında cehalet özünde iyi sandığınız kalplerinizin içinde irin var bunu kabullenerek başlayabilirsiniz tedavinize.

duvar bar

burada kendilerine güvenlikçi diyen ergenlerin serengeti düzlüklerinde dişisini etkilemeye çalışan şempanze misali yaptıkları hareketleri ben de biliyorum. dışardan nasıl gözüktüklerini hala kimse söylemedi heralde bunlara.

neyse bu pikaçulara prim vermemek lazım hangover, akava on basar buraya ve buradakilere.

çomü sözlük yazarlarının hobileri

hicbir sey yapmamak. nihilizm, bosvermislik, sigara, çay ve sanırım mazoşistce olsa da uykusuzluk.

duvar bar

çanakkale'deki en vasat mekanlardan biri. akava bu çakma hippilerin olduğu şehire bile fazla bence. hak etmiyorlar efenim haksız mıyım?

17 burda avm

sabancı grubuna ait olan burda zincirinin canakkale halkası.

insanların nasıl bu kadar istekle doğadan kopup kendilerini buralara hapsettiklerini dahası cevresindekilerden pahalı seyler tüketerek ve bunu baya baya prodüksiyonla sosyal medyada göstermelerini sanırım asla anlayamayacagım.

hangover

aksamdan kalma anlamında kullanılan kavram.

ayrıca çanakkale'de bir cafe-bar. hamburger ekmekleri kafam kadardır.

kadınlar ne ister

interrail türkiye

bunlar gittikleri yerleri pislik icinde bırakmakla da meshurdurlar. 5 parasız gezip dunyanın her yerinde hem kendilerini hem memleketi rezil edenleri de görmüstür bu gözler. mesele parasız gezmek degil ben de binlerce km otostop tecrübesine sahibim ama kural tanımayarak tatil, eglence vb. yapmak cehaletten ötesi değildir.

survivordaki çomülü

ahhahah kokona kıskançlar hemen pis demişler uzanamadıkları cağnım insana. merak etmeyin canlarım, kız baya sağlam öyle varoş dilberlere ve dahii loser marjinallere benzemez. haliyle üst segment insan burada tanınmaması normal.

survivordaki çomülü

vasatlara inat yunanlara kök söktürmektedir.

çomü sözlük yazarlarının hobileri

hicbir sey yapmamak. nihilizm, bosvermislik, sigara, çay ve sanırım mazoşistce olsa da uykusuzluk.
Henüz takip ettiği biri yok.
İletişim - Kurallar